PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (CARCASS)
CARCASS, hlavně tedy ve svých počátcích, rozhodně nebyla kapelou pro každého. Přesto vznikl nový fenomén a to hlavně díky textové stránce o věcech, o kterých běžný smrtelník radši nic nechce vědět a když už se s nimi setká, má tendenci obrátit žaludek naruby. Dá se říci, že CARCASS byli průkopníky patologických textů. Něco, co ve své době přitáhlo, jako naprosté novum. Jenže ruku v ruce s nechutnými texty pulzovala jako zpěněná krev v tepnách i bestiální muzika, jež se muzikou mnozí báli nazývat. A tak se stalo, že jméno kapely znali nejenom gurmáni undergroundových marastů, libujících si v každé nechutnosti, ale i milovníci love songů, které přiměla k poslechu zvědavost k něčemu nebývalému, leč se v budoucnu báli jméno kapely vyslovit. Dá se říci, že CARCASS se stali pojmem a legendou už od svých prvopočátků. Následný vývoj některé potěšil, jiné ne, ale to už je jiná kapitola pro jiný článek a diskusi. Podstatné je, že vznikl nový kult, jež si svůj tribut rozhodně zaslouží. A tak jako nebyla muzika nemuzika pro každého ve svých dobách, tak ani „Various Artists – Requiems Of Revulsion – A Tribute To Carcass“ není poslechovou perlou prasečí pro každého. Vždyť si vezměte, že jednomu zvěrstvu vzdává hold hned dalších sedmnáct zvěrstev a čerpá se především z ranného patologického období. No, tak příjemnou zábavu a hlavně při pitvě nejezte. Mohli byste svou svačinu vidět ještě jednou.

Úvod obstarávají REGURGITATE, jež už též mají svůj tribut na světě, instrumentální skladbou „Genetal Grinder“. Tuhle skladbu jsem vlastně nikdy nepovažoval jako za skladbu takovou, ale za sympatický vstup do alba a ten úkol plní i zde. Není tedy divu, že se s Regurtitate v závěru alba setkáme ještě jednou v regulérnější skladbě. Dalším pánem na holení genitálií jsou ROTTEN SOUND. Jejich podání „Reek Of Putrefaction“ je naprosto genitální a patří to k tomu nejlepšímu. Řězničinu „Pyosified (Rotten To The Gore)“ si snad nemohl vzít na paškál nikdo jiný než HAEMORRHAGE. Mají oproti Rotten Sound poněkud špinavější zvuk, ale jinak gore paráda. NASUM předělali „Tools Of The Trade“ k obrazu svému a tak se netřeba divit, že zní skladba od Carcass tak trochu jako od Napalm Death. Přesto smrtící smršť. Hlava nehlava to řežou CATTLE DECAPITATION. Jejich podání „Burnt To A Crips“ je prostě poslední masáž tlejícího. Snad asi nejméně mi chutná svačina „Exhume To Consume“ v podání EXHUMED. Ovšem pozor, rozhodně není špatná. Jen v tom výkvětu nechutností trochu zaostává. Zato vejplach „Hepatic Tissue Fermentation“ v podání DISGORGE je něco, co žaludek patologa snáší jen na pokraji sebeovládání, zvláště pak ten odporně natahovanej závěr. MACHETAZO a jejich „Suppuration“, toť bonbónek z právě vypreparovaného žaludku. GENERAL SURGERY nařezali „Empathological Necroticism“ po svém a platí o nich to samé co o Exhumed. Ale pojďme si popřát dobrou chuť s „Pungent Eecruation“ v podání NECRONY. Ukázka nefalšovaného těžkotonážního kanálu. Nádherná romantika čerstvě exhumovaného masa. To samé v bledě mokvajícím se dá říci i o „Carneous Cacoffiny“ od IMPALED. Fakt chuťovka ke svíčkové. PIG DESTROYER zprasili prasečinu „Regurgitation Of Giblets“ a můžu vám zaručit, že milovníci nechutnosti se k tomuto songu budou vracet. Teda alespoň já se vracím. Ovšem na druhé straně pitevního stolu, tedy na straně méně povedených záležitostí, budou stát VULGAR PIGEONS s oplzlostí „Corporeal Jigsore Quandry“. Tuhle věc opravdu musím ze všeho nejméně. Zato hodně zajímavou prasečinou je „Microwaved Uterogestation“ nahranou chátrou BODIES LAY BROKEN. To je gore grindík jak čerstvě odpadlá noha pogujícího mrtvoláka. Snad možná ten zvuk mohl být vychytanější. Oproti tomu jsou teda ENGORGED se svojí prasečinou „Swarming Vulgar Mass Of Infected Virulenci“ jako uličníci v kabinetu anatomie. A to se jedná taky o řádnou řež. „Purgent Excutiation“ je taky solidně naložené embryo v roztoku soli DEAD INFECTION. Kdo tohle neslyšel, tak neuvěří. AVULSED mám hodně rád, ale jejich verze „Embrionic Necropsy And Devourment“ mi až tak stoprocentně nesedla a tak si mohou podat ruce s Exhumed a General Surgery. Ovšem závěr celého tributu je výkvět zvrhlosti už zmiňovaných REGURGITATE, jejichž „Psychopathologist“ patří k tomu nejlepšímu a spolu s Rotten Sound prostě kralují této pitevně poct.

Závěrečná rekapitulace. Výběr zmršených písní. No, ten je prostě exklusivní. Dalo by se sice ještě trochu zavrtat v prapůvodních patologických archívech, ale osobně bych nic neměnil. Výběr kapel. To nejlepší z nelidskosti. Samozřejmě existuje spousta gore kapel ovlivněných kultem CARCASS, které by si s jejich předělávkami taky dobře poradily, ale na tomto tributu se nenachází žádnej průser, kterej by stál za výměnu. Ovšem byl by třeba zajímavej nějakej mega box se stopadesáti kapelama celého světa. No, tak jistě že by se některé skladby opakovaly, ale víte co se říká: "Když dva dělaj totéž, není to vždy totéž". Tak a závěrečné hodnocení. Samozřejmě se najdou tací, kterým se tento tribut zamlouvat nebude, jenomže těm se nezamlouvali ani samotní CARCASS, takže si s tím hlavu lámat nemusíme. Stručně řečeno – výborná práce.

Zobrazeno: 2180x

Rock´N´Roll Hell


» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (DIO) II (26.1.2019)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (NECRODEATH) (19.11.2018)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (IRON MAIDEN) II (21.11.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (IRON MAIDEN) (30.8.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (VENOM) (12.7.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (POSSESSED) (23.5.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (ALEŠ BRICHTA) (9.5.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (EVANESCENCE) (16.4.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (SUICIDAL TENDENCIES) (20.2.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (KING DIAMOND) (28.1.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (TÖRR) (17.12.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (CARCASS) (26.10.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (SODOM) (13.9.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (ABBA) (11.7.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (DEBUSTROL) (4.6.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (DIO) (9.5.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (ACCEPT) (18.4.2012)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

26.10.2012 (13:36)

Tenhle Tribute to CARCASS je vážně super! Za nejlepší předvedené výkony bych zde zmínil např. Regurgitate, Rotten Sound, Exhumed, General Surgery, Pig Destryoer, Necrony, Engorged...vlastně bych mohl jmenovat přvážnou většinu zde účinkujících kapel, které jsou fakt skvělé!

Ještě bych se zde zmínil o dalším tributu, který také určitě stojí za pozornost a to je CARCASS - Gods of Guts - A Tribute to Carcass (2005). Sice už to není takový nátěr jako na "Requiems Of Revulsion: A Tribute To Carcass", ale prasečárny jsou zde také. Jen namátkou vyberu kapely Neuropathia, Faeces, Patologicum, Mastabah, Lustmord a další, celkem jich je 15, které se na tomto tributu podíleli. O tom možná Pepa napíše zase někdy příště.


Článek | Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (CARCASS) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist