PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

NECROCOCK:


Naposled jsme spolu dělali rozhovor po vydání alba "Lesní hudba", chtěl bych zeptat, co je za tu dobu u tebe nového? Jak jsi prožil léto? Předpokládám, že jsi byl opět na nějaké zajímavé dovolené.
Na pár vejletech jsem byl, v zimě jsem se zas trochu coural po Asii, ale nevím, jestli je něco zásadně novýho, snad jen nový album "Night Vision" je venku. Teď nedávno jsem udělal skvělou hitovku pro italskou pornohvězdu a političku Cicciolinu, která s ní bude hostovat na albu a v nové show Bruna Ferrariho. Poprvé jsem konečně navštívil Rusko, snědl jsem své první hadí srdce... furt se něco děje. Teď jsem ale zalezlej doma a dodělávám novej Kaviar.


Zatím poslední aktuální zprávou mezi novinkami tvého profilu na bandzone je, že v prosinci vyjde na vinylu 7ep Kaviar Kavalier o dvou skladbách. Jako druhá věc bude cover hlavní hymny Masters Hammer. O jakou skladbu z repertoáru legendy půjde? Nahrávku plánuješ vydat pouze na vinylu?
Je to samozřejmě "Jáma Pekel". Já mám rád covery, kdy na první poslech není poznat o jakou věc se jedná a to se tady doufám povedlo. Podle mě je to jedinej cover MH, kterej má smysl. Všichni ostatní to jen různě napodobujou a defakto kopírujou a nedávaj tomu pražádnej jinej rozměr. Je to zpívaný kaviárovsky v němčině a vlastně se to jmenuje Das golden Pissoir.
Desku nám vydává Necroterror Records z Kypru a celej ten urogenitální vinylovej kousek, zabalenej v lékařské plátěné brašničce se starou lékařskou zprávou uvnitř nese název "Die Urinal Therapie". Během jara příštího roku vydáme opět další řadové album KK.Asi jsi opět spolupracoval s Pavlem Marcelem, nemýlím se? Kdo si vzal na starost tentokrát bicí?
Jasně, Marcel všechno zamíchal a zmastroval a bicí namlátil spalovač ze Strašnickýho krematoria Plaček-i.


Nové album projektu Night Vision - "Sleeping Bus" je už nějakou dobu venku. Zatím jsem ho neměl tu možnost slyšet, tak by mě zajímalo, jestli tam je nějaký posun od předchozího počinu tohoto projektu? Jak jsi dříve avizoval, mělo se objevit na playlistech letadel Cathay Pacifique.
Nevím teď jestli zrovna Cathay, ale na paluby se to dostat má. Label System Rec. to strká skoro všude, tak uvidíme kam všude "Sleeping bus" zavítá. Posun je tam určitě zvukovej, v některých skladbách je taky ku slyšení mlaďounká zpěvačka Apple, ve které koluje krev jedné císařské dynastie z Hue. Jinak se album drží stále nálady nočního cestování.


V prosinci by měla spatřit světlo světa nová deska Masters Hammer. Myslíš, že bys nám o ní mohl prozradit něco blížšího? Je údajná zpráva nejmenovaného člověka z fóra Masters Hammer na netu, že to tentokrát bude nahrávat Franta Storm sám, založena na pravdě?
To se právě ještě uplně neví. Franta si s albem už dlouhou dobu pohrává ve svým studiu, až najednou zjistil, že už je to vlastně skoro hotový. Teď to zrovna všechno pozorně naposlouchávám a přemejšlím, co bych tam případně nahrál a co on by tam měl třeba smazat, nebo přidat. Moc prostoru už tam ale není, je to ale ovšem velká chtuťovka. Zatím se na albu podílím jako takovej rááádce.

Jak jsi nastínil ve svém rozhovoru pro jeden hudební magazín, máš v plánu udělat velké houbařské album. Jestli jsi to myslel vážně, máš už v hlavě nějakou koncepci? To bude tuším zajímavé, jedna píseň o muchomůrce červené, druhá třeba o lysohlávkách..
Přesně. Bohužel ale musej houby počkat do příštího podzimu. Letošní sezóna nebyla nic moc. Mě nejvíc okouzlujou a inspirujou podzimní houby, jejich magičnost, vůně, záhadná strarobylost, když se schovávaj v tlejícím listí. Tohle všechno ale letos chybělo a nebylo tak kde nasávat. Byl by to nepestrej a slabej odvar. Nechám to na další podzim a uvidím, čím mě podhoubí překvapí.


V rozhovoru k desce "Lesní hudba" jsi zavzpomínal na album Klinik s tím, že bys měl v plánu natočit video ke skladbě "Der Nachtlicher Wasser Marsch", že už máš dokonce jasnou představu. Posunulo se to někam?
Jaj! Vůbec. Na to jsem nějak úplně zapomněl. Škoda, chtěl jsem to točit s několika potápěčema na Velký Americe. Mám na to k dispozici i starý sanitky a 603ku. Tak snad v létě, jestli na to zas nezapomenu.


Od doby, kdy jsi nahrál demo "Praktiky pohřebních ústavů", to bude pokud se nemýlím příští rok dvacet dva let. Je pro tebe toto téma stále aktuální se vším všudy jako tenkrát?
Tak, ve formě v jaký jsem ho tenkrát složil určitě ne. Věci kolem pohřebnictví, piteven mě určitě zajímaj pořád, ale silnější náladu bych dnes už těžko vytvořil, když se v tom nepohybuju jako tehdy. Všechno bylo tenkrát pro mě nové a ze všeho jsem hořel vzrušením. Dneska, jak tak cestuju po světě se ale snažím navštěvovat různá patologická muzea, nezvyklý pohřby a tak. Teď třeba jsem v Petrohradě navštívil skvělé sbírky Petra Velikého. Je tam třeba krásná lampička z dětské kostry, nebo těžítko z mumifikované malé hlavičky. Má to tam mnohem umělečtější ráz, než ostatní necromuzea.


Pracoval jsi nějaký čas v krematoriu. Jak dlouho jsi tam byl zaměstnán? Ptám se, protože pracuji více než deset let v oboru, kde péče o mrtvé tělo jako mytí, přebalení, úprava atd. je pro mě běžnou věcí. Myslím, že je v tom jistý druh tajemna, možná i určité magie. Vrátil by ses k tomuto povolání třeba někdy zpět?
Myslím, že jenom ňák půl roku. Všechno jsem si pořádně vošahal a stačilo. Byl jsem tam jen na zkušenou a kvůli poznání. Někdy se mi zasteskne, tak zajdu Plačkovi-i pomoct s pálením na noční šichtu. Zamknem se tam a celý chrám smrti je jenom náš.


Že jsi milovníkem Krkonoš je známá věc. Jelikož jsem ze severu Moravy, chtěl bych se zeptat, jak se ti líbí Beskydy? Krajina k výletům zde hodně láká.
Moc dobře je neznám, ani k nim nemám žádný zvláštní vztah. Do Krkonoš jezdím od svých 3 let, tak tam ty vazby jsou za ta léta silné. V Beskydech miluju Pustevny, párkrát jsem tam spal. Je úžasný bloudit ledovou, noční, mlhavou tmou mezi těma starejma boudama a najednou v dálce uslyšet mámivou melodii temného cimbálu, ucítit vůni ohně a pečeně, otevřít skřípavé dveře a dát si pořádně do nosu. Takhle já znám Beskydy.

Přidáno: 28.11.2011

Magua


» Václav Votruba - Dělníci kovu I - Necrocock: Taková kniha není samozřejmost (24.8.2020)
» NECROCOCK: (28.11.2011)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | NECROCOCK: | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist