DOMÉNA NA PRODEJ   //   DOMAIN FOR SALE
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Lukáš Benešovský (SAGE): Nové album za dveřmi
Moravští SAGE minulý rok na podzim oznámili, že na jaře 2017 vyjde jejich nový počin. Jaro je tady a já se spojil s těmito sympaťáky, aby bylo jasno, kdy deska bude. Frontman Lukáš Benešovský, který mimo zpěvu drží v ruce taky kytaru, mi poskytl nějaké informace.Ahoj Beny, na jaře mělo vyjít vaše třetí album. Termín na bandzone byl 5. května, ale stále se nic neděje. Jak to teda s váma vypadá?
Čaues, toho pátýho byl jen předběžný termín, aby nás něco hnalo. Momentálně je nahrávka v procesu masterování, který dělá Peťa Zikmund ve svým studiu, ve Zdětíně. Teoreticky bysme to měli stihnout koncem května, začátkem června vypustit ven. Album se bude jmenovat "Rhymes For The Dead".


Posledně jsme se bavili s Vavřou (bylo to v prosinci) a ten nějaký bližší info o desce neřekl. Můžeš teda těsně před vydáním nahrávky říct, jak nová deska bude znít?
Na desce je jedenáct pecek. Je to z 90% docela rychlý album. Střídáme zase několik stylů, což nám nikdo nemůže vyčítat, protože tak to SAGE prostě dělají. Můžeš tam slyšet thrash, hc punk, black, z nástrojů mimo standartu ještě španělku, flétnu a klavír. Poslední dva nástroje má na svědomí Lucka Grygarová. "Rhymes" je k poslechu malinko odlišná od prvních dvou nahrávek, ale to je dobře. Fakt to celkem sype. Teď tomu jen musíme dodat ten pravej sound, aby to mělo koule. Všechno to ale má kabát SAGE, ikdyž rukopis už jde slyšet i Peťův, což je druhej kytarista. Je to jeho první studiovej počin s náma.


Kdo je autorem skladeb a jak probíhalo skládání?
Nějaký riffy donesl Peťa, nějaký já. Nějaký riffy jsme dělali na takový hájence za Kojetínem. Ve zkušebně jsme to dávali dohromady s Vavřou, aby vznikl základ pro song. Basu si dodělával Raďa Kalus v podstatě doma. S ním ta spolupráce byla taková spíš online, mimo pár zkoušek. Je to ale skvělej basák, takže to nebyl problém. Texty jsem měl některý od roku 2016 z Transylvánie. Po večerech jsem tam ve stanu smolil nějaký rýmy. Od toho je možná odvozenej trochu i ten název desky. Zbytek jsem dodělal v Česku, doma, nebo ve zkušebně.


Živému hraní se v první polovině roku téměř nevěnujete. Proč?
Měli jsme zatím, myslím, jenom dvě vystoupení. Potom jsme se soustředili na studio. Další koncerty začínají od září. Je tam, tuším, Jaroměř, Ostrava, Zlín, Olomouc, atd. Přehled všech akcí je na našem bandzone. To nekoncertování je daný taky tím, že natočením "Rhymes" se s náma rozloučil právě Raďa. Kapela tak zůstala a zatím pořád zůstává bez basáka. Koncert bez basy stojí za hovno. Do toho září snad někoho splašíme, ať už stálýho člena, nebo minimálně někoho, kdo to s náma prostě odjede.


Projížděl jsem nějaké komentáře na vašem bandzone. Je tam na vás vesměs příznivá kritika z koncertů. Někteří vás tam ale vyzdvyhují jako zajímavou metalovou kapelu. Těší tě to?
Názory na bandzone s Vavřou sledujeme. Baví nás, když tam najdeme nějakej novej vzkaz. Ikdyž moc to nechápu... Lidi žerou spíš facebook. Ten bandzone je takovej mrtvej, ale musím říct, že u nás je ta aktivita tam poměrně vysoká. Názory lidí, kteří si dají tu práci a něco nám tam napíšou si všímáme. Když je to dobrej vzkaz, určitě nás to těší. Když ne, tak to rozeberem a řekneme si, jak to je, jestli ta osoba má třeba pravdu. Ale stejně si jedeme svoje. [úsměv]


Zpět k desce... Okultisto, nihilisto, vracejte konve na místo! Jak jsi spokojený s vaší verzí tohoto kultu?
Čekal jsem podobnou otázku. Spousta lidí na facebooku, i na bandzone se ptá na "Konve". Využiju prostoru a tak odpovím nepřímo na víc otázek, ikdyž to myslím psal i Vavřa, pokud to neva... Hráli jsme minulej rok s Mortal Cabinet v Brně a Uherským Hradišti. Na druhým koncertě jsem šel za Františkem, jestli by mu nevadilo, kdybysme si pro svůj repertoár a zároveň i na chystanou desku půjčili právě "Konve". Nasranej nebyl, souhlasil. Takže jsme "Konve" udělali a nacvičili. Na desku docela sedí. Na koncertech je (nejspíš) hrávat budem. Víc už, myslím, k tomu říct nemůžeme. Tak a teď ke tvé otázce... Malinko jsme song upravili, ale ne nějak rázně. Já to ještě neslyšel zmasterovaný, ale myslím, že to není špatný. To ovšem záleží pak na lidech, co to uslyší. Ale ti, kteří to už slyšeli ve verzi, jakou zatím máme, byli spokojení.


V jakých formátech deska vyjde, kde ji bude moci člověk koupit a za kolik?
Budeme dělat standartně CD a digi formát ke stažení. Můj sen je udělat vinyl. Ale to je za naše možnosti. CD budou k dostání na koncertech, nebo je případnej zájemce může objednat přes náš mail. Tam se domluvíme na způsobu předání. Cenu zatím fakt neřešíme, ale bude směšná.


Minulý rok jste hráli jako support Mortal Cabinet a Root. Letos třeba právě Master's Hammer? To by byla neskutečná jízda.
S Mortal Cabinet jsme odehráli jejich poslední dva koncerty vůbec. Byla to skvělá zkušenost a nehoráznej zážitek. S těma Root jsme nakonec v Kroměříži nehráli, protože byl koncert ZASE zrušenej. S Master's Hammer by to bylo samozřejmě skvělý, ale nic takovýho v plánu není. To bych už pak mohl v klidu umřít. Četl jsem, že setlist má být z prvních dvou desek. To bude peklo.


Co děláte mimo kapelu? Vzniká už třeba další nový materiál?
Všichni pracujeme. Máme své partnerky, rodiny, zájmy... Čas trávíme především takto. Hudbu mimo SAGE dělá Peťa, kterej hraje na bicí v jedné místní kapele. Já jsem se přidal před pár dny taky do jednoho projektu, ale nebudu psát s kým. Mohlo by to fungovat. Uvidíme. Materiál pro SAGE zatím žádnej novej není. Sotva jsme dotočili desku. Není kam spěchat.


Kde bude deska pokřtěná a kdo bude kmotr?
Křest jsme neřešili. Možná to uděláme na jednom z podzimních koncertů, nebo uděláme jen chlastačku, kde to polejeme...


Díky za tvůj čas a ať se tobě, i celé kapele daří! Měj se!


Legendární František Štorm (Master's Hammer, Mortal Cabinet) v backstage.
Přidáno: 16.5.2017

Adam666dva


» SAGE: Je ´Poslední čarodějnice´ opravdu poslední? (29.10.2018)
» Petr Vrubel (SAGE): Black metalový myslivec (25.10.2017)
» Lukáš Benešovský (SAGE): Nové album za dveřmi (16.5.2017)
» Vavřa ml.: Parodie na Satana a obrácené kříže (24.12.2016)
» SAGE: Co bude dál je ve hvězdách (13.10.2016)
» SAGE: 5 let v silách zla (2.1.2015)
» SAGE: Opoždění nového EP (18.9.2012)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | Lukáš Benešovský (SAGE): Nové album za dveřmi | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2023. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist