PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Return Of The Metal Age (6.6.2015, Tyjátr - Svitavy)


Neplánované akce bývají zpravidla kolikrát těmi nejlepšími, i když výjimky občas potvrzují pravidlo. Sobotní parno trávené v práci, jejíž konec se předpokládal až někdy k večeru než k relativně rozumnému odpoledni, si vybíralo daň, že večer si tak nanejvejš člověk dojde na pár piv s blízkými přáteli a pak půjde relaxovat. Tak tedy na dopolední telefonát strýčka Lectra z Lecter Music Agency ve smyslu: „Hele vole, nebudeš ve Svitavách? Jedu tady turné s nějakýma kapelama a ve Svitavách to končí. Mám u sebe nějaký vinyly a mohli bysme dát nějakou ovocnou šťávičku...“, opovídám odmítavě, i když mám Svitavy za rohem.

Z práce se člověk vrací ještě dýl, než čekal a tak ještě pořád v pracovním o půl osmé usedá k místním celebritám do stínu ke studenému pivku. Ještě se člověk ani nenapije a už slyší, nepojedem do Svitav? Sice odmítám, ale červ škodolibý už reje úrodné maso mozkové a klade svoje vajíčka nepříčetnosti. Dotyčná osoba ví, že jsem na podobný věci chytlavej a když kejvnu já, tak by se mohla chytit i osoba třetí, jež potřebuje změnit alkoholové teritorium jako prase drbání. No a při druhým pivu již je jasný, že se do svitavského Tyjátru prostě jede.

Plnou informovaností, o jakou akci že se jedná, jsme oblaženi ještě telefonicky a podrobnosti a perličky již putují přes pivní pěnu přímo v klubu, který funguje i během rekonstrukcí, tak aby byl člověk v obraze. Jednalo se o poslední, čtvrtý koncert první části turné „Return Of The Age“, jehož druhá část bude mít v červenci pokračování v Anglii. Všichni zúčastnění toho mají plný brejle, neb absolvovali během tří dnů dva koncerty v Polsku a jeden v Čechách se spoustou přejezdů z místa na místo a minimem spánku. No a teď je čeká den čtvrtý se čtvrtým pódiovým dějstvím. No a je to i trochu znát, že čtvrtý koncert v řadě již je trochu v nadlidských silách pro TWISTED TRUTH. Ne že by jejich vystoupení bylo zklamáním, nebo dokonce stálo za hovno, ale jejich tradiční divokost nebyla tak tradiční a jejich nasazení prostě limitovala únava. Diplomaticky se vyhnuli i přídavkům s tím, že se těší do postele. Ano, oni nechtěli zůstat ani do konce akce, neboť je tohle totální underground turné naprosto vyšťavilo. Jenže když člověk uslyší: „Tak nám asi založ lístek.“, bylo jasný, že okamžitý odjezd do koncentračního tábora Pochrupimi se odkládá na neurčito. Jako druhá vystupuje pro mne naprosto neznámá kapela ZONE. Jedná se sice o neznámou Polsko-českou kapelu, ale složenou z letitých harcovníků z kapel jako Cortege, Demiurg, Inferno a dalších a při první skladbě se blýsklo na krutý překvapení. Doom metalová pecka jako prase. Sice se dali lehce předpovídat následující postupy, ale z pódia se valila neskutečně temná energie podrážející nohy. Potom tedy škoda, že následující produkce se nesla spíše v thrash death metalové pravidelnosti. Nejen muzikanti byli unaveni z turné, ale i já z rachoty a tak mi další písničky padaly trochu do tuctovosti. No, počkám si na jejich debutové album „World is Vain“, které je již natočené a čeká na vydání. Z tuctovosti však vytrhuje závěrečná pomalá skladba, která je naprosto bombastická. Mám raději spíše smršťující nářezy, ale tady musím konstatovat, že kapele spíše sluší pomalejší pocitové záležitosti. To, že si Zone velmi rozumí se třetím ansámblem na turné bylo patrné, když Angláni MORDRAKE právě při té poslední skladbě nacvičovali pod pódiem pivní spartakiádu. Taky bych neměl opomenout, že frontman Mordrake si v jedné skladbě zahostoval a jeho hlas bude slyšet i ze zmiňovaného připravovaného debutu. A o čem že byli právě Angličané MORDRAKE? Temný, melodický thrash death metal. A patrně moje únava v kombinaci s únavou kapely zapříčiňuje, že mě z jejich vystoupení zaujala především a pouze kytarová sóla, jelikož jak s odstupem poslouchám jejich debutové mini album „Unhallowed Chambers“ z loňského roku, tak rozhodně neprodukují hudbu špatnou a budu se těšit na další setkání s nimi. Prostě se zde střetly dva únavové syndromy, které zapříčinily, že si tu akci člověk neužil naplno. Ale i přes nevelkou návštěvnost bylo vidět, že si to lidičky i kapely ve finále užili plnými doušky.

Přidáno: 15.6.2015

Rock´N´Roll Hell

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | Return Of The Metal Age (6.6.2015, Tyjátr - Svitavy) | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist