PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

ROT KART FEST: Snažíme se pomáhat tam, kde je třeba
Festivalová sezóna pomalu končí a do té nadcházející zbývá ještě spousta času. Některé zavedené festivaly už spouští první vlny předprodeje a vstupenky poměrně rychle mizí. Souběžně s tím se ale oznamují místa a termíny nových akcí a jedním z festivalů, který bude mít v roce 2020 svou premiéru je akce s názvem Rot Kart Fest. Proč se bavit v září o akci, která se odehraje v květnu roku následujícího? Protože nepůjde jen tak o nějaký festival. Rot Kart Fest je akcí benefiční a pomáhat můžeme začít už teď. O tom nechme hovořit náčelníka a předsedu festivalu Tomáše Roučku.Tome, ono asi nelze začít jinak, než tím, že čtenářům v krátkosti představíme, co je vlastně Rot Kart banda, která má tento nový benefiční festival na svědomí.
Rot Kart banda vznikla v lednu tohoto roku natruc jine FB skupině, kde začaly zákazy, cenzury, vyhazování členů a jiné nechutnosti. Původně ROT KART, je pozpátku TRAKTOR. Všichni jsme velcí fanoušci téhle kapely a někteří z nás ji dost podporovali... Později se z ROT KART stala skupina přátel a kamarádů, jak my říkáme "dobré české a slovenské rockové hudby", která pořádá své srazy a snaží se trošku pomáhat tam, kde je třeba.


Kdy a proč se Ti zrodila v hlavě myšlenka s pořádáním festivalu? Od počátku jsi byl rozhodnut pojmout akci jako benefici?
Několik let jsme se snažili pomáhat různým projektům. V květnu jsem seděl s kamarádem Pavlem v restauraci na Vysočině v malém městečku jménem Krahulčí a vypadlo to ze mě: "Pojďme si udělat festival". Tak jsme začali zjišťovat, co vše to obnáší, jaká povolení a rizika potřebujeme, finance a dospěli jsme k závěru, že na to nemáme, splnit byrokracii v tomto státě a vzdali jsme to. Jenže já jsem hlava paličatá a tak jsem pátral, jak to udělat bez nějakých finančních rizik (vždyť jsme neměli ani korunu), prostě jsem chtěl festival a pomoct projektům, které jsme měli od začátku vybrané. Tak jsem napsal kamarádce, chci udělat fesťák formou benefice, půjdeš do toho se mnou? Souhlasila a už jsme to začali rozjíždět. Tak vznikl SPOLEK ROT KART z.s.


Pojďme k zásadní otázce. Kdy a kde se festival koná a jaké kapely potvrdily svou účast?
Festival se koná 29.-30.5. v malé obci Rapotín u Velkých Losin v krásném areálu Holiday Resort Losinka, kde bude pro účastníky připraveno stanové městečko, chatky, betonové toalety a sprchy. Tudíž určitý komfort hlavně pro něžné pohlaví. A co se týče kapel - je to hodně o tom, kdo je ochotný a kdo ne na takovýchto akcích hrát. Pokud chcete kapelu velkého jména, tak ji tam prostě za plný honorář nedostanete! Děkuju kamarádům, které mám v kapelách, za jejich účast a podporu zahrát na této akci bez nároku na honorář. Máme potvrzené slovenské EUFORY, power metalové SEBASTIEN, českobudějovickou partu SEVEN, havířovské BASTARD, vystoupí taky legendární kapela MORAVA, z Orlové nás podpoří skupina AHARD (jejíž kytarista pořádá podobnou akci Rocktherapy), z Nového Jičína přijedou skvělí PORTA INFERI, až ze severu Čech dorazí kapela RAIN, zahrají taky Zlínští FIREBALL a nesmím zapomenout na naše kamarády z Přerova, kteří nám hrají na každé naší akci a těmi jsou SPOCENÁ UKLÍZEČKA. Ze Slovenska přijede PAVOL DRAPÁK BAND (EX-METALINDA). Pak je tu ještě jedna větší kapela, kamarádi, kteří vystoupí zcela zadarmo. Moc si vážím jejich frontmana za podporu naší akce. Zveřejnění jména této kapely bude možné až v lednu 2020. Kluci jsou pod agenturou, která nedovolí zveřejnit termíny letních akcí dříve, než příští rok. No a stále se snažíme sehnat nějaké velké jméno, které by přilákalo návštěvníky na tuhle akci, ale to už bych se opakoval. Je to o ochotě a neochotě kapel a o jejich finančních nárocích.

Stylově bude tedy festival zaměřen pouze na melodický metal nebo se můžou o účast hlásit i kapely tvrdšího ražení, death, thrash atd.?
Myslím si, že death metal na tuhle akci nepatří, i když ho já osobně mám rád. Thrash a black by ještě šel, spíš jde teď o to, sehnat nějakou známější kapelu. Zvučnější jméno, aby to nalákalo návštěvníky. Asi sám dobře víš, že pokud nemáš zvučné jméno, lidé nechodí, nebo jen v malém počtu. My chceme pomáhat a k tomu potřebujeme návštěvnost a kapelu, která táhne, se kterou si lidé zazpívají. Ale to je otázka financí. Na to my bohužel nedosáhneme. Ale, kdo ví... Nebráníme se i jiným žánrům. Vždyť na rockových festivalech hrál i Jarek Nohavica, Mňága a Žďorp a ty mám rád. Ale kapely nechtějí hrát za tzv. ponižující honorář, jak říká můj kamarád a pořadatel festivalu Rocktherapy - Jeki. Tak to je, jde jim jen o business, škoda.


Místo konání Rapotín u Velkých Losin, v tom jsi měl jasno od počátku? Nebo jsi vybíral z více variant?
Rapotín mě napadl hned. Je to taková, dá se říct, už základna, pořádáme tam naše srazy a skvěle se o nás starají. Je to v krásném prostředí u lesa, v turisticky oblíbené oblasti, kam se pohodlně dostanete vlakem, hned za rohem je krásný zámek a termální lázně, muzea, rozhledna, malé ZOO, nespočet penzionů, hotelů a návštěvník se může vyžít nejen na festivalu. Co se týče zázemí, je to super. Přímo v areálu je stanové městečko, chatky, ubytování hotelového typu i apartmány pro náročnější. Součástí komplexu je výborná restaurace, kamenné toalety a sprchy, což ocení hlavně něžnější polovina, prostě areál je kompletně vybaven, včetně dnes snad povinné wi-fi. Pan správce a celý personál se nám ve všem snaží vyjít vstříc a pomoct nám. Proto je Losinka i generálním partnerem celé akce a za to jim patří obrovské poděkování.


Komu byste tedy chtěli vybranými penězi ze vstupného pomoci?
Celou částku ze vstupného a od případných sponzorů rozdělíme a věnujeme dvěma institucím - Dětskému oddělení hemato-onkologie FN Olomouc a Plazma centru v Šumperku. Ještě dodám, že i partneři festivalu podpoří vybrané instituce a pak musím smeknout před jednou kapelou, která vystoupí nejen bez nároku na honorář, jako všechny ostatní, ale tito rockeři se vzdají i částky na cestovné a věnují na již zmíněné projekty. Moc jim děkujeme.


Připravujete mimo muziky pro lidi i nějaký doprovodný program?
Krom muziky čeká návštěvníky výstava fotografií a obrázků Dětského hemato-onkologického centra FN Olomouc a také informační stánek Plazma centra nemocnice ŠUMPERK, kde návštěvníci nejen že získají potřebné informace, ale můžou si také nechat odebrat vzorek krve pro případné dárcovství. No a vzhledem k tomu, že náš festival je poslední víkend v květnu a na něj navazuje červen - den dětí, tak pro ně možná něco připravíme, ale to se ještě uvidí.


Ještě můžeme zmínit, kdy začíná předprodej vstupenek, v jaké budou ceně a jestli by třeba případní zájemci mohli nějak pomoci už nyní.
Festival začíná 29. 5. 2020 v 18 hodin (areál otevíráme v 16 hod.) takovým zahřívacím večírkem, kdy vystoupí čtyři skvělé kapely. Hlavním hracím dnem bude sobota 30. 5. 2020, kdy to celé vypukne uz ve 12:30 hod. a čeká návštěvníky celkem osm výborných kapel. No a jelikož jsme festival benefiční a finance se na takovou akci špatně shánějí, budeme rádi, když nás podpoříte jakoukoliv částkou, věřte, že každá koruna nebo jak my říkáme kapka v moři pomůže. Transparentní účet máme vedený u České Spořitelny: 000000-4092625013/0800. Děkujeme všem, co pomůžou a na konci května příštího rocku, se na vás budeme těšit v Rapotíně v areálu Holiday Resort Losinka.

Zobrazeno: 997x

Magua


» KLÍČ: Všechno přemáhá láska (...ale někdy bohužel ne) (21.2.2020)
» ROT KART FEST: Snažíme se pomáhat tam, kde je třeba (1.10.2019)
» Jirka ´Hugo´ Hučko: Nikdy nevíš, co bude zítra a kdy ty sám budeš pomoc potřebovat (26.4.2019)
» René Kottek: Nejen o Barrocko festivalu (3.7.2017)
» Archivář Pavel: Chodím si, kam se mi zachce, a to si nahraju (19.4.2017)
» Juraj Sloboda (Unholy Pagan Fire): Som zástancom starej školy (27.2.2017)
» Jaromír ´Deather´ Bezruč: Šedá eminence mi plně vyhovuje (25.11.2014)
» Petr Korál: Metalové vzpomínání aneb nejen o knize Ohlasy písní těžkých (29.10.2012)
» Panda Music: (5.7.2010)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | ROT KART FEST: Snažíme se pomáhat tam, kde je třeba | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist