PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

RIMORTIS: Podzim bude ve znamení koncertů na podporu nové desky
RIMORTIS letos oslaví dvacet let existence. Zároveň vychází dvojCD o dvaceti skladbách, na kterém se objeví deset novinek plus deset znovu nahraných skladeb z předešlých čtyř desek. Album dostalo název "Dvacet černých růží" a nejen o něm jsme si povídali se zakladatelem kapely Vaškem Mrzenou.Vašku, dvacet let táhnout kapelu, to už je obdivuhodný výkon. Když se tak podíváš zpátky, jak bys zhodnotil uplynulé dvě desítky let?
Jako hezké roky v běhu. Kapela za tu dobu stihla vydat devět titulů, odehrát skoro 700 koncertů, dovolím si tedy tvrdit, že jsme pracovití a právě proto to strašně proletělo, ty roky, pořád něco děláme.


Měl jsi někdy až takovou krizi, že jsi uvažoval kapelu rozpustit? Co tě drželo při síle všechen ten kolotoč kolem kapely táhnout dál?
Já osobně jsem krizi neměl, ale občas přišla sama, když například v jednu chvíli ukončili činnost v kapele tři muzikanti najednou. A co mě drží to táhnout dál? No, ten nejobyčejnější základní muzikantský pud, baví mě hrát naše skladby a baví mě, že to baví i fanoušky.


Lze se v Česku ještě někam posunout s tvorbou, kterou RIMORTIS hraje? Dostat se třeba na návštěvnost současného Traktoru, Kabátu a podobných kapel?
Pokud bychom do naší tvorby vnesli znaky komerce v podobě ubrání na rychlosti skladeb, ubrání počtu zahraných not a akordů, výrazné zjednodušení textů, pak možná ano… Ale to my nikdy neuděláme, protože takhle prostě hudbu necítíme a neskládáme.


Pojďme k nové desce. Kdo z kapely byl tentokrát nejvíce skladatelsky aktivní?
Poprvé v historii kapely se na tvorbě jednoho CD podíleli výraznější měrou tři autoři. Proto se domníváme, že je deska celkem barevná a různorodá, i když samozřejmě pořád v rámci našeho žánru. Kytarista Martin napsal čtyři kusy, klávesák Jirka tři. Já jsem přinesl dvě skladby a všech devět otextoval.


Jako pravidelnou předělávku cizí skladby jste na desku vybrali píseň "Ráj" Daniela Hůlky. Proč právě tato volba?
Zpěvák Láďa se s Danem osobně zná díky společnému účinkování v pražských muzikálech, takže to spolu chlapi vymysleli v šatně po představení u kafe a pak si společně střihli duet, myslím, že se to povedlo moc.


Křest desky a zároveň oslava dvaceti let RIMORTIS proběhne 12.října v Úmyslovicích. Chystáte pro tuto akci nějaký speciální repertoár, účast bývalých členů nebo podobná překvapení?
Tvá slova doplním o informaci, že budeme mít křty jako již tradičně dva, první „moravský“ bude 14.9. v Sobůlkách u Kyjova, kde máme v podstatě druhou domácí scénu a mnoho dobrých přátel. Na tyto akce úplně nic speciálního nechystáme, samozřejmě do repertoáru zařadíme nějaké novinky z desky a budeme mít milé kmotry na samotný akt křtu, ale na nějaká velká překvapení nebyl moc čas na přípravu, jelikož jsme desku dodělali v poslední možný termín, abychom mohli dostát domluveným závazkům.


Podle jakých kritérií probíhal výběr písní, které jste se rozhodli znovu natočit? Měnili jste třeba někde i aranže skladeb nebo vše zůstalo při starém?
Model druhého výročního dvojCD jsme zvolili stejně jako před deseti lety při vydání alba „Deset kroků zpět“, tedy deset nových skladeb a deset starších, jakési „best of“. Výběr znovu nahraných písní probíhal tak, že zvolené skladby byly úspěšné ve své době, mají vysokou známku úspěšnosti v anketě na webu a neobjevily se na tom prvním „best of“ před deseti roky… Aranžmá se určitě obohatilo a přizpůsobilo roku 2019.


Hledal jsem alba RIMORTIS na Spotify a nenašel. Objeví se tam?
Je pravdou, že moderní hudební aplikace nás nějak míjejí a budeme na tom muset zapracovat.


Osmkrát za sebou na Masters Of Rock. Na malou návštěvnost si tam rozhodně stěžovat nemůžete. Že by vás konečně už příští rok napsali na hlavní Ronnie James Dio stage? I když kdo chce, tak si vás najde…
Jak píšeš, fanoušci už vědí, kde a kdy nás hledat, vše funguje, uvidíme, jak to bude další ročníky.


Léto se pomalu loučí a nastává čas vrátit se do klubů. Prozraď ještě závěrem, co plánujete s kapelou po zbytek roku?
Podzim bude ve znamení spousty koncertů na podporu nové desky, hlavně s kapelami Perseus a Carpatia Castle, objedeme větší města v republice a těšíme se na fanoušky a jejich přízeň.

Přidáno: 11.9.2019

Magua


» RIMORTIS: Podzim bude ve znamení koncertů na podporu nové desky (11.9.2019)
» RIMORTIS: (9.10.2012)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | RIMORTIS: Podzim bude ve znamení koncertů na podporu nové desky | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist