PŘIHLÁŠENÍ

Fest Pod Parou vol. XIII - 2. den (31.7.2015, Letiště Marchanice - Vyškov)


Druhý den festu se pomaličku rozjíždí. U stánků postávají buď ti, co trpí nespavostí a ještě nepadli, či ranní ptáčata, která vstala, aby uhasila žízeň, kterou si přivodila předchozí den. Někdo používá k ranní hygieně umývárky, mýdlo a zubní pastu, otrlejší sázejí na dezinfekci rumem a jinými destiláty. Areál je perfektně uklizen, prost kelímků, či krabiček od retek.
První tóny, které táhnou fanoušky k pódiu, zaznívají od slovenského tria HERETIX, které má venku zbrusu novou placku, a kde udává rytmus bubeník Miro “Mikko“ (ex-ZÓNA A). Krkonošští VHS to pod pódiem zahušťují, jejich songy jsou u nás přeci jenom známější, a tak se začíná i sborově pět. Bratislavský ROZPOR přitvrzuje a fans, seznámení s odchodem zpěváka Rumuna, kterého po 14-ti letech nahrazuje Fabko, pro něho na rozloučenou připravili pyroshow. Jakmile kapela dohrává svůj set, kytarista s bubeníkem jdou mezi lidi a baví je rytmickým bubnováním a pískotem píšťalky. Dost dobrý kousek pro pobavení. Pohodovou náladu dále udržují punk rockoví A BUDE HŮŘ a brněnští nestoři ZEMĚŽLUČ, představující nového kytaristu. Nádherně už paří sluníčko a do lidí to začíná pod parou prát i pardubická HC mašina, STREETMACHINE. Dává jak svoji klasiku, tak i kusy z nové desky. Následují pro mě neznámí britští ska-punkeři FAINTEST IDEA, kde struny a buben doplňují ságem, trubkou a pozounem. Hrají pěkně od podlahy a tak se jdu s chutí vy-SKA-kat. Na scéně jsou očekáváni namaskovaní Frantíci, ale objevují se, pánové prominou, staří THE SUBHUMANS, valící poctivý anarcho-punk. Kurevsky poctivý gig! Tak takhle žeru i s navijákem. Horror/punk, gorečko, psychobilly a ještě pódiová show, to je pro představu asi to, s čím přijeli pobavit maskovaní BANANE METALIK a jejichž zpěvák Ced666 valnou část setu tráví u zábran v kontaktu s fanoušky. Pohodovým skáčkem pokračovali francouzští SKARFACE, kteří měli připravit půdu pro jednu z hvězd večera, 7 SECONDS. Ti údajně bloudili a tak to v osm odpálili slovenští KONFLIKT, hrající opět jako trio. K Jurymu a Lojzovi se nedávno připojil navrátilec, basák Kristián. Když to vezmu zpětným pohledem, měli pořádný kotel a větší část křepčících než následující MISFITS, kteří se představili s novým kytaristou Jerrym Jr., synem frontmana Jerry Onlyho. Ten nastoupil na flek po Dez Cadenasovi, končícího koncem června v kapele (Pozn.: Tento týden bohužel Dez oznámil onemocnění hrtanu rakovinou). Další smutnou zprávou je to, že jsme ve Vyškově naposledy viděli v sestavě ruských PURGEN basáka Platona, který minulý týden tragicky odešel.
Po PURGEN se konečně představili hardcore/punkoví 7 SECONDS, kde to od počátku (rok 1980) spolu táhnou bratři Marvellliovi. A musím říct, že jim to šlape skvěle. Na dobrou noc nebyla žádná ukolébavka. Ne, ne! Pořádnej masovej mlejnek a to ještě z drsné Sibiře. Ti, co vydrželi celodenní vlnu vedra, které bylo často prokládáno jednotlivými vlnami pivka a drinků, nenechali SIBERIAN MEAT GRINDER svým thrash/crossoveren vydechnout. Svižnou palbu kytar doplňovali dva rapující zpěváci v černých maskách a lidi to očividně bavilo. Dost si jich od celkem neznámé bandy pořídilo na památku i nějaký ten textil. Následuje pokec, dlabanec, další kafčo a kolen čtvrté jdu hodit horizontální polohu. Z dnešního dne mám dobrý pocit i zážitky, akorát jsem už celkem unavený. Nějak jsem si zapomněl na delší dobu sednout a skoro necítím nohy. Teda cítím, ale to snad spraví voda.
Dávám budík na devátou, v sobotu, v 10:30 hod. startuje ZÁVIŠ.

Fotografie nalezneze zde: milosh4.rajce.net

Zobrazeno: 2740x

miloSH


» Fest Pod Parou vol. XIII - 2. den (31.7.2015, Letiště Marchanice - Vyškov) (19.8.2015)
» Fest Pod Parou vol. XIII - 1. den (30.7.2015, Letiště Marchanice - Vyškov) (12.8.2015)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | Fest Pod Parou vol. XIII - 2. den (31.7.2015, Letiště Marchanice - Vyškov) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist