PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Bohemian Rhapsody [DVD]Nebylo snad očekávanějšího filmu za poslední dobu než „BOHEMIAN RHAPSODY“ o legendě rocku QUEEN. Takže není radno se divit, že tento film trhal rekordy v návštěvnosti kin i v pirátském stahování. Ještě že vydavatelé přišli dříve než později s vydáním na DVD, i když dá se říci, že s hodně skrblickým bonusem. Asi to tedy byl nejočekávanější film za poslední dobu, kdy ovládají plátna komiksové potvůrky od Marvela, ale budil zároveň mnoho emocí mezi zarytými fanoušky Královny. Snad ještě nikdo neviděl film, snad s výjimkou trailerů, a už se objevovaly ohlasy, jak je film zavádějící a scestný. No a po uvedení filmu do kin se teprve spustila lavina chytrolínských zvěstí. Jedna taková ta z největších prud byla, že někdo četl spoustu biografií QUEEN a film je naprostá slátanina lží. Já tedy nejsem zarytým fanouškem legendární rockové kapely a nečetl jsem žádnou z jejich biografií a přesto mi přijde divný, že by byl tento film až tak mimo provoz, kdyby nad ním nedohlíželi přímo členové kapely, včetně jejich manažera. Tady by bylo možná nutno podotknout, že tvůrci filmu dělali film a ne hraný dokument, čiže pravidla nejsou pravidla a kolikrát se ve výborném, třeba historickém filmu minuli tvůrci s naprostou realitou. Jenže co je realita? Ani ty rádoby pravdivé biografie QUEEN nemusí být podle pravdy. Sám, jakožto nefanoušek téhle kapely, jsem si všiml pár faktografických skoro průserů, ale k čertu s nimi.

A tak k filmu samotnému. Popravdě řečeno jsem po prvním zhlédnutí filmu „Bohemian Rhapsody“ byl trochu zklamán. Očekával jsem, že to bude více rock´n´roll. Více chlastu, více fetu a mraky děvek. A to ne jenom od Freddieho, který svým způsobem boural zkostnatělé konvence zažité doby, ale přímo od kapely samotné. Určitě nikdo z nich nebyl svatoušek, ač se tak ke konci filmu všichni tváří. Rozhodně jsem s tím chlastem a vším tím dalším, co k rock´n´rollu patří, očekával více mimozních hlášek a mouder, který moudrý člověk bez rock´n´rollového vzdělání nepochopí. Když si vezmu film „The Doors“ od Olivera Stonea z roku 1991 a budu porovnávat, tak je to přeci jenom jako nebe a dudy. Ale rozhodně jsem nebyl filmem o talentovaných muzikantech zklamán natolik, abych pronesl, že dvě hodiny jsou ztráta času nebeského. Sice se mi nelíbí jakási roztříštěnost či trhavost dějové linky, i když v tomhle ohledu by to bylo spíše na seriál než na film, ale nemohu říci, že bych se ani minutu při tomto filmu nudil a to ani ne při jeho opětovném sledování. Tvůrci filmu si dali setsakramentsky záležet na jakési věrohodnosti i náboji filmu a musím říci, že toho si skutečně cením. Samozřejmě je výborné i obsazení. Kolikrát i ve fantasy smyšlenosti vypadá záporák jako kdyby měl nosit růžový legíny. Jenomže tady šlo o autentické osobnosti, které by se měly podobat vzorům jako vejce vejci. V tomto ohledu se jedná o naprosto perfektní výběr herců. Jenže jde taky o to, jak se s tím ty herci poperou. I Anthony Hopkins trénoval svého Quasimoda s kamenem v botě. Ještě než vyběhl film mezi senzacechtivé lidičky, tak si dal někdo tu práci a na Youtubko dal půlenou obrazovku s koncertem Live Aid ve Wembley , kde jedna část byl film a druhá originální záznam. Už jenom tohle zvyšovalo mou zvědavost o film samotný, neboť představitel Freddieho musel před zrcadlem nacvičovat neskutečnou spartakiádu s bohem rocku v zádech. Ty gesta, ty pohyby. Vlastně totéž by se dalo říci o všech protagonistech. V tomhle ohledu si myslím, že je to hodně povedené.

Dá se říci, že i přes jisté zklamání jsem se do tohoto filmu vcelku zažral a nedivím se, že i rockoví analfabeti z mého okolí tento film vychvalují do nebes a z vrchu kálím na nějaké faktografické kotrmelce a nepřesnosti. Legenda prostě táhne. Pořád má co říct. Některé hity prostě zůstanou nesmrtelné. Navíc manažer QUEEN i další již mluví o pokračování, které bude navazovat na onen koncert ve Wembley a končit bude samozřejmě smrtí nesmrtelné legendy. Jednu věc ovšem trochu nechápu. Ve filmu je onen happy end v podobě koncertu Live Aid zkrácen. V bonusech na DVD si jej můžete zhlédnout celý a nemyslím si, že by to byla ve finále až taková časová zátěž pro dvouhodinový film. Na druhou stranu není v bonusech nic navíc. Nic z natáčení. Nic z ničeho. Přesto paráda.

Přidáno: 18.3.2019

Rock´N´Roll Hell


» Lords Of Chaos [DVD] (26.9.2019)
» Bohemian Rhapsody [DVD] (18.3.2019)
» Filmotéka - Rock ve filmu II (13.3.2013)
» Filmotéka - Rock ve filmu (3.1.2013)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

19.3.2019 (19:09)

Z mého pohledu byli Queeni a tím pádem i Mercury,jednou z kapel,která formovala můj hudební vkus a náhled na rockovou muziku.Jejich živák "Live Killers" jsem měl na kazetě a slyšel snad stokrát.Když pak začali "měknout" a některý věci byly spíš popárna,uměl jsem to tolerovat a nezatratil je kvůli tomu.
Na film jsem se těšil,ale moje dojmy po jeho shlédnutí byly smíšené.Na jednu stranu kupa muziky a skvělé výkony herců,ale jinak typickej Hollywoodskej cajdák.Sorry,ale podruhý už bych na to nešel.Nic proti ničemu,pro většinu diváků,pro které je hudba jen kulisa a moc ji nerozumí,tak je to bestseler,ale pro mě jen krásně načančanej tuctovej film(muzika 100%).
Jestli bude druhej díl,tak na něj asi půjdu,ale jen kvůli muzice.


Článek | Bohemian Rhapsody [DVD] | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2021. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist