DOMÉNA NA PRODEJ   //   DOMAIN FOR SALE
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Vavřa ml.: Parodie na Satana a obrácené kříže
Je mi ctí Vám představit Michala Vavříka, nebo chcete-li, Vavřu ml. Tento chlapík, který sedí na pódiu za obrovským kopákem a je druhým zpěvákem metalové kapely SAGE, nám nastínil to, jak sám bere chod jeho kapely, něco málo o chystané desce, jak to má se Satanem, co ho samotného ovlivnilo v muzice, a tak dále.Ahoj Michale, nebo Vavřo ml. Nevím, co ti je milejší. Začneme od začátku. Jaké jsou tvé kořeny před tím, než jsi začal hrát v Sage?
Zdarec, Adame a všichni příznivci dobré muziky. Stačí jen Vavřa. To jsem podědil po starším bráchovi (ex zpěv-Bethrayer, Scabbard). Kořeny k muzice mám hlavně od něho, protože už když mi bylo asi osm let, tak mě bral na různé metalové akce, kde zrovna hráli s kapelou. Takže ovlivnění bylo velké. Když přeskočím o pár let dopředu, tak asi v 16 jsem se dostal do Kojetínské kapelky Full Bladder a tam jsem začínal na kytaru a trochu toho zpěvu. Na bicí už jsem měl v té době něco natrénováno, takže mě to už tehdy táhlo spíše k bicím. Pak jsem prošel kapelkama Z kredence karty, Veselá zhouba a Něco mezi, než jsem se dostal ke klukům ze SAGE.


Kdy jsi se k Sage připojil a jak k tomuto spojení došlo?
K Sage jsem se dostal docela náhodou. Když jsem s různých důvodů odcházel z Něco mezi, tak jsem se dozvěděl, že zrovna hledají bubeníka. Já jsem kluky znal už od jejich začátků, protože v těch letech jsem pořádal multižánrové festivaly Haluz fest. Tak jak se říká u nás "nalej kotel, zapal faju" a už jsem byl členem Sage.


Co tvé hudební vlivy? Máš nějaké? Jakou hudbu posloucháš doma?
Co se týká oblíbené muziky, tak jak už jsem říkal, hodně mě ovlivnil brácha a kapely jako ROOT, první desky Dark Gamballe a podobné deathové a trashové záležitosti. Potom jsem dostal svou první kazetu a bylo po metalu. První kazeta, co jsem dostal, byla Made in Valmez od Mňágy a Žďorp a to mě vzalo tak, že jsem u toho zůstal až dodnes. Ale samozřejmě poslechnu si všechno, co se ke mně dostane. Jak říká Beny: "Strejda Vavřa je prostě barevnej!".


Dokázal bys specifikovat styl muziky, ke kterému v současné době tíhnete s kapelou?
Styl naší muziky je nespecifikovatelný a to je náš záměr. Je to prostě barevný.


Často se prezentujete jako "přívrženci zla". Obrácené kříže, hlava kozla, tři šestky, atd. Satanistická tématika vás přitahuje, nebo proč vlastně tohle? Image kapely přitom neodpovídá satanistům.
Nevím jak ostatní v kapele, ale já to beru spíš jako parodii, než že to myslíme vážně. Na této planetě je přece jen jeden pán pekla a to je Big Boss, a pak taky jeho kníže, Franta Štorm. My všichni ostatní si na tohle můžeme jenom hrát a pokoušet se o ty parodie na „Satany“ a obrácené kříže.


Vím, že na jaře budete nahrávat novou desku. Mohl bys nám, i čtenářům tohoto článku sdělit nějaké bližší informace? Třeba kdy a kde se bude nahrávat, kolik tracků na albu bude, jaký ponese novinka název, jestli už máte design pro obal, kdo skládá písně, a kdy deska vyjde?
Ke tvé otázce, co se týká nové desky tě asi zklamu, protože tyhle informace jdou mimo mě a nějak se o ně nezajímám. Ale určitě můzu říct, že nová deska bude hodně rychlá. Budou tam asi dvě temný, pomalý věci, ale jinak se to posype jako prase. Songů na nové desce bude 11 nebo 12. To se ještě uvidí.


Nejde se nezeptat - "Vracejte konve na místo" a Master's Hammer - Kdo s nápadem zařazení této cover verze přišel? Ovlivnilo to vaše společné koncertování s panem Štormem (Mortal Cabinet), nebo už jste chtěli hrát tuto věc mnohem dříve? MH jsou obří kult nejen v Česku.
Co se týká MH, Franty a konví, tak to byla strašná náhoda, že si Mortal Cabinet vybrali zrovna nás pro dva koncerty. Zkušenost to byla k nezaplacení. Ten cover "Vracejte konve na místo" přinesl Beny s Humlem. Já nejsem moc zastáncem toho předělávat něčí muziku, ale po překvapivé reakci a požehnání knížete pekel Franty Štorma, jsme se do toho pustili. Teď jsme to hráli poprvé naživo a nebylo to vůbec špatný, říkal borec, co spal pod stolem úplně na mol.


Čím trávíš volný čas, když zrovna neděláte hudbu?
Svůj volnej čas trávím hlavně s rodinou. Jsem o deset let starší než zbytek kapely, takže už to musím řešit jinak než kluci.


Co čeká tvoji kapelu (kromě natočení nové desky) v roce příštím?
S kapelou bysme chtěli kromě nové desky natočit taky novej klip, kde bude plno krve a mladých, krásných a nahých holek. A samozřejmě koncertovat, co nám čas dovolí. Rok 2016 byl pro nás docela úspěšný, co se týče počtu i kvality koncertů, tak snad to tak bude klapat dál.


Díky, že sis našel čas pro tento krátký rozhovor. Měj se fajn a ať se ti v dalším roce daří jak hudebně, tak i v soukromí. Přeji příjemné prožití svátků.
Taky děkuji za rozhovor a do Nového roku nepřeji nikomu nic. Ať si každej dělá, co chce. Zdarec!

Přidáno: 24.12.2016

Adam666dva


» SAGE: Je ´Poslední čarodějnice´ opravdu poslední? (29.10.2018)
» Petr Vrubel (SAGE): Black metalový myslivec (25.10.2017)
» Lukáš Benešovský (SAGE): Nové album za dveřmi (16.5.2017)
» Vavřa ml.: Parodie na Satana a obrácené kříže (24.12.2016)
» SAGE: Co bude dál je ve hvězdách (13.10.2016)
» SAGE: 5 let v silách zla (2.1.2015)
» SAGE: Opoždění nového EP (18.9.2012)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | Vavřa ml.: Parodie na Satana a obrácené kříže | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2023. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist