DOMÉNA NA PRODEJ   //   DOMAIN FOR SALE
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Sere pes 4 (20.9.2014, Favál - Brno)
Grindová romantika, která psa rozhodně nesrala

Nemelem, nemelem, sebrala nám voda mlejn. Neserem, neserem a na SERE PES se semelem. A to již počtvrté v pořadí a protentokrát s krutě našlapaným line-upem. Ne že by pořadatelský duo Miška a Tom na minulých akcích tu sestavu kapel nějak flákalo, ale tentokrát nám připravilo luxusní zábavu, kterou by asi duchaplné občanstvo asi jen stěží dalo za rámeček. Jedna změna oproti kakacím tradicím přeci jenom byla. Namísto v Melodce se konání kulturně nekulturní zábavy přesunula na Favál. To bylo zapříčiněno možností uvítat na brněnském pódiu mexické chasníky SEMEN.

Nestálé počasí mě tak trochu uvádělo do rozpaků, jestli jsem nevyrazil příliš nalehko, neboť Česká Třebová vypadala spíše na chumelení. Jenže Brno mě přivítalo teplým slunečným počasím, a tak vyrazit pouze v tričku a kraťasech byla vyloženě správná volba, zvláště potom, co přímo klub byl vcelku vyhřán a při gore tanečcích musela durch propocená trika dolů. I účast poblázněných hlaviček grindovou muzikou byla vcelku úctyhodná a to jak mužského, tak ženského pohlaví. Bylo tedy s kým pokecat, zapařit i zachlastat. O prodej všeho možného se již tradičně postaral strýček Lecter Hanibal, který k mé velké libosti krutě rozšířil vinylový sortiment. U něj hojně nakupovali vcelku organizovaně právě mexičtí hosté SEMEN. Jenže i oni zde měli docela zajímavý sortiment k prodeji a to včetně luxusní mikiny, která se mi vyloženě hodila po návratu do mnohem chladnější a syrovinou prosáklé domoviny. Ke koupi byly i masky na obličej, což také někteří využili právě pro křepčení při jejich setu. I když ono pomalu každá kapela zde měla něco k prodeji.

Celou tuhle zhovadilou akci otvírali RENEWAL. A o těchto RENEWAL jsem zatím neměl ani ponětí. Odehráli vcelku pohodovej death metalovej set, ale v očekávání těch grindových hvězd a hvězdiček jako by spíše kapela fungovala pro zahřátí zvukového aparátu. Každá kapela, co hraje jako první, to má prostě těžký. Jenže pak tady byli jézeďáci ze Slovenska GAZDASGRIND a to byl teda krutě potěšitelný nášup zahnojeným uším a i přes zdravotní indispozice se začínám krutě bavit. HIGH PURITY vyrazili do terénu se svým hutným grindem, kterej prostě zabíjí. Kdo ještě neměl s těmahle brněnskýma celebritama tu čest, tak by to měl rozhodně napravit a to nejen poslechem jejich aktuálního alba „Z euforie vězení“. Ale němečtí UxLxCxM byli teprve něco pro mě. Ono by se sice dalo mluvit o nenáročné, více méně střednětempé, na punkových motivech založené maškarádě, ale bylo to houpavě chytlavé a zábavné. Touhle kapelou se pořadatelský tandem do mě teda rozhodně trefil a musím se přiznat, že ještě před časem jsem o nich neměl ani páru. Když nějakou kapelu označím za leštiče podlah pódiových, tak nemůže být řeč o nikom jiným než o MINCING FURY A.G.C.O.Q.D.. No a ti to zase sypali dle svých nejlepších tradic. Vlasaté koule se váleli po pódiu a basák nabízel svůj nástroj k drnkání lidem pod prkny, co znamenají svět. No a další vražda ze Slovenska nesla název ATTACK OF RAGE. Už jsem s nimi měl párkrát tu čest a nikdy rozhodně nezklamali, ale zde bych jejich výkon hodnotil za nejlepší, co jsem od nich viděl. Rakušáky SNUFF PRINCESS jsem vynechal, neb jsem se věnoval s jednou slečnou trochu jinému druhu zábavy a venku toho z klubu moc ke slyšení nebylo, tak nemohu posoudit, co vlastně hráli a doufám, že mi gigolo Borat Radim promine, že jsem se dostavil na set SPASM až v jeho závěru. Jenže kdo by taky chtěl očekávat od SPASM něco jiného, než lidovou zábavu. A o tom taky byli i hovínkáři GUTALAX. Kdo při jejich vystoupení nepohnul ani brvou, tak už byl nejspíš na kaši, nebo z toho celodenního kraválu už ohluchnul. Ale moc nepohybujících se lidiček jsem tam teda neviděl. No a závěr akce tedy obstarali již několikrát zmínění Mexičani SEMEN, na který jsem byl hodně natěšenej. Ne zrovna taneční goréčko nejhrubšího zrna. Velmi časté pisklavé tóny kytar přehlušoval nehoráznej vokalistův ryk. Puritánům bych rozhodně nedoporučoval kochat se obalem aktuálního alba „Coprophilic Infectious Proces“, neb by mohli ztratit iluze o romantice. Někdo by mohl mluvit o šokování za každou cenu, ale SEMEN pouze chtějí bavit příznivce daného žánru. A taky bavili. Z pod pódia se skandovalo Méchiko, Méchiko a z pódia se několikrát ozvalo klasické české „píča“. Teda pokud to není mexickej výraz pro něco jiného. I když u týhle porno pumelenice vcelku pochybuji.

Jinak teda SERE PES 4 byla krutě povedená párty s nezapomenutelnou atmosférou pohodovejch lidiček na každým kroku, což se opravdu zase tak často na jiných akcích s jiným žánrovým zaměřením nevidí. Proti kapelám nemám absolutně nic. K organizaci taky nic. Snad jen, že pro některé postarší jedince, kteří si nechtějí připustit svůj věk, byla takhle dlouhá akce už moc náročná. Jedinej problém jsem měl pouze s prvním pivem a to nejen já, neboť bylo teplý, ale i to se následně zlepšilo.

Přidáno: 22.9.2014

Rock´N´Roll Hell


» Sere pes 6 (1.10.2016, Favál - Brno) (10.10.2016)
» Sere pes 5 (19.9.2015, Favál - Brno) (23.9.2015)
» Sere pes 4 (20.9.2014, Favál - Brno) (22.9.2014)
» Sere pes 2 (19.10.2013, Melodka - Brno) (24.10.2013)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | Sere pes 4 (20.9.2014, Favál - Brno) | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2023. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist