PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

BB Tour 2015 (18.4.2015, Tyjátr - Svitavy)


To se takhle člověk vzbudí a přemýšlí, jestli to na zem za oknem padají okvětní lístky z třešní, nebo to jsou sazeničky na sněhuláky. To zase bude vymazlenej aprílovej den. No aby ne, když si po obědě člověk málem musí vzít brýle se skly pro svářeče. Prostě super den, kdy děvky nebudou skákat z oken ven a psa by vyhnal snad jen pro soudek rumu. No a přesně v takovýhle den si daly ve svitavském Tyjátru dostaveníčko thrash metalové kapely, pro bezprizorní zábavu řeznickou. No, může tady člověk chybět, když to má co by kamenem dohodil a zbytek dojel autem?

Celou tuhle zábavičku odstartovala slovenská VENDETA. Parádní thrashík ve jménu Kreator a podobných rozhodně nebyl k zahození. Do této chvíle jsem měl s kapelou tu čest pouze díky bandzone, což se dá vcelku dobře poslouchat, ale naživo je to prostě živější. Živelnost padá z pódia jako rumy do nás a rozhodně se kapela nebojí presingu tlačenek do našich hlav. Jediné, co se možná podepsalo na jejich setu, bylo příliš střízlivé publikum, ne zrovna hojného počtu, což se po čas večera vylepšilo jak promilemi, tak počtem. S tím by mohla být spokojená pořádající kapela TWISTED TRUTH, i když těch lidiček pro podobnej mejdan by mohlo být mnohem více, která jako jediná toho večera nebyla thrash metalovou záležitostí. Ti nechtěli patrně prudit mezi thrash nářezama a tak svůj odpočinkový set hodili na závěr akce. Ježíši marja, já jsem řekl odpočinkový? Tak to teda ani omylem a jejich grindík mě vždy potěší a rozbít si hlavu na jejich koncertě je pro mne ctí. No a pak nám tady taky zahráli pro radost 1000 BOMBS. A rozhodně se nebáli nás bombardovat svou těžkotonážností. Ti vlastně objíždějí ono BB Tour na podporu svého nového alba „Peace Is Dead“, které může potěšit kdejakého thrash maniaka. Naživo to bylo taky fajnovoučký. Ovšem, nebál bych se do toho vystoupení vrazit více energie, která mi přišla potlačená na úkor preciznosti. O preciznosti se nedá mluvit o další kapele, která obráží to zmíněné víkendové tour. Hulváti BAJONET, propagující novinku „Sirota“, se rozhodli v Tyjátru všechno a naprosto dokonale zničit. Hustota, jež zarážela do podlahy. Ovšem za nejlepší kapelu večera bych z mého pohledu označil KAAR. Naprosto luxusní set, plný nadhledu a nespoutaných thrash orgií. Oproti nim mi přišly ostatní kapely až příliš vážný, i když vášnivou radost z hraní předvedli ve velké míře všichni zúčastnění a žádná z kapel rozhodně nezklamala. KAAR ale předvedli na thrash metal nebývalou pohodu a jejich vystoupení se tak stalo o něco zábavnější, s až pozitivní atmosférou, kterou si nenechali pro sebe a předávali ji dál.

Ona ta atmosféra celý týhle masakrální akce byla parádní a nějaký potroublý hlášky, že se jedná o druhou ligu thrash metalovou si všeznalý znalci mohou strčit za klobouk. Všeho všudy se dá říci, že se jednalo o výbornou párty, kde se člověk prostě musel bavit i kdyby nechtěl. Takováhle párty se dá obodovat pouze šest set šedesáti šesti prasečími hlavičkami.

Zobrazeno: 1665x

Rock´N´Roll Hell

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | BB Tour 2015 (18.4.2015, Tyjátr - Svitavy) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist