PŘIHLÁŠENÍ

SEPPUKA: Thrash metal je to, co máme rádi
SEPPUKA - thrash metalový kvartet z Českého Těšína. Čtyři vydané desky, ta poslední "Bez pravidel" je z roku 2013 a pracuje se na další. Na první pohled to vypadá, že se kolem kapely toho nijak moc neděje, ale zajděte si někdy na jejich koncert a zjistíte, že o žádné stagnaci nemůže být řeč. Seppuka žije a stále boří vše, co jí stojí v cestě. Více se dozvíte v následujícím rozhovoru.Jak se má Seppuka v roce 2016?
Super, děláme na nové desce, takže dobrá zábava. Jinak sem tam koncert a pořád zkušebna. Dodává nám to nejvíc síly.


V rozpisech koncertů na vašich stránkách jsou pro letošní rok pouhé čtyři akce. To není pravda moc, když například loni jich bylo třikrát tolik…
Děláme na nových věcech a tak koncerty jdou trochu stranou.


Letos jste na scéně dlouhých dvacet let. Oslavili jste toto výročí nějak?
Zatím ne. 19. listopadu máme akci a tam se to oslaví. Hrajem už trošku déle jak dvacet let, takže to moc nehrotíme, ale je to pořád kus roboty a tak je super, že to funguje už takovou dobu.


Jak jsem zaslechl, pomalu pracujete na další desce. Jak to s ní vypadá a kdy by mohla spatřit světlo světa?
Jak jsem říkal, děláme nové skladby a to je naše priorita. Zatím ten materiál vypadá moc dobře, tak se těšíme na novou desku. Je to asi v půli cesty, tak asi příští rok to bude.


Stylově se budete držet opět zase svého poctivého "power thrashe", nebo chystáte po hudební stránce nějakou změnu?
Power thrash ten název nemám rád, nevím, co to je. Thrash metal je to, co máme rádi a tohle hrajem.


Co se týče textů, bude deska opět v češtině? Ta vám podle mého názoru sluší víc než angličtina, se kterou jste začínali.
Každý člověk jiný názor, ale čeština je to, co nás baví, protože se vyjádříš tak, jak to cítíš ve svém srdci a hlavě, bez obalu.


Musím se zeptat na vaši největší hitovku "Krzyżacy". V ní jste zase pro změnu použili polštinu. Někdy si říkám, jestli to není škoda, když si vzpomenu, jak důležité poselství tenhle song má. Vaši příznivci dále od polských hranic ji možná až tolik nerozumí.
Polština je tam proto, že v této době (cca 1984), byly polské kapely kapečku jinde než ty naše, že? Žijem si tu takhle v Těšíně s polským národem v klidečku už dlouho a to všechno na vás dělá sílu. V tom věku tady všichni žrali polské kapely a my přitom jsme goroli, což je skoro jako Polák, protože podobně mluví, he he! PS: Je to na dlouho, sorry…


Sikyho a Maria si pamatuju ještě z kapely Komtur, která vznikla už v roce 1987. Občas mě napadá otázka, proč vlastně Komtur zanikl a jestli jste někdy neuvažovali o obnově téhle smečky?
Uvažovali. Komtur zanikl kvůli falešnému kamarádství a peněz, ale bylo to dobou. Nejsme profíci, a proto nemáš čas na takový masakr to zpátky stvořit. Love děláš jinde, že?


Na webu Seppuky jsou k dostání všechny vydané cd a taky nějaké dvd se záznamy z koncertů. Chystáte taky nějaký merch jako trička, mikiny atd.?
Bohužel, rádi bychom, ale není na to love. Nabízíme trička momentálně v podobě objednávky. Jsou sice dražší, ale super kvalita a můžeš si vybrat svůj motiv, což se stává jedinečným.


Na závěr bych popřál Seppuce, ať je na scéně přinejmenším dalších dvacet let a poslední slova nechť jsou vaše…
Děkujem a hlavně zdravíčko. Thrash metal v duši!!!
Mario - SEPPUKA

Zobrazeno: 742x

Magua


» SEPPUKA: Thrash metal je to, co máme rádi (15.11.2016)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | SEPPUKA: Thrash metal je to, co máme rádi | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist