PŘIHLÁŠENÍ

Fest Pod Parou vol. XIII - 1. den (30.7.2015, Letiště Marchanice - Vyškov)


Letos se již 13. ročník žánrového festivalu „Fest Pod Parou“ ze známých důvodů přesunul z okolí Moravské Třebové na Letiště Marchanice u Vyškova. To pro mě znamenalo, že se budu muset, pokud si chci opět vychutnat jeho atmosféru, přesunout o malý kousek také. Podle předběžných propočtů mi to házelo slabé dvě hoďky po vlastní ose. Po cestě bylo pár nečekaných objížděk a chytili jsme dvě kolony s kombajny, takže jsem se uklidňoval, že se prd stane, když to nestihnu od samého začátku, hlavně v pořádku dorazit a žádnej stres.
Jen co jsem „ustájil koně“ a napojil se, byl tu pár minut po 16. hodině již zmiňovaný ŽÁDNEJ STRES, kapela to ska-punková, která rozhýbala osůbky pardubickému VOLANTU, který se s pankáčema letos točí již 20 let. Ještě o pět jar víc je tu mezi námi nasazeno TOTÁLNÍ NASAZENÍ, které zaplnilo plac u pódia před první zahraniční kapelou, holandskými hácéčkáři NO TURNING BACK, kteří začali dostávat některé borce do varu a rozjeli první pokusy o circle pit. Po večerníčku, když se začalo smrákat a krásně svítil měsíček, to vypadalo na idylickou romantickou chvilku. To by ale nesměli nastoupit energií natlakovaní SPS, kteří měli ten den asi největší kotel a na nohy postavili i první „zvadlíky“. Při závěrečném kousku „Ruská“, kterou si zapěli všichni z plných plic se na pódiu ke zpěvu připojil i Štěpán z N.V.Ú., a kde se vzal, tu se vzal kytarista Spike z D.R.I., pokoušející se tančit kozáčka. Tečku tomu dal jako obvykle mazák Zdenda, jež si nakonec skočil do davu a nechal se na rukou nosit (za předvedený výkon si to plně zasloužil). Tady si dovolím malou odbočku. Tenhle kousek na punkových akcích v poslední době předvádějí snad už jen „staré páky“, zmiňovaný Zdenda a Štěpán (N.V.Ú). I v loni byli na „Brněnecfestu“ také jediní, kteří v sobě našli odvahu a hopli mezi své fandy s vírou, že za nimi stojí a nedovolí jim si rozbít držku. Nevím, nevím, kdo z mladší generace punk’s se může spolehnout na to, že se dav nerozestoupí? Následovala hvězda večera, thrash/crossoverová legenda D.R.I.. Bylo sice opět plno, ale už se tolik neřádilo jako při S.P.S., spíš si je dost lidí přišlo jen poslechnout a okouknout. Parádní mazec předvedli znovuzrození MALOMOCNOST PRÁZDNOTY, po kterých se rozjelo již klasické show v podání THE ADICTS, kde se opět v plné parádě předvedl se svými proprietami frontman „Monkey“. Je k neuvěření, že už to tenhle ansábl letos valí 40-tým rokem. Když za bicími opět uvidíte „Šípuse“, který se před půlnocí prezentoval už s „malomocností“, nejste pod parou, ani není chyba ve vašem nervovém systému, ale nastupuje teplická banda DO ŘADY, ve které Karel tluče buben také.
Jede se na doraz až do 2 hodin. Jdu cosi zdlábnout, dát si další kafe a zakecávám se, takže mi to vychází na hodinku spánku. No, prostě už nemůžu dospat další várku muziky. První den utekl jak voda, jsem nadšený z nového místa, perfektní skladby kapel a pohodové nálady přítomných lidiček, kterých bych tolik už ve čtvrtek nečekal. Dost velké překvápko, předpokládal jsem, že se to sjede až v pátek.

Fotografie nalezneze zde: milosh4.rajce.net

Zobrazeno: 2194x

miloSH


» Fest Pod Parou vol. XIII - 2. den (31.7.2015, Letiště Marchanice - Vyškov) (19.8.2015)
» Fest Pod Parou vol. XIII - 1. den (30.7.2015, Letiště Marchanice - Vyškov) (12.8.2015)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | Fest Pod Parou vol. XIII - 1. den (30.7.2015, Letiště Marchanice - Vyškov) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist