DOMÉNA NA PRODEJ   //   DOMAIN FOR SALE
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

SAGE: Co bude dál je ve hvězdách
Po roce jsem byl v kontaktu se vždy ochotným frontmanem kojetínské metalové kapely SAGE Lukášem Benešovským, se kterým jsem tak nějak letmo rozebral situaci u nich v kapele. Účelově jsem si k povídání zvolil znovu jeho, protože mě zajímá, jaký má náhled na svou tvorbu s odstupem času. Dále jeho smečku vlků čeká několik koncertů se zajímavými interprety, nebo nahrávání nového alba. Tady je rozhovor.Ahoj Lukáši, dlouho jsme spolu nebyli v kontaktu. Co kdybys rovnou začal tím, co je v řadách SAGE nového?
Ahoj. Naposledy jsme si psali myslím před rokem. Od té doby se u nás stala docela podstatná věc. Na podzim loňského roku od nás odešel kytarista a zakládající člen kapely Vašek Přehnal. Přišlo to v takovou zláštní dobu, kdy jsme se zrovna chystali do studia nahrát naše druhý album "Doom & Darkness". Vašek, kterej dojížděl za náma z Prahy, neměl možnost tak často být na Moravě, takže se rozhodl odejít. Album vznikalo tedy jen ve třech lidech - já, Radim a Vavřa.


Jak dlouho jste hledali náhradu?
Už si na to ani nějak nevzpomínám, jak dlouho. Nicméně to mohlo být měsíc, maximálně dva. Pár lidí se nám ozvalo na inzeráty na netu a přemýšleli jsme, že si je všechny postupně pozveme do zkušebny. Jako poslední a myslím, že úplně náhodou mi napsal Petr Vrubel, kterej nakonec přišel do zkušebny jako první, zahrál a bylo to.


Takže teď už zase SAGE funguje ve čtyřech?
Jo, skládáme, tvoříme, jak to jen jde. Mezi náma to funguje. Do skládání se zapojujeme všichni čtyři. Čeká nás i pár zajímavých koncertů, za což jsme fakt rádi.


K první části tvé předešlé odpovědi se ještě vrátím. Teď ta druhá. Co myslíš zajímavými koncerty?
Tak zahrajeme dva společný koncerty spolu s Mortal Cabinet. Franta Štorm (Master's Hammer) - to je prostě legenda, to nikdo nemůže popřít. Spolu s Hauserem a Řezníkem jim to v Mortal Cabinet pěkně šlape. Pak se třeba poprvé na podiu sejdeme s Root a Big Bossem, na který se taky těšíme. Dál jsou pak hodně zajímavý (i zahraniční) kapely na Bethrayer Meatfly Festu, na námi pořádané pařbě Metal Xmas, nebo na Slovensku, kam zavítáme letos úplně poprvé.


A ještě tedy zpět k tomu, co jsi už trochu možná nakousl. Skládáte, tvoříte... To znamená, že brzy bude nová deska?
To znamená, že pomalu dáváme dohromady nějakej novej materiál, kterej bychom rádi asi na jaře příštího roku šli nahrát. Představu už nějakou máme, nápady taky. Zbytek je ve hvězdách.


Mohl bys aspoň částečně nastínit, co už vy samotní o další desce SAGE víte?
Vlastně skoro nic určitýho. Mělo by na ní být asi deset věcí, některý už máme hotový a začínáme je pomalu hrávat na koncertech. Nahrávat se asi bude stejně jako u "Darkness" ve Zdětíne u Zikiho, ale ještě jsme ho nekontaktovali. Na všechno je ještě nějakej ten čas. Teď se hlavně soustředíme na koncerty, který nás čekají do konce tohoto roku. Co bude dál, to se teprve uvidí.


Jak zpětně ty sám, nebo vy v kapele hodnotíte vaše první dvě alba?
Byly to snad nejrychleji natočený nahrávky v historii lidstva. "Monster" i "Darkness" myslím trvalo nahrát jen dva dny. Teda ne dohromady, ale i tak je to možná rekord. Díváme se na to tak, že to co bylo, tak bylo. Snažíme se hledět dopředu. Opravdu ze všech sil zkoušíme dělat novou hudbu, nový texty, nový songy. "Monster" je taková garážová deska... Takovej punk bez punku. "Darkness" je o něco ponurejší. Dohromady spolu na koncertě tvoří ale myslím docela barevnej celek. Živě to zní mnohem zajimavěji, víc energicky a našlapaněji, než z nahrávek.


Posloucháte svoje nahrávky i vy samotní? Já třeba "Doom & Darkness" vyloženě žeru.
Tak to nás těší, že se v davu lidí najde i jedinec, kterýho baví naše album. Myslím, že mluvím asi za všechny z nás, když odpovím, že ani nějak zvlášť neposloucháme svoje vlastní nahrávky.


Co právě teď posloucháváš ty? Co může být inspirací právě pro chystanou desku?
Já teď celkem často poslouchám Master's Hammer, Systemy, Baroness, Metallicu, Slayer, Black Sabbath... Ale inspirací asi nebude ani jedna z těchto kapel, protože 90% hudby zatím donesl právě náš novej kytarista Petr. Tohle by byla otázka spíš na něj. Ale budu sebou muset mrsknout i já, aby to nebylo za chvilku PETR VRUBEL & Sage... haha sorry, Peťo! [úsměv]


Chodíš ty sám na nějaké koncerty, které tady v ČR jsou?
Jo, občas jedu na nějakou kapelu, která mě baví. Není to ale nějak extra často, myslím, že navštívím dva velký koncerty ročně a pár i těch undergroundových v klubech. Baví mě oboje. I hala, či aréna, i kluby. Každý koncert má něco do sebe.


Luke, díky moc za ochotu mi odpovídat. Až bude nová deska, zase se ozvu. Ať se SAGE daří!
www.bandzone.cz/thesage

Přidáno: 13.10.2016

Adam666dva


» SAGE: Je ´Poslední čarodějnice´ opravdu poslední? (29.10.2018)
» Petr Vrubel (SAGE): Black metalový myslivec (25.10.2017)
» Lukáš Benešovský (SAGE): Nové album za dveřmi (16.5.2017)
» Vavřa ml.: Parodie na Satana a obrácené kříže (24.12.2016)
» SAGE: Co bude dál je ve hvězdách (13.10.2016)
» SAGE: 5 let v silách zla (2.1.2015)
» SAGE: Opoždění nového EP (18.9.2012)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | SAGE: Co bude dál je ve hvězdách | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2023. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist