PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

FINAL DESTINY: S naší nahrávkou jsme nadmíru spokojeni
FINAL DESTINY jsou melodičtí metalisté z Frýdku-Místku. Šestičlenná sestava v čele se zpěvačkou Sandrou Šimkovou má zatím nahráno jedno čtyřpísňové EP "Out From The Dark", ale na koncertech se už začínají objevovat nové skladby. Jestli budou zařazeny na další CD a kdy bychom se ho mohli dočkat, je také jedním z témat následujícího povídání s kapelou.Pro krátké představení vaší kapely těm čtenářům, kteří vás ještě neslyšeli, je něco, na co jsem v úvodu zapomněl?
Sandra: Ještě bych na úvod ráda představila složení kapely: Sandra Šimková (zpěv), Petr Muroň (kytara/zpěv), Jiří Mohyla (klávesy), Jaroslav Menšík (housle), Radek Lyčka (baskytara) a Martin Šimek (bicí).


Jak jste se vlastně dali dohromady? Znali jste se už dříve, než jste začali spolu hrát, a koho lze vlastně považovat za zakladatele kapely?
Radek: Nikdo nikoho neznal, kapelu založil Petr ještě se svým kamarádem, pak jsem se přidal já. Potom přišla San, pak Martin, klávesáka Jirku jsem dotáhl já. Minulý rok jsme přivedli do kapely houslistu Jardu.


Začínali jste s převzatou tvorbou jiných kapel. Kdy a proč přišlo rozhodnutí věnovat se dál pouze vlastní tvorbě?
Sandra: Já osobně jsem nikdy nechtěla hrát převzaté písně. V kapele jsme se tak rozhodli zhruba po dvou letech hraní. Chtěli jsme se realizovat vlastní tvorbou. Měla jsem nějaké nápady na písničky, náš kytarista Petr taky, takže jsme začali tvořit.
Radek: Na převzatých písničkách jsme se sehráli.


Vaše texty jsou snad až na jednu výjimku v angličtině. O čem pojednávají jejich témata a kdo je jejich autor?
Sandra: Texty ke starším písním jsem psala převážně já, texty k novějším písním tvoříme s naším klávesistou Jirkou. Myslím, že se skvěle doplňujeme a máme podobný pohled na věc. Témata našich písní jsou různá. Např. skladba „Calling” pojednává o tajemné Siréně, která svým zpěvem láká námořníky. Skladba „Out From The Dark" pojednává o lásce a drogové závislosti, takže témata jsou opravdu rozmanitá.


Vznikají texty na hotovou hudbu nebo je to naopak, kdy máte prvně text a teprve na něj vzniká muzika?
Sandra: Myslím, že je to tak půl na půl. Někdy přijde Jirka už s téměř hotovou skladbou a k ní pak doděláváme text. Někdy to je tak, že jsem měla prvně napsaný text a pak jsem k němu dotvářela hudbu.


Jak probíhá skladatelský proces na vašich zkouškách? Zapojujete se do skládání muziky všichni?
Sandra: Dříve to bylo tak, že jsem já nebo Petr donesli na zkušebnu nějaký motiv, který jsme pak přehráli celé kapele. Každý do ní pak vnesl nějaký svůj nápad, až vznikla celá skladba. Momentálně se do skladatelského procesu z větší části zapojuje Jirka, který na zkušebnu přijde s téměř hotovou skladbou, kterou pak mírně předěláváme.


Kde jste natáčeli vaše EP "Out From The Dark" a jak jste z výsledkem spokojeni?
Sandra: Náš debut jsme natáčeli v Jablunkově v GM Recording Studio pod vedením zkušeného hudebníka Zdeňka Čepičky, který nám s celým nahrávacím procesem velmi pomohl a díky tomu jsme nabrali celkově jako kapela spousta nových zkušeností. Myslím, že můžu za celou kapelu říct, že jsme s nahrávkou nadmíru spokojeni, jak se zvukem, tak s materiálem, který jsme pro naše debutové EP vybrali.


Vzpomeňte na křest EP, kde probíhal a jaký je o nahrávku mezi fanoušky zájem?
Radek: Křest probíhal 17.9.2016 na akci „Poslední výstřel”, pořádaném motorkářským klubem Cannoneers na přehradě Olešná u Frýdku-Místku. Kmotrem našeho EP se stal prezident tohoto motoklubu Kafik. Na samotném křtu jsme prodali cca 10 našich CD, což pokládám za úspěch vzhledem k tomu, že jsme neznámá kapela a taky k tomu, že v dnešní době lidé obecně CD moc nekupují.


Materiál na album by už určitě byl. Kdy by byl možný váš návrat do studia k natočení dalších skladeb?
Sandra: Momentálně jsme v procesu tvoření nového materiálu a návrat do studia plánujeme letos v zimě.


V současnosti jedete sérií koncertů "Out From The Dark Tour". O kolik akcí v tomto případě jde?
Radek: Jedná se zhruba o 10 koncertů, další koncerty jsou ještě v jednání. Zatím za největší úspěch považujeme vystoupení na moto-srazu „Motohadinka 2017“, které nás čeká 20.5.2017 v Budišově nad Budišovkou.


Prozraďte ještě něco z vašich nejbližších plánů...
Radek: Chtěli bychom na podzim naplánovat malé turné s několika dalšími kapelami, jména ještě neprozradíme, protože je vše ještě v jednání, ale kapely jsou rozmanité, ať už se jedná o folk, power nebo speed metal. Chceme obrazit společně několik měst tady na Severní Moravě.

Zobrazeno: 3423x

Magua


» FINAL DESTINY: S naší nahrávkou jsme nadmíru spokojeni (18.5.2017)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | FINAL DESTINY: S naší nahrávkou jsme nadmíru spokojeni | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist