PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

DENET: Máme za cíl nahrávat v listopadu tohoto roku
Kolem kapely DENET se toho zdánlivě moc neděje. Jenže opak je pravdou. Skupina počátkem roku odehrála nějaké koncerty, čím dál častěji se objevují zprávy o nové desce, prvního října vychází reedice alba „Terrestrial Dying“ z roku 1993 a tak je tedy čas promluvit pár slov s Jarkem Opielou, který kapelu v roce 1984 zakládal.Jarku, v našem předchozím rozhovoru z roku 2011 jsi říkal, že materiál na novou desku je připraven, jen ho natočit. Čím to, že se tak dodnes nestalo?
Před pár lety se změnila sestava. Dal jsem se dokupy se zakládajícím členem DENET Petrem Kunešem. Ten materiál na novou desku se stále mění. Jedná se prakticky o spoustu starých skladeb, které nikdy nikde nevyšly. Samozřejmě jsou tam i novější věci. Stále na tom děláme.


Je zatím asi brzy spekulovat o nějakém termínu, kdy byste mohli začít natáčet?
Máme za cíl nahrávat v listopadu tohoto roku. Doufám, že na Vánoce pod stromeček bude vše hotovo. V jakém studiu budem točit ještě nevíme.


Loni DENET vydal konečně u Nasphyr records po 26 letech svůj první vinyl, na kterém vyšlo demo "Krev" z roku 1992. Jeho součástí mělo být i CD s nově natočenými skladbami. To ale taky tuším nevyšlo...
Kompletní diskografie včetně nějakých živáků by měla u Nasphyr rec. vyjít na cedlech příští rok, včetně LP dema „Oslavy zla“. Aspoň takto jednáme. Uvidíme, co bude realizované. Máme v plánu i pořádný videoklip u Mejly Production. Je toho dost, co bychom chtěli dotáhnout konečně do konce. Závisí to také na financích.


Takže plánů je hodně. Už máte jasno, ke které skladbě videoklip natočíte?
Chtěl jsem dělat klip na skladbu „Drowning“, která už je natočená a zveřejněná na Bandzone několik let, ale asi uděláme něco rychlejšího, když teď přitvrzujem.


Nejdůležitější informací z posledních dnů je pro mnohé koncert 2.října v ostravském klubu Barrák s legendou Protector. A co víc - s programem DENETU sestaveným z vašeho prvního dema "Oslavy zla" z roku 1990 i toho následujícího "Krev". Jak jsi dříve oznámil, táhlo tě to dříve spíše k měkčí hudbě. Proč ses tedy rozhodl oprášit tyhle staré, tvrdší skladby?
Hlavní důvody, proč jdem do starých skladeb, jsou dva. Ten první je Bilos z Malignant Tumour, který tento koncert dělá a druhý, že jsem dostal chuť naši starou muziku zase hrát. Dostávám pravidelně různé mejly z celého světa, kde lidi chtějí naše dřívější počiny. Nemohu tomu odolat. Musíme tyto hlasy vyslyšet. Něco uvnitř mi říká, že by byl hřích se tomu nevěnovat, když je po tom hlad. Holt budeme mít pestrý repertoár od Death Thrash Metalu až po Hard Rock. Myslím, že to není na škodu, mít několik playlistů připravených na festivaly, kterých je mrtě, různých hudebních stylů. Proč hrát stále stejnou muziku?


Jak dlouhý prostor k vystoupení před Protector dostanete a jaké konkrétní skladby od vás zazní?
Můžeme hrát nějakých 35-40 minut, což si myslím na ten běs, co tam bude, stačí. Začnem skladbou „Lágr Mogodan“ včetně intra, dále „Mortuary“, „Nakažlivá brutální zběsilost“, „Krev“, „Escape From Civilization“ a „Tvář smrti“. Z prvního dema zahrajem „Oslavy zla“. Z „Terrestrialu“ zazní skladba „The Fire Is Revenge For Our Sins“ a pak se uvidí.


Půjde jen o tuhle jednu koncertní záležitost s programem sestaveným z prvních dvou demonahrávek nebo budou následovat i další koncerty?
Na to jsem už vlastně částečně odpověděl. Chceme být připraveni na různé akce a náš playlist univerzálně měnit podle toho, kde budem hrát. Nebude se nějak razantně lišit, jen je třeba nasazovat skladby podle lidí pod pódiem. Když budou chtít hrát tvrdě, pojedem tak, když bude banda chtít cajdáky, zahrajem i to. Klidně můžem sestavit set s covery Metallicy, když na to přijde. Chci si muziku užívat. Jsem tak zvyklý pracovat. Kapela prostě musí dělat muziku pro lidi. Někteří sice namítnou, že nemusí, ale moje momentální časové rozpoložení je takové, že chci.


Jaká je současná sestava kapely, se kterou koncert v Barráku budete realizovat?
Byly tady pokusy dát dokupy lidi, kteří na starých demech dělali, ale nakonec jsme to utli. V Barráku budou hrát stálí členové DENET.DENET zleva: Radim Marek - basa, Petr Háček - kytara, Petr Kuneš - bicí, Jaromír Opiela - zpěv, kytara.


S DENET jste se v roce 1990 zúčastnili i kultovního festivalu Attack Of Fire v Bzenci. Vybavují se ti nějaké vzpomínky na tuto akci?
No jéje. Na to člověk nemůže zapomenout. Po tomto koncertě se díky bratrům Lagovým z kapely Terminator, kteří festival pořádali, o nás začlo psát a mluvit.
Byl to fantastický zážitek hrát před plným sálem, kde banda pařila o sto šest. Skvělá atmosféra. Prakticky na neznámé skladby se skálalo z pódia, no šííílenééé.Někdy před natočením dema „Krev“ jste vystupovali v Polsku. V historii kapely se o tomhle koncertu píše jako o „neuvěřitelně zpackaném“. Co se tehdy stalo?
Zvukovka byla výborná. Hned po ní byly tři nabídky na další festivaly v Polsku, jenže… Hráli jsme tenkrát ve třech s jednou kytarou, což by ani tak nevadilo, ale jak mi praskla druhá struna, bylo vše v prdeli.
To byl jediný důvod, proč to dopadlo špatně. Když máš na kytaře jen čtyři struny a ještě neladí, hrůza děs.Díky za rozhovor, těším se na DENET někde naživo a hlavně 2.října v ostravském Barráku...
Není zač, rádo se stalo. Už se na tu akci moc těšíme a všechny Deathtrashers srdečně zveme!

Přidáno: 2.9.2019

Magua


» DENET: Máme za cíl nahrávat v listopadu tohoto roku (2.9.2019)
» DENET: (30.5.2011)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | DENET: Máme za cíl nahrávat v listopadu tohoto roku | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist