PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (VENOM)
Špína špinavá, lůza vezdejší tančící v rytmu rock´n´rollu na hromadách odpadu víry, opěvující nesvatou svátost nejzářivější. Mladší generace má o satanismu poněkud jinou představu a bere ji možná až přespříliš vážně. VENOM však nikdy nešli nijak do hloubky a nehledali prapoctatu rádoby esoterického řádu. Jejich satanismus byla rouhavá rebelie vůči morální podstatě světa, podávána formou zábavného kraválu, jež někdo muzikou troufl si nazývat. Jenže, kdo z nás starších, tehdy hodně mladých, jim to nežral i s navijákem. Snad všem imponovala jejich image velvyslanců z pekla a jen málokdo nenosil nášivku s tím usměvavým potrhaným ksichtem, nebo placku s lebkou prolezlou hadem. Jejich image snad přitahovala více než hudba samotná, která byla trnem v oku těch jediných správných. Dekadentní spodina povstala, aby dala najevo mylné výklady bible. Tak povstal kult praotců black metalu, na který přísahá dodnes nejeden černooděnec. Řešit otázku, zda-li si zaslouží VENOM, nebo nezaslouží své album poct, se pak jeví naprostou zbytečností a ani různorodost vkusu každého jednotlivce nemůže roztrhat krví podepsanou smlouvu s peklem. Samozřejmě křesťanským odbojářům, třeba jako těm na Slovensku, jež brojí proti Iron Maidem, bude tento tribut nejspíše trnem v prdeli. Ale kašleme na ně. Vítejte v náruči černého kovu, přichází „A Tribute To Venom – In The Name Of Satan“.

Celý ten humbuk poct otevírají KREATOR předělávkou „Witching Hour“ a je to kvalitní fofr thrash rozjezd. Mile sice lehce upustil od jeho agresivního pojetí, jako by chtěl více vystihnout podstatu původního ducha skladby, ale přesto to zní více než dobře. Možná se ani nedalo od KREATOR čekat nic jiného, tak ať tedy ohně v této podobě hoří.
Už jen při zjištění účasti kapely ANATHEMA jsem očekával něco, co se nedá přesně vyjádřit. Ovšem v žádném případě jsem nečekal to, jak s „Welcome To Hell“ naložili. Člověk by řekl, že tam dají přímo něco ze sebe a ona to ANATHEMA tak, jak ji neznáme. Black metalový peklo. V žádném případě se zklamání nekoná, spíše naopak, tahle pekelná verze je více než skvělá. Dá se mluvit o jakémsi překvapení, jak se do toho umí ANATHEMA opřít.
Trochu svojsky, i když ne zase tak moc, pojali svoji verzi „In League With Satan“ VOIVOD. Jejich podání může možná trochu připadat ležerní a člověk by čekal i trochu tý abstraktnosti, ale tahle předělávka má nechutně pekelnou atmosféru. Takovejhle pekelnej relax si prostě člověk nechá líbit.
NUCLEAR ASSAULT si prostě nařezali „Die Hard“ tak nějak po svém. I když tady by se dalo možná říci, že si vybrali, nebo jim možná byla přidělena skladba, která jejich tvorbě není až tak vzdálená a tedy jim neskutečně sedla. Snad jen škoda, že nebylo využito jejich tak typického zvuku baskytary, která by z toho nadělala brutal peklo. Jinak parádní záležitost.
Dopředu říkám, že každá z předělávek je naprosto super, ale naprosto jedinečnou je „Prime Evil“ v podání SKYCLAD. Už takhle pekelnou skladbu ještě obohatili, nejen housličkami, o folk romantickou atmosféru, která posouvá celý výraz do impozantních rozměrů. K tomuhle není absolutně co dodat. Pohanské peklo nehořelo jasnějším plamenem.
Nemůžu si pomoci, ale když SODOM dělají cover, tak samozřejmě vždy po svém a povětšinou jako by předělávaná skladba dostala depresivní nádech. To se týká i skladby „1000 Days In Sodom“. Mimochodem, stylově vybraná skladba, že? Jinak taktéž povedená záležitost se skvostně vyřvávaným refrénem, ke kterému jsou choutky se přidat.
Z davu pekelného trochu vyčnívá předělávka „Counteness Bathory“, která je oproti originálu lehce svižnější a hlavně je jako jediná z kolekce nazpívaná čistým zpěvem. Tohle je předělávka, která možná asi většině fans VENOM sedne nejméně. I přes mé prvotní znejistění a i přes to, že skladba neoplývá nikterak pekelnou atmosférou se mi projev EX-CANDLEMASS velmi zamlouvá.
Další překvápko, stejně jako ANATHEMA, přináší PARADISE LOST. Pokud by někdo očekával přílišnou gothikárnu, tak by byl stejně jako já vedle. Ne, že by z toho PARADISE LOST nebyli decentně cítit, ale ti ctí právoplatnou zdravici „In Nomine Satanas“. Tady jsem měl opravdu velkej strach o pekelnej oheň. Leč PARADISE LOST opravdu nechutně překvapili v dobrém slova smyslu.
Není zrovna zvykem, aby se kapela účastnila svého vlastního tributního alba. VENOM byli v předobdobí vzniku tohoto tributu jaksi v období nečinnosti a tak za účelem jakési reikernace natočili dvě skladby „Warhead“ a „Holy Man“ pro toto album. Skladby sice nesou typické znaky VENOM, ale i přes příjemnou pekelnou atmosféru znějí tak nějak moderně a to zejména díky častému využití zpěvových efektů.

Tak tenhle tribut je naprostej luxus. Luxusní výběr kultovních skladeb. Výběr kapel je luxusně hvězdný a člověku se vkrádá do hlavy rouhající se myšlenka o tom, že nejslabším, nikoliv slabým článkem na tributu VENOM jsou VENOM samotní. Výhrady nejsou ani co se zvukové neurovnanosti týká a to bývá hodně velký problém většiny alb poct, tak co více si přát. Ano, dá se přát více. Copak se nenašli další adepti pro vzývání satana a nebo si s tím hlavu nikdo nelámal? Deset příspěvků o třiceti šesti minutách se mi totiž jeví jako krutě málo. Kapel, nejen těch slavných, je jak máku a i VENOM disponovali v tu dobu mnohem větším arzenálem zajímavostí pro blahořečení.

Zobrazeno: 1940x

Rock´N´Roll Hell


» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (DIO) II (26.1.2019)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (NECRODEATH) (19.11.2018)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (IRON MAIDEN) II (21.11.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (IRON MAIDEN) (30.8.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (VENOM) (12.7.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (POSSESSED) (23.5.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (ALEŠ BRICHTA) (9.5.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (EVANESCENCE) (16.4.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (SUICIDAL TENDENCIES) (20.2.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (KING DIAMOND) (28.1.2013)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (TÖRR) (17.12.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (CARCASS) (26.10.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (SODOM) (13.9.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (ABBA) (11.7.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (DEBUSTROL) (4.6.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (DIO) (9.5.2012)
» Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (ACCEPT) (18.4.2012)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

18.12.2013 (22:01)

Tenhle tribut je tak trochu zvláštní účastí některých kapel, které bych tady nečekal. Je to ovšem pocta povedená.


Článek | Pocty (ne)oprávněné - Pocty (ne)povedené (VENOM) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist