DOMÉNA NA PRODEJ   //   DOMAIN FOR SALE
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

SAGE: 5 let v silách zla


Adamovi odpovídá zpívající kytarista Lukáš, přes facebook jsme si popovídali o minulosti, přítomnosti a budoucnosti kapely SAGE z Kojetína.Ahoj, všiml jsem si, že dlouhou dobu byla jako status na vašem bandzone profilu použita věta "Five years in the forces of evil". Jak se zpětně díváš na těchto pět let?
Čau, no... Je to tak, SAGE funguje pátým rokem. Za tu dobu jsme si prošli hudbou jako grunge, rock, až, dá se říct, po metal. Zároveň se vystřídala v naší kapele řada hudebníků. Od úplnýho začátku v tom jedem jen já s druhým kytaristou Vaškem. Každý, kdo s náma hrál, nám přinesl novej pohled na věc, nový zkušenosti, styl hraní,... Teď se zdá, že jsme na zatím nejtěžší vlně za těch pět let a líbí se nám to. Myslím, že hráčsky nám to vyhovuje.


Která sestava se tobě osobně zdála jako nejvíc vhodná pro fungování kapely?
Jak jsem psal před chvílí, každej z těch kluků přispěl svým dílem do toho, co děláme teď. Jde o vývoj nás, jde o vývoj kapely. Před rokem a půl, před nahráváním "Teeth Of A Monster" jsem cítil, že jsme se dostali všichni do super kondice, která ale nepravidelným zkoušením zase upadá. Takže vím, že v nynější sestavě jsme schopni hrát dobře. Jen to chce zkoušet.


Když jsme u zkoušení, jak často se sejdou lidi z Prahy, Písku a Kojetína? Kde máte zkušebnu?
To je pro nás problém. Místa jsou to vzdálená, každej z nás si žije svůj život tam, kde bydlí. Všichni se sejdem jednou za měsíc, když se někdy zadaří, tak dvakrát. Já s bubeníkem Vavřou žijeme v Kojetíně, kde máme i zkušebnu, takže máme tu možnost chodit hrát třeba víc. Radim (basák) dojíždí z Písku a Vašek z Prahy. Všichni jsme ale původem z Moravy.


To musí být ale pro dobré fungování celkem náročné...
Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Podle toho pak taky vypadají naše hráčský schopnosti! [smích]


Vraťme se ještě na chvíli zpět v čase. Jak se díváš na vaše první demo, nebo EP "Celebration"?
Ani nevím, kdy jsem to naposledy slyšel. Beru to jako dobrou zkušenost, než jsme vyrazili udělat oficiální nahrávku. Každopádně songy "Nameless Speech" a "Wind In The Hell" hrajeme i dnes.


Co povíš k "Teeth Of A Monster", jako k první a zároveň poslední oficiální nahrávce?
Na začátku jsem psal, že za těch pět let jsme si zkusili hrát víc stylů. A když si poslechneš "Monster" jako celek, slyšíš to i tady. Rockový vály se střídají s metalem. Celá deska končí psychedelickým kouskem "Flagrant". Je to stylová rozmanitost, ale podle mě to té desce sluší. Největší peckou z alba je asi "Burning The Witches".


...ke které je i zajímavý videoklip.
Na videu dělal Michal Šteflovič. Tu skladbu jsme vybrali bez váhání, byla z "Monsteru" jasnej kandidát. Jsou v ní pomalý vybrnkávačky, zatěžkaný pasáže, i rychlý části. To se nám líbí. Tam může každej právě slyšet to ovlivnění všemi styly.


Co čeká SAGE v dalším roce 2015?
Máme toho v plánu hodně, záleží, co opravdu zrealizujeme. Určitě chceme držet náš tradiční krok zhruba jeden koncert měsíčně. Ať si můžeme oživovat to hraní... [smích] Chtěli bysme taky něco nahrát a natočit třeba další video. Zatím jsme se snažili nespat, chtěli bysme něco plodit, ať ve formě desky, nebo klipu. Moc rádi bychom vyrazili mimo ČR, to už teď záleží jen na domluvě s lidma z těch klubů.


Děkuji za stručný rozhovor, ať se vám daří plány do dalšího roku a přeju spoustu fanoušků!
Díky za napsání! Ať se daří i tobě!

Přidáno: 2.1.2015

Adam666


» SAGE: Je ´Poslední čarodějnice´ opravdu poslední? (29.10.2018)
» Petr Vrubel (SAGE): Black metalový myslivec (25.10.2017)
» Lukáš Benešovský (SAGE): Nové album za dveřmi (16.5.2017)
» Vavřa ml.: Parodie na Satana a obrácené kříže (24.12.2016)
» SAGE: Co bude dál je ve hvězdách (13.10.2016)
» SAGE: 5 let v silách zla (2.1.2015)
» SAGE: Opoždění nového EP (18.9.2012)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | SAGE: 5 let v silách zla | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2023. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist