PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Vomit The Darkness vol. V (14.1.2017, Barrák - Ostrava)


Když se už loni v říjnu při koncertě Necronomicon rozdávaly letáky na pátý ročník akce "VOMIT THE DARKNESS", konané letos 14. ledna v Ostravě v Barráku, říkal jsem si, že půjde o zajímavou šestici kapel, kterou by stálo za to opravdu neminout. Že je to v dnešní době s návštěvností mnohdy sázka do loterie, je známo, ale když pár dní před akcí zmizely všechny lístky z předprodeje, byla tu naděje, že sál tentokrát prázdnotou trpět nebude. A taky, že ne.
Jak se psalo v programu, hned úderem šesté do toho třískli havířovští SOUL MASSACRE. Nic takového, kdy při první kapele v pozdějším odpoledni se lidi teprve rozkoukávají u piva a pod pódiem se občas mihnou první rozdivočelí odvážlivci. Tady už kotel hladových fans čekal na první úder a masakr mohl začít. SOUL MASSACRE existují třetím rokem a mají zatím na kontě čtyřskladbové EP "1000 Ways to Die" z roku 2015, které vyšlo na splitku s Dead Carnage o rok později pod Pařátem. Death metalová úderka s pohlednou zpěvačkou Nikolou Palmovou v čele, které by podle dodatečných ohlasů po koncertě slušela jen větší komunikace s publikem, se nezastaví jen tak před ničím. Ale k čemu dlouhé proslovy z pódia. I staré koncerty Šanov nebo Zeměžluč, kde se krom názvu písní neřeklo jinak ani slovo, měly své kouzlo a hodit řeč o tvorbě lze taky třeba po koncertě. Snad je tedy na čase, abychom se brzy dočkali slibované desky.
Největší kotel patřil, jak se dalo předpokládat, domácím NAHUM. Tento víkend to byl jejich druhý koncert, ten první odehráli ve Valašském Meziříčí na druhém ročníku akce "Born for Metal", která měla mimo jiné taky solidní návštěvnost. Nezbytná plynová maska na úvod, les zdvižených rukou nažhaveného publika, které vědělo, do čeho jde. NAHUM dali do svého hodinového setu snad ještě více energie než při svém posledním koncertu v Barráku s již zmíněnými Necronomicon. Zahráli klasický průřez ze svých dvou desek, hodinka utekla rychle, už tu byla předposlední oblíbená "Under Fire", po ní rozlučková "Nahum" a ačkoliv se publiku dožadovalo přídavku, čas byl neúprosný a před náma ještě další čtveřice skupin.
Až z Plzně dorazili death metaloví INNER SPHERE. Zpočátku to vypadalo, že publikum po předchozí vřavě přece jen prořídlo, ale už po pár písních se zase řádilo, jak se na metalové peklo sluší. Hrálo se ze zatím jediného EP pojmenovaném jako kapela sama, plus něco nových skladeb, které by měly vyjít letos na desce.
Vrcholem akce byli pro mně mimo zmíněných Nahum žatečtí thrash metalisté staré školy HELLOCAUSTOR. Hezký dřevní thrash v duchu ranných Kryptor a podobných smeček, texty v češtině a energie, která zabíjí. Však se taky zabíjelo o sto šest, ať už sekerou nebo jinak, zazněly songy jako "Imperátor hněvu", "Příslib smrti", "V.r.a.ž.d.a.", nepostradatelná "Thrash Till Death", kapela taky nezapomněla připít zesnulému Vladovi, který kapelu v roce 2007 zakládal a na závěr jak jinak, než "Tormentor" legendy Kreator.
S tvorbou pardubických deatherů DYSANGELIUM jsem se seznámil téměř až na tomto koncertě a k detailnějšímu poslechu jejich dvou vydaných počinů "Maniachrist" a "Holykaust" se dostal teprve pár dní před akcí. Ovšem ostravští fanoušci pořád neměli metalu pro tento večer dost a tak death metalové orgie mohly začít. Dysangelium hráli v obnovené sestavě, ale chemie fungovala stále skvěle. Kapela si svůj set náramně užila a s nimi všichni v kotli. Death metal jak má být.
Na závěr prasečí hlavy aneb dolanská grindcoreová mlátička IFERNAL HERETIC. Už asi půl roku po odchodu kytaristy Jurka ve čtyřčlenné sestavě. Zapomeňte na jejich dávný agro metal, tahle třeskutá nálož gore grindu jen tak nikoho neuspí, pokud se někdo z fanoušků již neuspal pod vlivem rozličných nápojů, jak už to tak ke konci bývá. Ale v kotli není ani při šesté kapele tohoto vydařeného večera jakkoliv únava znát. Grindová tancovačka ani po pěti metalových kapelách nenudila.
Tohle se povedlo. Na závěr slibovaná tombola, které se mohli zúčastnit všichni, kdo přišli mezi 17-19 hodinou. Díky Pavlovi, agentuře Musick Attack a všem, co se rozhodli akci podpořit. Za rok jsme tam zas.

Přidáno: 20.1.2017

Magua

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | Vomit The Darkness vol. V (14.1.2017, Barrák - Ostrava) | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist