PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Soundtrack: Judgment Night (1993)


Když režisér Stephen Hopkins, autor takových "perel" jako "Noční můra v Elm Street 5" nebo "Predátor 2", natočil v roce 1993 film "Rozsudek noci (Judgment Night)", asi už tušil, že s tímhle bijákem díru do světa neudělá. A tušil správně, páč tržby v amerických kinech necelých 13 miliónů dolarů fakt nejsou nic moc. Ale ať je ten film blbej a nezáživnej jak chce, jedna věc je na něm skvělá a to tak, že celej film naprosto zastíní.
Soundtrack.
Na tomhle albu se tenkrát totiž sešly jedny z nejlepších rockových kapel tý doby s výběrem hiphopových formací a společně daly dohromady něco, co už pravděpodobně nikdo nepřekoná a stvořily kult. Kult jménem JUDGMENT NIGHT.
Celý to rozjedou HELMET a HOUSE OF PAIN s písničkou "Just Another Victim". Říznej a jednoduchej kytarovej riff s bicíma, který znějí jako dobře pracující kovárna. A do toho řve šílenej kovář, že mu nejde rozklepat ingot. A já si připadám, přesně v duchu názvu písničky, jako "Jenom další oběť", která dostala kladivem do hlavy. To v další písni "Fallin´", o kterou se postarali TEENAGE FANCLUB a DE LA SOUL, vládne naprostá pohoda. Kytary hrajou v naprosto pohodovým rytmu, jako když se sejde pár kámošů si zajamovat, do toho si rapujou černoši, zní smích, sluníčko svítí, nikoho nic nesere a svět je krásnej... Zato trojka v podání LIVING COLOUR a legendárních RUN DMC je jinačí kafe. Píseň "Me, Myself, My Microphone" kolem profrčí tak rychle, že je mi zpěváka skoro líto, že mi možná nestihl ani odrapovat všechno, co mi chtěl sdělit. Asi mu někdo čmajznul mikrofon [úsměv]. No a je tu čtyřka. Ústřední píseň celý desky, věc kterou spolu natočili BIOHAZARD a ONYX, nasraná "Judgment Night". Jednoduchý bicí, potemnělej sound kytar na tři akordy, nasraný rapování o otroctví a bavlníkových plantážích, o černý duši, a v refrénu někdo bílej šíleně ječí, patrně ze strachu, že mu jdou černoši podpálit chalupu. Načež mu černoši sborem odpoví "Yeah, Motherfucker!!!" a jede se dál. A kdybyste si náhodou chtěli po tomhle zážitku odpočinout, smolík, protože SLAYER a ICE-T vám klidu nedopřejou. Jejich třífázová (rychlá, rychlejší, zběsilá) vypalovačka "Disorder" vás v duchu svýho názvu zanechá v nepokoji. Ještěže další klasici FAITH NO MORE společně s BOO YA TRIBE trochu zpomalí. Ale zase temnej klavír, mužskej bezeslovnej chorál, kadence slov a název skladby "Another Body Murdered" (Další tělo zavražděno) člověku na klidu dvakrát nepřidá... To CYPRESS HILL se s tím moc nepářou. SONIC YOUTH, který s nima natočili další písničku týhle desky, nejsou přes ten ultračistej hip hop moc slyšet, takže si negříci svým typicky mečivým hlasem v klídku a pohodovým tempu můžou rapovat o tom, co mají na světě nejradši. "I Love You, Mary Jane"! Osmý v pořadí, kapely MUDHONEY a SIR MIX-A-LOT mi jako názvy nic moc neříkají, ale jejich "Freak Momma" je taková milá, nenáročná skladba, která vyloudí lehkej úsměv na rtech. Devítka a indie-rockoví DINOSAUR JR. společně s raperem DEL THE FUNKY HOMOSAPIEN si to zase pěkně dávají, až se člověku chce pomalu tancovat v tom rozjásaným rytmu. Předposlední dvojka interpretů, to znamená THERAPHY a FATAL zase trochu přitvrdí s písničkou "Come And Die". Pekelný hlasy vábí člověka přijít a zemřít... A opět nesmí chybět "Motherfucker!!!" na konci. A konec je tady. Už podruhý vyhulenci CYPRESS HILL tentokrát s legendárníma PEARL JAM zní ve finálovce "Real Thing" už o poznání rockovějc. A tahle "skutečná věc" je skutečně hodná tohle album zakončit, protože přesně ukazuje, o čem to celý je.
Tohle album je prostě skvělý, skvěle postavený, skvěle produkovaný, se skvělým zvukem a skvěle pobaví. A baví mě to už 23 let. Pro mě naprosto přelomová věc. Jedenáct bodů z deseti.

Zobrazeno: 2470x

Kocicacek76

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Článek | Soundtrack: Judgment Night (1993) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist