PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

AHARD: Nové CD ´Devítka´ pokřtíme na festivalu Rocktherapy
Kapela AHARD vydala v červnu své čtvrté CD, které dostalo název "Devítka". Skupina letos zahraje mimo jiné i na Masters Of Rock a zároveň se blíží charitativní festival Rocktherapy, o kterém bude rovněž řeč v rozhovoru, kde na otázky odpovídá kytarista Ivan 'Jeki' Jekielek.Pojďme říci úvodem, jak se má a copak dělá kapela AHARD na začátku léta v roce 2019?
Právě jsme vydali naše čtvrté řadové CD „Devítka“. Drtíme nový program pro rok 2019 a samozřejmě začínáme pracovat na novém videoklipu.


Nové album je tedy na světě. Pověz prosím pár slov o tomto CD.
Je to deska s devíti různými skladbami, na kterých jsme více jak půl roku pracovali. Opět jsme zabrousili do několika rockových/metalových žánrů, takže se nedá přesně specifikovat styl, a o to nám šlo.


Tentokrát jste nahrávali opět v ostravském studiu Mroš, kde jste točili své první dvě desky. Nahrávání u Miloše "Dodo" Doležala, kde vznikla deska "Freestyle" nedopadlo podle vašich představ?
U DODA probíhal jen finální mix a mastering. Vzhledem k rozdílným názorům na „určité“ věci, jsme se rozhodli vrátit se k osvědčenému studiu a osvědčené spolupráci.


Album bude pokřtěno 31.srpna v Orlové na festivalu Rocktherapy, ale na vašem FB se praví, že k nějakému křtu již došlo a to ve výšce 4000 metrů.
Ano, bylo mým snem skočit si padákem z letadla a díky mé ženě a dceři jsem tu možnost dostal. Když bylo zrovna nové CD na světě, tak jsem si jej do těch čtyř kilometrů vzal a během zhruba minutového volného pádu, jsem jej, díky kameramanovi, mohl představit a „výškově pokřtít“.


Pojďme se ještě zastavit u festivalu Rocktherapy. Co se letos v rámci této akce chystá?
Zase budeme pomáhat, tentokráte mentálně postiženým dětem z Orlové, kterým bude rozděleno veškeré vstupné. Kompletní info je na www.Rocktherapy.cz a na facebookovém profilu festivalu. Datum konání festivalu je 31.8.2019.


Zmínil jsem v úvodu i Masters Of Rock, kde letos zahrajete. Kolikáté vystoupení to na tomhle festu pro vás bude a jak se těšíte?
Na MoR budeme hrát již po šesté a těšíme se hodně. MoR má svou typickou atmosféru a my vystoupíme se zcela novým programem.


K nové desce chystáte videoklip. Na jakou skladbu bude, kdo přichystal scénář a kde budete točit?
Stále ještě skladbu vybíráme, zřejmě to bude skladba „Drákula“ a možná i „Ruská ruleta“. Momentálně jsme ve fázi příprav a psaní scénářů. Míst na točení máme vybráno několik, tak ještě uvidíme, pro co se rozhodneme.
Tohle je práce na delší dobu, takže předpokládám, že klip spatří světlo světa koncem srpna, tedy před festivalem Rocktherapy.Rozhodli jste se spolupracovat s kapelou na kampani "PÁLÍ! nás to taky". O co v tomhle případě jde?
Zatím jsme se jen pro nadaci fotili a propagovali na našem facebookovém a instagramovém profilu. Jsme ale předběžně dohodnuti, že pro tuto nadaci natočíme skladbu. Rádi pomáháme a pomáhat budeme i v budoucnu.


Natočili jste veškerý nový materiál, který máte v současné době k dispozici, nebo vznikly i nějaké skladby, které se už na "Devítku" nevešly?
Nějaké skladby „v šuplíku“ ještě máme, ale těch „devět statečných“ jsme považovali za ty, které jsme na CD chtěli mít.


Ještě prosím prozraď, jak bude u AHARD vypadat letošní letní koncertní sezóna a jaký bude slibovaný nový program vašich koncertů?
Několik koncertů již máme za sebou a teď nás aktuálně 14.7. čeká již zmiňovaný Masters of Rock. Pak si kapela vybere dovolenou a budeme pokračovat až na Rocktherapy, kde proběhne oficiální křest CD a křtít nám tentokráte bude kapela Limetall. Pak nás čekají nějaké koncerty v Čechách, Hornické slavnosti v Karviné a řada koncertů je ještě v jednání.
Navíc na vybraných koncertech máme i „Demons“ show, kde jsme vymysleli a nacvičili hodně zajímavou pódiovou show, jsou tam démoni, ohně atd.
Aktuální info je na našem webu – www.ahard.cz, Facebook profilu i Instagramu.

Přidáno: 26.6.2019

Magua


» AHARD: Nové CD ´Devítka´ pokřtíme na festivalu Rocktherapy (26.6.2019)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | AHARD: Nové CD ´Devítka´ pokřtíme na festivalu Rocktherapy | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist