PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

RETARDERS: My sami nedokážeme přesně charakterizovat naši tvorbu
Město Hodonín jsem si oblíbil díky slibně rozjetému a smutně končícímu festivalu Made Of Metal. Z Hodonína rovněž pochází parta RETARDERS, produkující divoký čtyřakordový rock'n'roll s českými texty. Žádné naoko srdceryvné, střednětempé skladby plnící stadióny. Na to není čas. Pusťte si jejich album "Z hovna bitch neupleteš" a zřejmě mi dáte za pravdu. Tak jdeme na věc.Detailnější představení kapely nechám na vás. Jak byste sami charakterizovali tvorbu kapely RETARDERS lidem, kteří ji neznají?
Kapela se dala dohromady asi v roce 2014 a současná sestava je: Benito - bicí, Stázina - kytara, Belin - kytara, Indián - basa.
Hrajem co hrajem, asi speed rokenrol ovlivněný punkem, thrashem a kapelama, na kterých jsme vyrostli.
Ale neradi škatulkujem, my sami nedokážeme přesně charakterizovat naši tvorbu a proto, ať si každý sám poslechne naši muziku a udělá si svůj názor.V roce 2017 jste natočili zatím jediné, v úvodu zmíněné CD. Pojďte říci pár slov k němu. Kde jste nahrávali?
Desku jsme nahrávali ve studiu Paradox v Hodoníně. Booklet, grafika atd. jsou naše práce.


Zaregistrovali jste na desku od lidí nějakou zpětnou vazbu? Převažují klady nebo zápory?
Moc ohlasů nebylo, nejvíc od přátel a naštestí vesměs kladné.


A jak jste s albem s odstupem času spokojeni vy?
Samozřejmě s odstupem času na desce slyšíme nějaké nedostatky, které jsme snad časem vypilovali a na další desce se jich vyvarujeme. Ale musíme dodat, že deska byla nahraná za několik hodin jednoho zářijového víkendu 2016 a tenkrát jsme v oné sestavě hráli asi půl roku. I to byl jeden z důvodů proč má deska název "Z hovna bitch neupleteš" [úsměv].


Kdo by měl o nahrávku na fyzickém nosiči zájem, za kolik peněz si ji může u vás pořídit?
Desku a další merch si můžete pořídít tak, že nás kontaktujete na email, bandzone, fb stránkách nebo na koncertech. Za kilo je deska vaše.


Velice sympatické jsou pro mě texty v češtině, stavějící se většinou negativně k dnešním různým jevům ve společnosti. Otázkou je, jaké se nabízí řešení?
My nenabízíme řešení, pouze na ty problémy, které nás serou, poukazujeme. Je nutné si uvědomit, že sto lidí má sto názorů a naše řešení těchto jevů nemusí být řešením pro ostatní.


Na angličtinu, tedy doufám, přejít na své budoucí desce nehodláte?
Samozřejmě občas si rádi zahrajem i věci anglicky, covery atd. Naše hudba ale zůstane v češtině.


Jste spokojeni s četností akcí, kde hráváte, nebo byste rádi hráli daleko častěji?
Jelikož míváme pár koncertů ročně, tak bychom určitě uvítali více akcí. Možná je to i tím, že jsme na scéně teprve krátce. Ale i tak na koncerty chodí stále míň lidí a od toho se odvíjí početnost akcí.


V Hodoníně sídlí lidem dobře známý rockový klub Nautilus. Máte tam nějaké zázemí?
V klubu Nautilus jsme několikrát hráli i pořádali akce. S majitelem se známe, vždy nám vyšel se vším vstříc, super prostředí. Určitě stojí za to přijet na koncert.


Vaše album se objevilo na Spotify. Často jsou od různých kapel slyšet názory, že komunikace se Spotify je zdlouhavá a složitá. Jak vlastně taková spolupráce probíhá?
Spotify byla vlastně taková sranda. Při popíjení s jedním kamarádem IT, který si myslel, že naše deska nesmí na Spotify chybět a zařídil to. Komunikace i zaregistrování je ale celkem složité. Takže kromě toho, že si nás tam můžou lidi pustit, Spotify vůbec neřešíme.


Blíží se konec roku, jaké jsou tedy plány RETARDERS pro rok příští?
Příští rok máme v plánu vydat další desku, zlomit hodně paliček, zpřetrhat spoustu strun a makat dál na nových věcech a potkávat se na koncertech se super lidma a kapelama.

Přidáno: 17.12.2019

Magua


» RETARDERS: My sami nedokážeme přesně charakterizovat naši tvorbu (17.12.2019)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | RETARDERS: My sami nedokážeme přesně charakterizovat naši tvorbu | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist