PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

TREZOR (1.3.2019, Kraken - Frýdek-Místek)
Určité zprávy o tom, že se kapela TREZOR, která ve své době tvořila páteř ostravské metalové scény, po 25 letech vrací na scénu, kolovaly mezi fanoušky už nějaký ten čas. Teprve koncem loňského roku bylo vše kapelou oficiálně potvrzeno a posléze byl oznámen termín prvního koncertu - 1. března. Jako místo svého koncertního návratu po tak dlouhé době si kapela vybrala frýdecko-místecký klub Kraken. Jaká bude sestava kapely, které skladby budou tvořit koncertní program, jak se s náročnými pěveckými party popere zpěvák Tomáš Hradil a vůbec jak lidé přijmou návrat kapely do v podstatě jiné doby, když z řad tehdejších nadržených metalových fanoušků jsou dneska "staří fotři"?
Odpověď na vše dal ten večer slušně zaplněný klub a vtipně vše během koncertu okomentoval i sám zpěvák Tomáš: "Ono to není jen těch pětadvacet let, je to i nějakých dvacet pět kilo navíc". Večer zahájila kapela OZZY FRIENDS, kde jak název napovídá šlo převážně o Ozzyho covery, zahrané s přehledem a jistotou, ale došlo třeba i na nevšední verzi hymny všech metalistů "Breaking The Law" od nesmrtelných Judas Priest, kdy byla v podstatě první část skladby zahraná jako ploužák. Charismatická zpěvačka Pavlína Lištiaková svým pěveckým výkonem jen podtrhovala fakt, že některé cover bandy jako třeba tahle, opravdu mají smysl. Kytaristou téhle kapely je Vašek Moch, známý hlavně z ostravské Salamandry, a který rovněž figuruje v sestavě obnoveného TREZORu.
Úderem půl desáté nastoupila na pódium hlavní hvězda večera a TREZOR přivítal nadšený řev fanoušků, kteří jak vidno podle reakcí v průběhu celého koncertu na nic nezapomněli. Dokonce se našli tací, kteří zpívali texty písní pod pódiem společně s kapelou, což bylo vzhledem k tomu, že své alba kapela nevydala zrovna včera, docela příjemné. TREZOR začal svůj koncert skladbou "Nejsem blázen" ze své druhé desky "Tváří v tvář" a hned bylo jasné, že dávná rozjetá heavy metalová mašina do šrotu rozhodně nepojede. V kapele nyní figurují z původní sestavy tři členové - zpěvák Tomáš Hradil, bubeník Jaromír Vašek a baskytarista Petr Slezák. Tuhle trojici doplnila dvojice kytaristů. Vedle již zmíněného Vaška Mocha s kapelou vystupuje Aleš Klimša, kterého fanoušci znají z kapely Sjetý gumy. Následoval průřez oběma alby skupiny, hned jako druhá zazněla hitovka "Bránou do pekel", s krátkou vzpomínkou na zesnulého kytaristu Standu Svobodu, spojená a jemu taky věnovaná "Ja chci žít", dávná klipovka "Nevěř svým snům" nebo speedová "Máš svou šanci". Pód pódiem se taky objevil původní kytarista TREZORu a autor některých skladeb kapely Lumír Krpec, který si plní své závazky v kapele Doga a v sestavě obnoveného TREZORu tedy chybí. Celému koncertu výrazně dominoval pěvecký výkon Tomáše Hradila.
Koncert, na který jak vidno dorazili převážně pamětníci, nás utvrdil v tom, že současný TREZOR se nemá rozhodně za co stydět a lidi na závěr nechtěli pustit skupinu z pódia. I když si myslím, že to nejtěžší kapelu teprve čeká. Koncert 15. března v Garage clubu v Ostravě se skupinou Doga napoví víc. Přece jen 25 let je dlouhá doba a pevně věřím, že kapela se svou tvorbou obstojí i před těmi později narozenými. Éterem se taky nesly zvěsti o nových skladbách. Takže spousta věcí teprve přijde. Nejpodstatnější ovšem je, že TREZOR hlásí otevřeno.Přidáno: 5.3.2019

Magua

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | TREZOR (1.3.2019, Kraken - Frýdek-Místek) | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist