PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

DENET:


Na internetu jsem moc rozhovorů s kapelou Denet nenašel, proto bych si dovolil na úvod malé ohlédnutí do historie. Kapela vznikla před 27 lety. Asi nikde z té doby nenajdem nějaké obrazové záběry, protože myslím, že vidět 14.letého Opielu a spol., kterak pod názvem Denet vystupuje s Darinkou Rolincovou, by bylo opravdové undergroundové peklo. Kde se vás vzalo najednou to stylové odbočení směrem k death metalu?
Žádné video z té doby opravdu zachované není, ale nějaké fotky máme. Není to tedy přímo s Darou ale myslím, že to autenticitu doby vystihuje. http://kapeladenet.sweb.cz/galerie.htm
Ono totiž v té době ještě nebyly videokamery a televize měla tehdy lepší věci k natáčení. Ein Kessel Buntes (uau). Fajne věci. Ještě abych to upřesnil. Tehdejší Obks domluvila společný koncert s Darou, ovšem jednalo se o separátní vystoupení. Vlastně jsme ji dělali předskokana. To odskočení k death metalu bylo díky příchodu Romana Kříbka, který v roce ´89 s náma začal hrát.Z původní sestavy si dnes v kapele pouze ty. Zkoušel si oslovit k obnovení činnosti své bývalé spoluhráče, kteří společně s tebou kapelu zakládali?
Ale jo. Občas dáme nějaký jam, ale to jsou jen takové hurá akce, abychom se trochu pobavili a zavzpomínali. Nynější partička už delší dobu chodí pravidelně cvičit a nemá cenu to měnit. Přece jen byla delší pauza a je třeba se pořádně sehrát. Někdy to trvá i několik let.


Underground records, kde jste před časem vydali dnes už legendární "Oslavy zla" a po něm následující počin "Krev" na CD, měli svého času na svých stránkách slogan: "Blýská se na časy, které už nepříjdou". Myslím, že to vystihuje dávný boom metalu a jeho následný útlum naprosto přesně. Jaké máš na tu dobu kolem let 1988 - 1992 vzpomínky ty a zkus to nějak porovnat s tou dnešní (koncerty, nahrávání atd.)?
To se chlape vůbec nedá srovnat. Jinak s tím sloganem nemohu souhlasit. Člověk nikdy neví. Každopádně nádherná léta. Nám bylo osmnáct. Koncertů hromada. Dneska by už asi nebylo možné absolvovat ten styl života. Máme rodinky. Já osobně bych to chtěl ještě zažít. Ty ambice jsou, ale u nás je to už dneska trochu jinde. Do koncertů se moc netlačíme, hlavně bych rád ještě natočil něco kvalitního, na čemž teda momentálně pracujem. Je to ale hlemýždí tempo. No hlavně, aby to přineslo očekávaný závěr.


Na vašem bandzone profilu se objevila zpráva, že nová deska je již připravena, jen ji natočit. Můžeš nám o ní něco bližšího prozradit?
Je to tak. Ten materiál je vlastně připraven. Čekáme na vhodnou konstalaci, ale hlavně se musíme domluvit kdy, kde a jak to všechno nahrát, aby to bylo to správné ořechové.

Nechcem stříhat, takže to může ještě trochu trvat. Pokaždé se hraje jinak. Není to jednoduché vytáhnout z toho to, co člověk chce. Několikrát jsme to nahráli a nebylo to ono. Potom, když se zase nenahrávalo, tak to bylo super. No a teď si vyber.


Na jedné ze stránek Denetu se objevila zpráva o přípravě desky už v roce 2003. To musíš mít v zásobě asi hromadu věcí, co jsi za tu dobu složil.
Skladeb je opravdu hodně. Není vůbec jednoduché odsunout ty, které klukům moc pod nos nejdou. Já to chápu a dávám jim za pravdu. Mají zkušenosti. Denet by měl zůstat tvrdší. Já trochu inklinuji k měkčí hudbě.


Myslím, že Denet není jedinou kapelou ve které působíš. Můžeš nám něco sdělit o tvých dalších hudebních aktivitách, jsou-li nějaké?
Krom toho, že se občas vyblbnu na nějaké svatbě, tak o ničem nevím.


Neuvažoval si někdy o vydání vašich starších nahrávek na vinylu?
Často nad tím uvažuji. Je to vlastně takový můj malý sen. Vinyl Denet nikdy neměl. Tuto variantu nevylučuji. Uvidíme kam, to všechno bude směřovat.


Diskografie Denetu obsahuje mimo jiné ještě promo MC "Satori" a demo "About It". O vydání těchto věcí na cd neuvažuješ?
Z dema "Satori" momentálně zkoušíme skladbu "Don´t Let Anyone Take It Away" a možná se objeví na novém albu. Z "About It" asi nic.


V roce 1994 vyšlo cd "Live Dynamo Litoměřice", o kterém jsem neměl dlouho tušení. Dá se tenhle titul ještě někde sehnat?
U mne. Jedná se ovšem o vypálené cedlo s potiskem. Tenhle titul není ve vylisované formě, ale to by neměl být problém pro toho, kdo to opravdu chce. Kvalita je absolutně stejná.


Jaké jsou tedy současné plány s kapelou? Chystáte nějaké koncerty, klip k desce a podobně?
Kluci už moc neplánují. Já ano. Každopádně bychom chtěli něco vytvořit. Co se týče klipů a těch ostatních věcí? To už je druhá záležitost, která se potom od toho odvíjí sama, pokud ovšem vše běží podle plánu. Ta omáčka kolem toho už pro nás není tolik důležitá. Jasně, nějaké promo musíš udělat. Na druhé straně, my se hudbou jen bavíme. Máme z toho udělaný takový malý rituál 2x týdně. Zkouška, pivko. Bylo by ale moc fajn, kdybychom se dostali někam na turné. To ale nikdo pořádně nevysloví. No hlavně, že nás to baví a že Denet žije. Naše doba ještě přijde.


Odpovídal: Jaromír OpielaZobrazeno: 1392x

Magua


» DENET: Máme za cíl nahrávat v listopadu tohoto roku (2.9.2019)
» DENET: (30.5.2011)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

6.6.2011 (18:26)

Jo to byli tenkrát časy, když nám bylo náctKazetu Oslavy zla mán do dnes doma a možná bych našel i průkazku fanklubu.


Rozhovor | DENET: | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist