PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

ORIGIN OF INFINITY: Dál skládáme hudbu a řešíme možné způsoby propagace a zviditelnění naší tvorby
Ano, omlouvám se. Jsem stařešina, trpící na oddanost. Na moderní věci moc nejsem a to ani v rámci metalu. Spokojeně si žiji ve své skořápce. Ale potom vás osloví něco jako kapela ORIGIN OF INFITY a musíte přehodnotin váš sklon ke zpátečnictví. Tahle kapela mě oslovila svým debutem „The Last Day On Earth“. Ano, někdo může namítat, že se nejedná o super bombu. Ale v mém pojetí death metalu se bombou stali. No, a teď tady máme novinku „Ocvltism“.Chtě nechtě musím začít takovou tou nudnou klasikou, kterou se prostě musí prokousat každá mladá kapela. Kdy, kde, jak a proč vznikli ORIGIN OF INFINITY?
Kapela ORIGIN OF INFINTY vznikla na konci roku 2017 v Děčíně v tříčlenné sestavě. Vládin – kytara, Levi – bicí a Honza – zpěv. V roce 19 odchází Honza a post zpěvu zaujme hostující Hospi. To je celý stručný příběh.


Kolikrát jste již odpovídali na tuto otázku? Už vám leze krkem, nebo ji berete jako nutné zlo?
Jsou to otázky, které jsou nezbytné a určitě nemáme problém se opakovat. Je to součástí skoro každého rozhovoru a musí to tak být, pokud jde o nezaběhnuté jméno. Ale není tam co vymýšlet, jsou to holá fakta.


Tak třeba dejte dohromady nějakou humornou historku spojenou se vznikem kapely.
Humorná historka spojená se vznikem kapely asi není, ale je tu jedno spojení s nahráváním prvního alba. Protože jsme bez auta, tak jsme do studia Hellsound vyrazili autobusem z Prahy. Táhli jsme ve dvou lidech kytaru, bágly, činely, rytmičák a dvojšlapku. Ráno se nám to nějak protáhlo na hajzlu a spěchali jsme na poslední chvíli na autobus přes půl Prahy. Když jsme doběhli na poslední chvíli, zjistili jsme, že autobus je plně obsazený a my vlastně nemáme rezervovaná sedadla. Už to vypadalo, že se nikam nejede, ale hodný pan řidič nás vzal na stojáka. Byla to krásná jízda z Prahy do Strakonic. V tu chvíli jsme se tomu moc nesmáli, ale když jsme přijeli na místo činu do Čestic s lýtkama jak demižony, už bylo veselo.


Sestava ORIGIN OF INFINITY není úplná. Vlastně by se dalo říci, že je nestabilní, protože tvrdé jádro kapely tvoří pouze dva členové kapely a zpěvák Hospi je uváděn jako host. Děčín není zase tak malé město, aby se v něm nenašli nějací muzikanti. Nebo je u vás problém sehnat muzikanty se skutečným zápalem pro věc?
Ano je to tak, jsme pouze dva. Kytara a bicí. Na začátku s námi byl ještě stálý zpěvák Honza, který ovšem opustil kapelu před nahráváním první desky. Proto jsme oslovili Hospiho, jestli by si nechtěl zahostovat. Ne že bysme ho nechtěli mezi sebe na stálo, ale on je natolik vytížen ve svých dvou kapelách Wictims a When Goodbye Means End, že to je vlastně vyloučené, aby s námi např. vystupoval živě. V Děčíně je celkem dost muzikantů a všichni se většinou známe aspoň od vidění. Problém je v tom, že buďto už mají kapely a nebo jsou úplně mimo náš žánr, těžko s námi půjde hrát bigbíťák na osmistrunnou kytaru. A to je další problém, jménem osmistrunka. Ne všichni jsou ochotní si ten nástroj pořídit nebo se na něj naučit. A v poslední řadě to samozřejmě musí být člověk, který bude názorově na podobné vlně jako my. Prostě si s ním musíme rozumět, což také občas bývá problém. Rádi bysme v kapele přivítali osmistrunného kytaristu a zpěváka! Tak nám napište!


Z vlastní zkušenosti vím, že je kolikrát problém najít k sobě lidi se spřízněnou duší. No a pandemická krize zrovna nic neulehčuje. Jak se s touto nastalou situací vyrovnávají ORIGIN OF INFINITY, a to jako kapela, tak i ve všeobecném měřítku?
Protože jsme koncertně neaktivní, díky neúplné sestavě, tak nás tahle nepříjemná krize vlastně nějak výrazně neovlivnila. Dál skládáme hudbu a řešíme možné způsoby propagace a zviditelnění naší tvorby. V osobních životech můžeme být momentálně šťastní, že nejsme podnikatelé a nepřicházíme o výdělky. Pracujeme jako zaměstnanci různých firem a také nás to výrazně nezasáhlo. Co nás samozřejmě zasáhlo, je vypnutí kulturního režimu. Zrušené koncerty, na které chodíme zatím jako fans, a zavřené bary, kam se občas chodíme občerstvovat a řešit globální problémy se svými kamarády. To nás samozřejmě strašně štve a doufáme, že vše brzy skončí a vrátíme se zase do normálního života!


Přejdu rovnou k vaší novince a to EP „Ocvltism“. Samozřejmě se dá říci, že je na „Ocvltism“ cítit jistý tvůrčí posun oproti debutovému albu, což bych bral jako přirozený vývoj kapely. Tady mám ovšem pár konspiračních teorií, proč tato nahrávka obsahuje pouze dva songy, což je podle mě škoda. Zkuste mi tyto konspirační teorie potvrdit nebo vyvrátit.
Konspirační teorie první: Neskládáte zrovna jednoduchou muziku a navíc si dáváte záležet i na emocích skladeb. Skládání takových songů neprobíhá zrovna rychle. Proto pouze dvě skladby, kterými jste se chtěli nedočkavě pochlubit, i když je to zhruba teprve rok od vydání debutového alba.
Konspirační teorie druhá: Ten tvůrčí posun není drastický, přesto jsou nové skladby trochu jiné. Že byste si jen chtěli něco vyzkoušet? Udělat něco trochu jiného a to jak po hudební stránce, tak po stránce tématické, a následně se vrátit k původnímu konceptu nastoleným debutovým albem.
Konspirační teorie třetí a nejméně pravděpodobná: Jste si vědomi, že jste zaujali debutovým albem, ale chcete se posunout dál. Jenom si nejste jisti nasměrováním a tak sondujete terén.
Konspirační teorie čtvrtá: Již do předu bylo domluvené vinylové vydání. Chtěli jste mít něco pěkného pro sběratele a nechtěli jste na vinyl cpát více, než je nezbytně nutné.

Všechny ty teorie shrnu do jedné odpovědi. Nejblíže je asi ta druhá teorie. My, když jsme šli do studia nahrávat koncepční album "The Last Day On Earth", skladby na EP "Ocvltism" byly už rozpracované a věděli jsme, že jsou tematicky jinde. Proto jsme je chtěli nahrát jako samostatnou nahrávku. Navíc jsme chtěli zkusit studio jinde než v ČR. Jako vždy se nám proces finalizace a výroby protáhnul a EP vyšlo až teď v lednu 2021. Ale plán byl podzim 2020.


S ohledem na čtvrtou konspirační teorii mě napadá, jestli se dá s oběma songy počítat pro plnohodnotné album?
No, to se ještě neví. Ale pokud by dopadla CD verze druhého alba, je dost pravděpodobné, že by se tam songy z EP "Ocvltism" mohly objevit jako bonus. Protože jsme „vinyláři“, EP vyšlo jen na asfaltu a druhá deska vyjde primárně také na gramodesce!


Posouváte se nejen hudebně, ale i zvukově, což je fajn. Novinku jste natáčeli v Německu. Porovnejte oba nahrávací procesy.
Pro první desku jsme vybrali Hellsound a já už věděl, do čeho jdu, protože rok před tím jsem tam nahrával s mojí bývalou kapelou Hora Ruit EP. Domácí prostředí a pohodová atmosféra je prostě fajn. Honza je odborník na slovo vzatý a má fakt dobrý sluch na různé detaily. Navíc sám hraje na několik nástrojů, takže dokáže poradit ve všech směrech. Vše šlo velice rychle. Náš nahrávací proces nevynikal ničím zvláštním. Nazvučí se bicí, pak se nahrají všechny skladby. Poté se hledá dobrý sound kytar a opět se nahrají všechny party kytar a basy. Vše se nahrálo instrumentálně a poslalo se to Hospimu, který dodělal zpěvy a poslal je do Hellsoundu, kde se vše smíchalo. Potom se dělalo několik verzí masteringu k naší spokojenosti.
Nahrávání EP proběhlo v Hamburku na lodi Schtubnitz, kde se nachází Bouda Studio. Ten proces byl vlastně stejný jako v Hellsoundu, jen kratší, protože se jednalo o 10 minut materiálu. Navíc jsme moc nevěděli, do čeho jdeme zvukově, ale důvěřovali jsme Tomášovi Boudovi, že nám udělá kvalitní moderní zvuk. On totiž moc metal nedělá, takže to byl takový risk, ale podle nás s dobrým výsledkem!Teď opět trochu nudy. Zeptám se na vydavatele obou vašich počinů, propagaci, distribuci a prodej. Samozřejmě, že každý label dělá v rámci svých možností maximum. Přesto se zeptám. Nepokoušíte se díky svým nahrávkám dostat k labelu, který by vás dostal ještě do většího povědomí?
Tak první album vyšlo na CD pod křídly Slovak Metal Army a na vinylu jsme si ho vydali sami. Naše zásoby jsou skoro na dně. Posledních pár kusů vinylu je stále k dispozici. Navíc nám s distribucí pomáhá Miloš z MonsterNation, MetalGate eshop nebo Zbůďa a jeho OZ's Music Company, kde je naše první nahrávka stále k dispozici. EP jsme si vydali sami opět na vinylu. Jedná se o 12“ jednostranné EP s potištěnou B stranou. Limit opět 100ks + digital download. Ten pokus se dostat k jinému labelu asi proběhne v době, kdy půjdeme nahrávat druhou desku! Zatím vše promýšlíme a není nic jasné. Jasná je jen jedna věc a to, že chceme opět vinyl!


Je těžké v tomto období cokoliv plánovat, ale nějakou budoucnost pro kapelu jistě plánujete?
Vzhledem k tomu, že se nás koncerty zatím netýkají, protože nemáme plnou sestavu, tak to zas tak těžké není. Nezbývá nám nic jiného, něž vyvíjet aspoň nějakou činnost na sociálních sítích a ve zkušebně tvořit nový materiál. Momentálně dokončujeme materiál na naší druhou desku, kterou bysme rádi tento rok nahráli i vydali.


A co utopické plány a nereálné sny? Každý muzikant o něčem sní. To by jinak nedělal muziku.
My si ty sny vlastně pomalu a jistě plníme. To, co bylo ještě v roce 2017 v nedohlednu, je dnes už realitou. Mluvím hlavně o vydaní vlastní nahrávky jako pod vydavatelem tak na vinylu. Trochu nereálné se nám už zdá sehnat na severu Čech osmistrunného kytaristu, který by byl zapálený pro věc jako my. Sny se mohou jednoduše proměnit v realitu a my stále doufáme, že to tak dopadne, že seženeme druhou kytaru a zpěváka, staneme se plně aktivní kapelou! Zmizí ta nepříjemná situace s virem a otevřou se kluby, kapely začnou koncertovat a my budeme mezi nimi. Další sen by pak mohl být nějaké tour po jiných zemích než českých.

Přidáno: 28.1.2021

Rock´N´Roll Hell


» ORIGIN OF INFINITY: Dál skládáme hudbu a řešíme možné způsoby propagace a zviditelnění naší tvorby (28.1.2021)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | ORIGIN OF INFINITY: Dál skládáme hudbu a řešíme možné způsoby propagace a zviditelnění naší tvorby | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2021. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist