PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU: Nebaví nás nahánět prachy
Českých kapel zpívajících o chlastu jsou mraky. Těch, kterým to zároveň i dobře hraje, je už méně. A ty, které dovedou onu hospodskou tématiku spojit s nevšední "výčepní poezií" a nespadnout přitom do šedi průměru, ty bychom snad spočítali na prstech jedné ruky. Ještě před pár dny jsem nevěděl, že "andělé taky rádi tancujou". Pak jsem potkal soubor KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU a bylo mi to rázem jasné. Na takovou festovní muziku se tancuje samo. Zkuste to taky. Jen hlavně nevystřízlivět.Přiznám se, že jsem nedávno neměl o vaší skupině ani ponětí. Název kapely se mi už někde párkrát objevil, ale měl jsem zdání, že půjde o klasický, nastokrát omletý punk, do kterého se mi už nechtělo. Pak jsem si dal vaše CD a zjistil, že je vše trochu jinak. Jak byste se charakterizovali jako kapela vy sami a jak se představili těm, co vás neznají?
Ahoj, zdraví Šony. Pěkně záludná otázka hned na startu... Jsme banda přestárlejch mániček a pankáčů, s výjimkou bubeníka Šimiho, to je náš pramen mládí [úsměv]. Rádi se hudbou bavíme... no, to je asi tak všechno, co se dá říct. Upřednostňujeme koncertní kontakt.


Na vašem Bandzone je informací o skupině docela poskrovnu. V sekci "O kapele" je v podstatě pouze sestava a to ještě nevím, jestli je myšlena úplně vážně, protože jsou tam pozice jako "kurvítko", "vaginy aus Hlavatets" a podobně. Kolik máte vlastně členů a jaká je úplná sestava?
Stálých členů máme... počkej... pět s tím, že někdy hrajem i ve čtyřech. A pokud se i tenhle počet sníží, plánujeme vystoupení s náhradním programem jako skupina Kapénková Infekce. Takže úplná sestava sestává z bubeníka Šimiho, basáka Zdendy, sboristy a multiinstrumentalisty Ládínka, piánisty Herrmése a kytaristy a zpěváka mě. A rádi sestavu na koncertech spontánně rozšiřujeme. Občas s náma jezdí Tebou zmiňovaný Kurvič, to pak praskaj struny jedna za druhou, zapomínaj se sóla či celý písně... No a Máňa a Stáňa jsou dva plastikový průřezy ženskou reprodukční soustavou, údajně instruktážní modely jak zavádět antikoncepční kroužek, včetně kroužku na lanku se samonavíječem. Dostali jsme je místo cesťáku po jednom koncertu v Hlavatcích od místního osvětlovače Stáníčka. Tímto zdravíme do Hlavatec!!! Holky s náma od tý doby jezděj skoro na všechny koncerty a věřte tomu, že jsou velkou atrakcí. V naší domovský Fabrice mají dokonce vlastní místo, přímo před pódiem u stropu nasvícené bodovým světlem.


Pojďme trochu probrat vaši diskografii. Pokud je to tak, máte nahrané čtyři alba. Můžete o nich v krátkosti něco říct?
První deska "Zábavovka" vznikla dost spontánně a celkem narychlo, měl jsem totiž dlouho dopředu zamluvenej termín ve studiu pro jinou kapelu, ve který mimochodem většina z nás taky působila a která se tak nějak rozložila. No a nechtěl jsem ho rušit, tak jsme se do toho vrhli po hlavě. Něco jsme nahráli ve studiu, něco dodělali doma u počítače. Takhle vznikla i CD "Osamělí tlustí muži" a "Moula domácí". U posledně jmenované jsme vyměnili to DOMA U POČÍTAČE za sál v budějický Fabrice. Tímto zdravím Honzu Vozáryho, nebýt jeho brzkého dopoledního vstávání, nikdy by "Moula" nevznikl... Na "Festivalu radosti" jsme si ale chtěli dát záležet víc a dopřáli jsme si tejdenní fantastickou dovolenou ve studiu Hellsound. Tam koneckonců nahráváme pokaždý, páč tam vládne mír a klid a pán domu je bezvadnej člověk. No a vzhledem k tomu, že nás nebaví nahánět prachy, jsou ta CD vizuálně skromnější.


Dají se ještě pro případné zájemce sehnat všechny vaše vydané nahrávky na originálních CD?
Jasně, průběžně vypalujem, obaly si necháváme tisknou dle potřeby... Je to takovej samizdat, ale předpokládáme, že jde lidem spíš o ten obsah.


V průměru něco přes deset koncertů ročně není mnoho. Čím to je? Vyhovuje vám tento stav a nechcete to nijak víc hrotit? Nevěřím, že by nebyl o kapelu ze stran pořadatelů větší zájem.
Víceméně jsi trefil hřebíček na hlavičku. Nabídky na hraní přicházejí průběžně, no a když můžem, hrajem. Loni jsme hráli šestnáct koncertů a už to bylo celkem hektický. Ne že by nebylo fajn hrát dvakrát tejdně, ale je třeba i sekat zahradu, popřípadě se pověnovat dětem a ženám... natřít poličku... nebo jít o vejkendu do práce. Nehledě na to, že pravidelně už roky zkoušíme každou neděli po obědě, takže se celkem vyblbnem... Ale ten zájem pořadatelů zase není nijak velkej, klidně by to mohlo trošku nabobtnat [úsměv].


Vaše muzika má tah a náboj a texty jsou sepsány ve slohu, který se dnes vidí už jen ojediněle. Většina se týká pití, ale jako by i ten chlast byl ve vašich zhudebněných příbězích odrazem do jiných světů a nejde v nich jen o to, rychle se ožrat a zhulit. Kdo je z kapely největší "filozof" a kdo texty píše?
My to máme rozdělený tak, že Herrmés je filosof a já básník a někdy si to prohodíme [úsměv]. Takže texty a hudbu píšeme převážně my dva, ale i ostatní už maj svý zářezy. No a co se týče toho pití... Narodíš se - zapít, narozeniny - zapít, první výplata - propít, svatba, promoce, rozvod, důchod, smrt... všude je přítomnej alkohol. Řekl bych, že to nemáme jako samoúčelný téma, prostě to jsou naše životy a životy lidí kolem nás.


Jak se taková parta jako vy dá vůbec dohromady. Hledali jste se dlouho?
Tak nějak jsme na sebe za všechny ty roky zbyli. Porůznu jsme spolu hrávali v různejch kapelách, semtam někdo odešel a někdo se k nám přidal až to vykrystalizovalo v naši současnou podobu.


Z Českých Budějovic pochází i "rozverní piráti" Pirates of the Pubs. Předpokládám, že spolu vycházíte dobře a společné koncerty musí být jeden velký mejdan.
S Pirátama vycházíme naprosto bezvadně, zažili jsme spolu fantastický koncerty, náš bubeník s nimi občas hostuje, je s nimi sranda, co dodat, jejich muzika nás baví. Tenhle rok se teda utrhli ze řetězu a furt se někde couraj, ale pár akcí si spolu snad střihnem.


Akcí je moc, kapel čím dál víc, lidi mnohde na koncerty nechodí, na internetu přibývají nové kapely každý den. Zároveň se ze všeho vytratilo jakési kouzlo, které tam bylo kdysi, kdy každá vydaná deska nebo koncert byla událost a velká radost. Jak to vidíte vy?
Někteří z nás pamatují dobu bez internetu, kdy stopadesát lidí na koncertu byl normální stav. Teď pade a jsi rád. Všechno je takový všední a snadno dosažitelný. Koukneš na jútúb a jsi na koncertě, tak proč vstávat z křesla. Na druhou stranu, lidi, co na nás chodí, se chodí bavit a ty koncerty fakt stojí za to, takže si nestěžujeme.


Snad se jednou u "kalichu zlatavého moku" sejdem. Dejme tedy ještě poslední otázkou prostor k tomu říci, kde by se fanoušci mohli v brzké době s vaší kapelou potkat.
V nejbližší době budeme hrát v červnu na Blatenským festu, na začátku července v Budějicích v hospodě U Kozla, tam je to hrozně fajn, pak na konci prázdnin na Village Festu v Rybově Lhotě. Nejspíš se ještě něco vyloupne, to se uvidí. Jinak na Bandzone jsou všechny koncerty uvedený, tak tam občas mrkněte a hlavně přijďte na koncert!

Zobrazeno: 2192x

Magua


» KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU: Nebaví nás nahánět prachy (5.6.2017)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU: Nebaví nás nahánět prachy | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist