PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Trevor ze SADIST si prožil své korona peklo


Kdo si myslí, že je pravověrný death metalista a přitom by mu nic neříkalo jméno italské legendy technického death metalu SADIST, tak by měl jít na převýchovu. Neboť patrně v devadesátých letech, kdy kapela vydala svá nezapomenutelná alba jako „Above the Ligh“, „Tribe“ a „Crust“, patrně ještě nosil plínky a tahal kačera. Kapela funguje dál a její poslední počin „Spellbound“ pořád drží pomyslnou laťku smyslné kvality techničnosti smrti na vysoké úrovni i pro současnou progresivní death metalovou společnost. Znalí vědí a veteráni pamatují. Takže milovníci této kapely určitě vědí, že vokalistou této kapely je jistý Trevor. Možná ho má taky někdo na facebooku, tak jako já, v přátelích pod přezdívkou TREVOR SADIST. Je hezké mít v přátelích legendu, ke které vzhlížíte jako k bohovi. Já ho nemám v přátelích jen tak z plezíru, abych mohl machrovat, i když i občas machruju rád, ale Trevor je pro mě fakt Bůh. No a teď si vezměte, že vám Bůh napíše mail. Velmi přátelský a skromný mail. Další detaily si nechám na závěr článku, neboť by se možná nedostalo k samotnému Trevorovu příběhu.

Celé to začalo asi v Číně, i když se teď řeší zákeřné alternativy umělého oplodnění lidstva nakažlivým virem z laboratoří. Nemíním řešit spekulace, jestli je corona přírodní záležitostí, kterou by se nám mohla příroda mstít za její devastaci, nebo se jedná o nechtěný či plánovaný únik. Faktem je, že je to mezi námi. Velkou čínskou zeď virus nepřelezl a tak si našel jiné cestičky do dálek. No a najednou byl jih Evropy v plamenech. Malá ohniska byla i jinde, ale již jsem přemítal ve své hlavě, co to asi bude stát životů. Budu se držet Itálie, kde to snad bylo v jistou chvíli nejhorší. I když v globálním hledisku mě napadlo, kolik muzikantů padne nové pandemii a kolik kapel zanikne. Samozřejmě ne jen muzikou je člověk živ, ale v rámci stránek HMB se držím tématu. Samozřejmě jsem sledoval veškeré dění ve světě, ale až do chvíle, než zaklepal virus u mého prahu. V tu chvíli přemýšlí člověk především nad svými blízkými a nad sebou samým. Možná je to sobecké, ale bez rodiny nejste nic a bez sebe již vůbec nic. V jistých ohledech by se dala sobeckost i omluvit. Jakmile propukla pandemická hysterie, tak přestaly chodit promo balíčky. Ba co víc. Krutě se snížil i počet promo mailů. Taky jsem se trochu ztrácel ve svých problémech, ale muzika mi byla útěchou. Tak nějak jsem si nevšiml, že třeba právě Trevor se mi ozval naposledy před měsícem a půl. No a najednou tady mám mail s příběhem. Naštěstí se šťastným příběhem. Ten mail začínal: „Tady je malý příběh o tom, co jsem zažil jen kvůli viru... Rozhodl jsem se, že by to veřejnost mohlo zajímat a doufám, že by to mohlo pomoc někomu, kdo žije můj stejný příběh corona pekla.

„Čekal jsem dlouhou dobu, protože jsem byl strašně vyděšený. Neviditelný nepřítel, který je schopen se propašovat do vašeho těla a do vaší mysli stejně tak. Od 10. března jsem měl zlé, horečnaté záchvaty, byl jsem vyčerpaný a bolest byla cítit v celém těle a zejména jsem měl silné bolesti hlavy, které mě nedaly spát. 16. března byla situace úplně stejná a s mým lékařem jsme se rozhodli zavolat do nemocnice. Po několika minutách jsem byl v sanitce. Bylo to tak smutné opustit můj domov, ale byl jsem si jistý, že to bylo to nejmoudřejší rozhodnutí pro mě a mou rodinu. Odvezli mě na pohotovost brzy ráno. Čekárny, chodby i okolní prostory byly plné lidí, kteří všichni měli stejné příznaky. Byly tam nosítka a všude velký zmatek. Staří lidé křičí a prosí o pomoc... Nebylo to vůbec jednoduché, to mi věřte, a bylo by hloupé říkat lži o tom. Bál jsem se, aniž bych věděl, jakým druhem nemoci jsem byl napaden a co přesně se děje. Jsou to hrozné pocity. To zatracený pondělí 16. března jsem byl přijat do nemocnice. Čekám na příjmu na výsledky Koronavirus test. Následovali nekonečné a bolestné dny. Můj život byl snesitelnější jenom díky laskavosti "nemocničních andělů", i když v tyto smutné dny jsme vypadali jako cizinci. Nikdy nepřestanu děkovat KAŽDÉMU z nich: lékaři, zdravotní sestry i úklidový personál jsou lidé, kteří milují svou práci zcela, kteří se věnují ostatním lidem a vždy s úsměvem pro každého. Za pár dní, i přes pozitivní výsledky Covid19, se situace zlepšuje a ze dne na den, díky antivirové terapii, horečka byla pryč i spolu s bolestí hlavy. Po osmi dnech hospitalizace jsem se konečně vrátil domů ke své rodině. Ta byla po ukončení karanténního období v mém malém městečku (Rossiglione) stále vystrašená, ale šťastná. Dnes moje myšlenky jsou pro všechny ty lidi, kteří bohužel přišli o život díky tomuto hroznému viru. Doufám, že můj příběh může oslovit i ty, kteří stále bojují. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, neváhejte se dostat do kontaktu s lékařem. Jen musíme být trpěliví. A teď se vrátíme k naší normalitě, doufám, že jste si vědomi skutečnosti, že malé věci jsou náš život...„

Trevor


Takže jen abych se vrátil k tomu, proč mě vokalistický Bůh nesmrtelného kult bandu SADIST oslovil. Trevor je prostě nadšenec pro metal a miluje italskou scénu bez rozdílu žánru. A chce propagovat jejich kapely i u nás, ty které vydávaly alba na vlastní pěst, nebo pod méně známými vydavatelskými subjekty. Na spoustě alb se se svým souputníkem ze SADIST Tommym Talamancou podíleli na zvukové či producentské tvorbě spousty kapel v jejich Nadir Studiu. Ve svém příběhu píše, že desátého března mu nebylo vůbec dobře a přitom devátého jsem ještě obdržel jeho mail kolem propagací nových nahrávek Necrodeath, Pino Scotto, Winternius a Funeralia. Ani v tom nejzlejším snu mě nenapadlo, že se chtělo něco postarat o mého boha dříve než by bylo nutno, zvláště, když jsem si sním mohl potřást pravicí, neboť SADIST měli být hlavní hvězdou ENTER THE ETERNAL FIRE FESTu. Asi bysme si moc nepokecali díky mé angličtině na verzi polárního psa, přesto doufám, že mu jednou ruku podám.

Přidáno: 14.5.2020

Rock´N´Roll Hell

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Článek | Trevor ze SADIST si prožil své korona peklo | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2021. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist