PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Koncert pro Denise (20.2.2016, Barrák - Ostrava)


Denisek Knebl se narodil před třinácti lety. Ve čtyřech letech mu byla diagnostikována Progresivní svalová dystrofie. Transplantace kmenových buněk, kterou Denis pro svůj další život potřebuje a zdravotní pojišťovny ji nehradí, stojí nemalé peníze. Tak se dne 20. února konal v ostravském klubu Barrák pod záštitou charitativní organizace AidT - Kamioňáci pomáhají dětem a organizací Devětsil benefiční koncert, jehož veškerý výtěžek byl věnován právě Deniskovi. Chcete-li se o něm dozvědět něco víc, navštivte jeho stránky na adrese http://denisek-knebl.webnode.cz.
O začátek akce se chvíli po osmnácté hodině postarali ostravští JOYS. Kapela, kterou v roce 2003 zakládal bývalý bubeník legendárních Root René Kostelňák a zpěvák René Mrštík, vlétla na pódium po intru ke skladbě "Můj čas" jako uragán. Oba zmínění jsou v řadách skupiny stále aktivní. René místo bicích působí v Joys coby kytarista. Energii, kterou měl jejich okolo 40 minut dlouhý set, by jim mohla řada kapel jenom závidět. Nechyběl humor, nadhled, texty o chlastu, holkách a podobných záležitostech. Jak jinak. Došlo i například na koledu "Rolničky" v takřka speed metalové verzi. Joys měli nějaký čas koncertní pauzu, ale jak vidno, kapela je v plné síle a koncertní vystoupení téhle party si rád zase brzy zopakuji. Třeba 16. dubna ve Frýdku-Místku ve společnosti mosteckých Sixth Dimension a kozlovické party Teralodon.
Kapel jmenujících se BRATŘI V TRIKU je na tuzemské scéně povícero. Ta, která vystoupila v tento večer na pódiu ve výborně nazvučeném Barráku, je z Českého Těšína a hraje pohodový, nikam se nehrnoucí hard rock s českými texty a tak si vnímavé publikum mohlo vychutnat jejich songy jako "Kurtizána", "Chodec" nebo neveselý song "Bezdomovec". Jindrovi Martiníkovi to stále skvěle zpívá, za bicíma této formace sedí Mojmír Krochmalný (dříve figuroval například v sestavě dávných, dnes již neaktivních Hrot), který měl na starost záležitosti ohledně vystupujících kapel ochotných bez nároku honoráře na benefici zahrát. V závěru setu Bratrů v triku zazněl povedený cover polských TSA "Trzy Zapalki" a pak se na pódium začali chystat další hardrockeři SJETÉ GUMY.
Už to, že si frontman Gum Radim Smuž nese na pódium místo piva půllitr s horkým čajem, vzbuzovalo obavy, že něco není v pořádku. Krátce na to odtajnil, že je skolen mocnou chřipkou, a že si ani jistý, zda-li celý koncert skutečně odzpívá. Naštěstí mu dal během koncertu jakýsi duchapřítomný fanoušek, kterých měli Sjeté Gumy pod pódiem plný kotel napít piva, Radim tímto chytl druhý dech a na pěveckém výkonu dál nebyla jeho pěvecká indispozice ani příliš znát. Kapela to rozbalila titulní skladbou ze svého nového cd "Cypatý den" a hned na to proběhl taky jeho křest. Z této placky pak zazněly například pecky "Lihovar", "Pes" nebo "Notorik" a publikum odměňovalo po každé skladbě chlapy na pódiu velkými ovacemi. Pak se kapela rozloučila songem stejnojmenným jako skupina sama a aplaus kotle pód pódiem zněl ještě nějakou chvíli po skončení koncertu.
Svůj druhý comebackový koncert po dlouhých jednadvaceti letech dále předvedla zřejmě nejočekávanější kapela večera - havířovská kapela BASTARD. V kapele, která ve své době jela například společné turné s Kabátem napříč celou republikou, najdeme mimo již zmíněného bubeníka Mojmíra Krochmalného například bývalého kytaristu Citronu Láďu Krečmera a shodou okolností také baskytaristu Jarka Jedličku známého pod přezdívkou Rockline, který se staral Citronu o jeho webové stránky. A aby toho Citronu nebylo málo, doprovodí Bastardi tuto kapelu na jejím jarním turné. Láďovi Tomisovi (ex-Doga nebo Hrot) za mikrofonem to stále skvěle zpívá a tak zněly znovu oprášené fláky jako "Poprvé", "Mám toho dost", "Nejsi jediná" nebo klipovka "Věřím", která mimo jiné úspěšně boduje v Czechparádě na televizi Rebel. Skupina potvrdila, že její návrat na scénu nepostrádá smysl a určitě se od ní v budoucnu dočkáme zajímavých věcí.
Pak se již na pódiu objevila mimo pořadatelů maminka Denise, které byl za velkého aplausu předán šek na částku 26 500 Kč, co se na Deniskův účet podařilo díky této vydařené akci vybrat.
Poslední vystupující kapelou (v programu avizovaní SPLAŠ MŮRU pár dní před akcí zrušili účast) byla trojčlenná sestava pod názvem SONIC HALO. Tahle česko-irská partička komunikovala s fanoušky anglicky a ti se rozhodně po nejvíce očekávaném Bastardu nehodlali ještě rozejít. Hutné riffy garážového rocku s příměsí punku i blues to dovedly pod pódiem stále dobře rozhýbat. Kapela má venku čerstvé, v únoru vydané cd "The Backseat Sunrise" a postarala se o důstojné zakončení celého večera. Ten tedy rozhodně nebyl zbytečný. Oficiální album fotek z akce naleznete zde:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1704896556419767.1073741861.1524190001157091&type=3
Dík patří všem pořádajícím, kapelám a lidem co přišli, protože pomáhat aspoň tím málem prostřednictvím muziky těm, co to nejvíc potřebují, je důležitá věc.

Přidáno: 24.2.2016

Magua

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | Koncert pro Denise (20.2.2016, Barrák - Ostrava) | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist