PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

GÖTTERDÄMMERUNG: Válka pokračuje!
Old scholl thrash metalová artilerie GÖTTERDÄMMERUNG zaútočila svým debutem "...Projekt Riese" z roku 2017 a ten, kdo by se opovážil tvrdit, že thrash je ve své původní podstatě dávno mrtev, ji jednoduše nepřežije. A to se schyluje k další řežbě v podobě nahrávání nového materiálu pojmenovaného "Neuschwabenland", který vyjde pod vydavatelstvím Slovak Metal Army. Než se tak stane a bitevní vřavy se opět rozburácí naplno je zde rozhovor, kdy za kapelu odpovídá zakladatel a kytarista GÖTTERDÄMMERUNG Pavel ´Medvěd´ Urbánek.V kapele loni proběhly personální změny. Jaká je teda současná sestava GÖTTERDÄMMERUNG?
No, vezmu to trochu ze široka. Základní sestava: já, Teufel, Titan, Stauffenberg neměla dlouhého trvání a tak Blondi nahrazuje Stauffenberga na postu frontmana. Poté se opět post znovu prohodí [úsměv]. Nakonec Stauffenberg definitivně odchází a jeho místo snad nadobro zaujímá Grinsen, můj parťák z kapely SAX. Titan odchází do bubenického důchodu a po obvolání potencionálních bubeníků, nastupuje eso Wunderpepi. Současná sestava je tedy:
Brummbär_gtr, Teufel_gtr, Grinsen_bass/vox, Wunderpepi_artillerie.Debut jste si vydávali sami, následující album vydáte pod Slovak Metal Army. Zvažovali jste z více variant a proč právě SMA?
Víš, my si CD i veškerou práci okolo děláme sami. Ale jednou takhle na koncertě jsme se potkali s Jurkem /SMA/ a prostě jsme si plácli. Takže, kdyby nebylo tohoto bratrského setkání, vydali bychom si to opět ve vlastní režii.


Zvuk debutu byl skvělý. Opět půjdete nahrávat do vyškovského Davosu, takže v tomhle směru se asi razantnější změna nechystá…
Díky, také si to myslíme. Je to tak, zůstáváme věrni Davosu, protože co se týká přístupu, zvuku i samotného nahrávání, jsme maximálně spokojeni. Před rokem jsem zavolal opět mistrovi Otynovi, zablokoval termín a 20.4.2020 nastupujeme.


Předpokládám, že půjde opět o poctivou nálož nekompromisního thrashe staré školy!?
Hohoho!!! To je víc než jasné!!! Bude to obdobný koncept jako na předešlém albu, tzn. 8 klasických songů, doomová záležitost a bonus. Počítáme i s hosty, kteří toto dílo obohatí: Biggles, Krusty a Blackosh. Zrychlili jsme, přidali více techniky, bude tvrdé a nekompromisní jako vždy!!! Mimojiné, když musíme pořád dokola vysvětlovat, co znamená Funeral Thrash, tak to uvedu na pravou míru. I na třetí desce, kterou připravujeme, máme jako poslední pomalou skladbu, která má představovat konec válečného tažení a tak uzavírá každé album. Je tam však ještě bonus, který upozorňuje, že válka neskončila, ale pořád trvá. Tím apelujeme na minulou, současnou i budoucí problematiku a to, že se může skrývat za úplně něčím jiným, než jsou klasické zbraně, tanky, letadla, ponorky a vše, co si pod tímto pojmem představujeme.


K detailnějšímu rozboru textové stránky alba "...Projekt Riese" už se věnoval před časem rozhovor na Fobii. Předpokládám, že témata textů okolo 2. světové války se pro desku "Neuschwabenland" nemění a vše bude navždy v tvorbě kapely v češtině.
Ano, je to tak. Smyšlené, pravdivé, konspirační příběhy II. světové války jsou a budou náplní všech tří nahrávek. Jak jsem již psal, máme rozpracované třetí a poslední album Totenburg a poté si s Teufelem sbalíme plnou polní, trampské kytary a zmizíme do divočiny [úsměv].


Údajně máš i hotové texty pro třetí album. Že by nějaký náhlý, tvůrčí přetlak?
Šlo to přirozeně. Já nikdy nenapsal text, za kterým bych si stál, ale to se zlomilo, když jsme založili GÖTTERDÄMMERUNG. Po práci jsem chodil na pivo a tam si představoval, co se mohlo odehrávat na bitevním poli a tak jsem psal na hospodské cechy poznámky, které posléze dostaly podobu textů.


Z toho se dá odvodit, že texty GÖTTERDÄMMERUNG vznikají nejdřív a až posléze muzika? Probíhá takto kompoziční proces?
My to děláme trochu jinak. Já píšu příběhy, které si dosazujeme do hotových kytarových podkladů, podle nálady skladby. Tak vlastně vybereme text, který nám pasuje do hudby a nakonec ho upravím do finální podoby po dohodě se zpěvákem.


Když odbočíme na chvíli k Forgotten Silence, na posledním albu "Kras" sis moc nezahrál. Jak se dívá zakladatel ortodoxní thrash party na muziku FS, prezentovanou na téhle desce?
Když jsme „Kras“ začali tvořit, zjistil jsem, že této hudbě nemám co nabídnout (kromě pár kytarových štěků) a povolal do zbraně staronovou FS ikonu Bigglese. Ten úkol podle mě zvládl na výbornou.


Je tomu už nějaký rok nazpět a nevzpomenu si už ani na jakém webu, ale zaznamenal jsem něco o možném reunionu SAX. Byla tato informace pravdivá?
Nevím o tom. Poslední zakládající a hrající kapitán jsem já, proto je kapitola SAX uzavřená.


Závěrečnou otázkou jsem se chtěl zeptat na budoucnost GÖTTERDÄMMERUNG, ale vlivem současného dění ve světě, kdy nikdo neví, co bude zítra, možná trochu postrádá smyslu. I přesto se pokusím zeptat, kdyby nám bylo dáno a virus přestal otravovat naše životy, jaké budou vaše letošní priority s kapelou?
Máme potvrzeno: 12.6. Brno s Protector, 2.7. Symbolic, 4.7. Stormfest, 11.7. Barrocko, 17.7. Agressive, 12.9. Kafest, 19.9. Extreme Aggression Thrash. A samozřejmě pracovat na dalším albu. Díky za zájem a… Thrash Till Death!!!

Přidáno: 4.4.2020

Magua


» GÖTTERDÄMMERUNG: Válka pokračuje! (4.4.2020)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | GÖTTERDÄMMERUNG: Válka pokračuje! | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist