PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

SAGE - živáky


Jak se u moravských okultistů SAGE stalo zvykem, ke každé studiové nahrávce pak následovala i nahrávka živá, s aktuálními skladbami z nových desek. Tyto kolekce živých skladeb jsou pak následně zdarma ke stažení na bandzone kapely, jako taková třešinka na dortu pro true fans. Já se rozhodně jako fanoušek počítám a tak jsem si stáhl (zatím) všechny živáky...In Concert (2013)

Kapela byla těsně před návštěvou studia, kde pak proběhlo nahrávání první oficiální desky "Teeth Of A Monster". Záznam je pořízený z kojetínského KJ festu, jak uvádí obal. Jde o jediný živák, který spatřil světlo světa ještě před studiovkou. Zároveň obsahuje skladby z prvního dema "Brotherhood's End / Wind In The Hell", "Nameless Speech" a nikdy nenatočenou "Black Sheep". Zbytek playlistu tvoří tracklist "Teeth Of A Monster". Zvukově celkem ucházející nahrávka asi dobře ukazuje dobu, kdy SAGE začali přecházet na "kovovější" cestu svého hudebního působení. Všiml jsem si jakéhosi nejistého hlasového projevu a někdy trochu zvláštního, až falešného druhého hlasu.Live At Exit Music Bar '15 (2015)

Záznam z období druhé desky "Doom & Darkness" mi přijde zvukově sušší, než jeho předchůdce, ale o tohle SAGE asi vůbec nejde. Je prostě super, že kapela dává možnost nahlédnout i na živou, tedy o něco agresivnější podobu skladeb, než je ze studiovek. Kolekce obsahuje třináct skladeb, z toho jednu cover verzi ke skladbě "Man In The Box" od Alice In Chains, která v každé sloce zběsile mění tempa. Spíš jde asi o takovou parodii. Dále je zajímavostí, že v půlce skladby "Messiah" kapela začne hrát riff "One" od Metallicy. Oba zpěváci už působí za mikrofonem celkem jistě a je slyšet, že to kapele už šlapalo.Live For Satan (2018)

Zatím poslední živák kapelay SAGE poukazuje na období poslední studiovky "Rhymes For The Dead". Na obálce je uveden, jako speciální host na basu, Michal Škubna. Kapela se v té době prala s odchodem původního baskytaristy Radima Kaluse. Zvuk je opět nic moc, ale na tohle se v tomto případě prostě nemůže hledět. Na posledním živáku jsem slyšel jistou kapelu, která publiku servírovala svoji dávku "kovu". Bez nějakých zbytečností, s naprostým klidem. Celkem devět skladeb se valí do posluchače jedna za druhou, až se dostane k pravděpodobně největší pecce SAGE - "Love Theatre" a následnému coveru "Vracejte konve na místo" od kultovních Master's Hammer. Jen snad hymna "Burning The Witches" mi na tomto živáku asi trochu chybí.


Abych to shrnul. Ani jedna z nahrávek se nemůže pyšnit super zvukem. Každá však může nabídnout jasný pohled na daná období kapely SAGE a je to rozhodně dobrý nápad. Jako mínus dávám jaksi ošizené obaly všech tří kolekcí, z čehož nejpovedenější je poslední "Live For Satan". Na obalu první nahrávky absence původního loga. Ačkoliv nejde o nahrávky pro každého, tak ten, kdo SAGE aspoň trochu sleduje, by měl určitě slyšet i tohle. Kapela okolo frontmana Lukáše Benešovského se pěkně dere po své zablácené a možná i nedoceněné cestě a rozhodně zasluhuje pozornost. SAGE beru jako jednu z nejproduktivnějších kapel naší klubové scény. Mimochodem, za pár dní kapela vydá EP s úplně novou tvorbou. Třeba v budoucnu vyjde i živá verze.

Přidáno: 3.8.2018

Adam666dva

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Článek | SAGE - živáky | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist