PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

BASTARD: Na své fanoušky počkáme a věříme, že tento stav nebude trvat příliš dlouho
V únoru letošního roku vychází skupině BASTARD nové album "Druhá müza". Desku lze poslechnout zdarma na SoundCloud, ale samozřejmě nejlepší možností je pořídit si CD přímo u kapely. Doba není jednoduchá a tak skupina vlivem aktuální situace ve světě musela zrušit či přesunout na jiný termín mimo koncertů i letošní setkání s fanoušky, které se mělo konat 14. března v Havířově. Jak o něm, tak i na otázky vztahující se k novému albu odpovídá baskytarista Jarek Jedlička.Zajímavou myšlenku mají některé kapely, které z důvodu pandemie v Evropě zrušily termíny svých akcí. Udělat koncert pro fanoušky "bez lidí" a v určený čas vysílat třeba přes YouTube. Šel by BASTARD do něčeho takového?
Myslím si, že u velkých kapel zvučného jména je toto docela dobrý nápad. Na Youtube budou mít jistě velkou sledovanost, podpořenou reklamou. My si raději na své fanoušky počkáme a věříme, že tento stav nebude trvat příliš dlouho.


Jak jsem zmínil, letošní setkání fanoušků v Havířově bylo přesunuto na náhradní termín. Co vše máte pro fanoušky připraveno a jak taková akce probíhá?
Kromě toho, že přehrajeme kompletně novou desku, tak s fanoušky posedíme, popijeme, poklábosíme, zájemcům podepíšeme CD a během koncertu i desku společně pokřtíme. Jelikož prostor Tipsport baru nabízí velmi omezenou kapacitu tak max. 90 lidí, předpokládáme, že dorazí opravdu jen ti nejvěrnější a největší fans a naši dobří známí.


Druhé CD BASTARDU "Druhá müza" je venku zhruba měsíc. Jaké jsou ohlasy od posluchačů a jak jste s ním spokojeni vy sami?
Dosud vyšlo asi deset recenzí od různých metalových serverů a fanzinů a všechny byly zatím pozitivní. Až nás to samotné zaskočilo. Samozřejmě, že za deskou si jako kapela na 100% stojíme, ale právě proto jsme čekali, jak už to tak většinou bývá, že někteří novináři naše nadšení sdílet nebudou. Takže jsme maximálně spokojeni a sluší se poděkovat producentovi Djordjemu Erićovi, který na desce odvedl obrovský kus práce. Posluchači jsou na tom podobně jako my a recenzenti, i když pár jedinců nám řeklo, že se jim více líbil starý BASTARD, což je zcela pochopitelné a normální.


Co má přesně znázorňovat obal nahrávky? Autor kresby jej dělal na vaši zakázku nebo jste vybírali z více navrhů?
Autorem kompletní grafiky je Michal Vojtek, který mimochodem před mnoha lety také vymyslel logo BASTARD. Poslal nám několik návrhů, z nichž nás nejvíce oslovil právě návrh síly třetího oka, tedy šestého smyslu. Uvnitř bookletu jsou pak znázorněny další fáze tohoto, chceš-li, ezoterického stavu, který vlastně znázorňuje vývoj kapely za posledního půl roku. V kombinaci s dvojsmyslným názvem desky „Druhá míza resp. můza“ dokonale vyjadřuje situaci a rozpoložení kapely po personální změně a před i během natáčení ve studiu.


Po personálních změnách v sestavě kapely se zdárně ujal zpěvu kytarista Pavel Škarpa. Z kolika uchazečů o post zpěváka v kapele jste vybírali?
Zkusili jsme tři sólové zpěváky, než jsme zjistili, že nám nejvíce sedí Pavlův projev. Samozřejmě jsme o jeho pěveckých kvalitách věděli už dříve, ale on sám trval na frontmanovi, který bude mít volné ruce a bude rozpumpovávat a hecovat publikum. Nakonec svolil k této variantě a vzal zodpovědnost na sebe. Naštěstí hrát dobře na kytaru a zpívat současně mu nedělá žádný problém.


Loni jste odehráli výborný koncert na festivalu Masters Of Rock. Pevně věřím, že se letošní ročník odehraje tak, jak má. Budete opět mezi účinkujícími?
Bohužel ne. Dramaturgie většiny festivalů je taková, že by se měly kapely střídat, tak věříme, že nás opět pozvou zase příští rok. Je to pro nás samozřejmě čest, hrát na největším metalovém festivalu u nás, a vždy se tam moc rádi vracíme.


Nové album jste pokřtili na třech letošních koncertech s Uriah Heep. Jak velký časový prostor pro hraní jste měli a jaké byly reakce publika?
Hráli jsme vždy padesát minut a na všech třech koncertech jsme album také pokřtili. V Plzni a Havlíčkově Brodě byla kmotrou Lucka Roubíčková a v Ostravě pak křtili Radim Pařízek, Djordje Erić a rytmická sekce Uriášů, tedy bubeník Russell Gilbrook a basák Davey Rimmer. Reakce publika byly skvělé, nejvíc nás učaroval Havlíčkův Brod, kde nám 1500 lidí vytvořilo fantastickou kulisu. To jsme fakt nečekali.


V dohledné době by měl být na webu Bastardu spuštěn e-shop. Co všechno můžete z vašeho merchu fanouškům nabídnout?
Zatím pouze nové cédečka a trička. V případě poptávky samozřejmě sortiment rozšíříme. Na našem novém webu mají také fanoušci možnost si přehrát celou naši desku a vlastně kompletní diskografii a videoklipy.


V loňském prohlášení ohledně personálních změn v kapele jsem zaznamenal tvrzení, že se "Bastardu zatím nepodařilo prorazit do první ligy". Lidé si pojem "první liga" mohou vysvětlovat různě. Co tedy znamená konkrétně pro vás?
Tento termín určitě nezazněl z naší strany, ale ze strany bývalého zpěváka. Jak mi nedávno řekl frontman Forest Jump, Pepa Michálek: "Když makáš pro kapelu na 100%, tak je šance, že si toho venku všimnou". A to je přesně to, o co nám šlo! Tedy nebýt hned v nějaké pomyslné první lize, ale aby každý v kapele makal a jen se nevezl, a výsledky se pak dostaví. U nás se dostavil výsledek v podobě kvalitní desky, ze které máme dobrý pocit.


Ptát se na plány skupiny BASTARD pro tento rok je možná zvláštní otázkou. V současné situaci, ve které se momentálně Evropa nachází, nikdo neví, co bude zítra. Nicméně pokud by bohové stáli při nás a vše by se brzy vrátilo do normálu, co byste chtěli s kapelou letos zrealizovat?
Určitě co nejvíc hrát, jak jen to bude možné a tím podpořit a dostat mezi lidi naši novou desku. Venku máme také videoklip a lyric video ke skladbě „Tváře provinilých“ resp. „Gladiátor“. Obě videa už se vysílaly na TV REBEL a mají slušné ohlasy. Plánujeme další klip k baladě „Osudy“, což je duet se zpěvačkou Luckou Roubíčkovou. A samozřejmě už teď máme nápady na další desku, kterou chceme vydat v roce 2022.

Přidáno: 18.3.2020

Magua


» BASTARD: Na své fanoušky počkáme a věříme, že tento stav nebude trvat příliš dlouho (18.3.2020)
» Jarek Jedlička: Standa dokázal CITRON držet pohromadě (27.6.2017)
» BASTARD: Nemáme nijak zvláštní požadavky (8.5.2017)
» BASTARD: Byl to raketový vzestup bez silného zázemí (30.12.2015)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | BASTARD: Na své fanoušky počkáme a věříme, že tento stav nebude trvat příliš dlouho | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist