PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Filmotéka - Rock ve filmu
Nejspíše nikdo z nás se nemůže pyšnit tím, že by v životě neviděl žádnej film. Spíše naopak. V hojném počtu se nacházejí různí filmový maniaci, kteří hltají vše, co jim nabídne filmový průmysl, a už dopředu se těší na něco, co filmová studia nazývají velkofilmem, případně kultem, aniž by to kdokoliv viděl a masivní reklamou tak dopředu ovlivní svého nevybíravého konzumenta. Ovšem najdou se i gurmáni - lidé vybíravý. Někteří se specializují na určitý žánr, či dělí filmografii podle dekád vzniku a je jim vcelku jedno, jestli se jedná o velkofilm, nízkorozpočtovou záležitost, či nezávislou scénu. Možnost volby je tu pro každého. I když se jednotlivé názory a vkus liší, tak přeci jenom má drtivá většina filmových fanoušků něco společného. Při soustředění se na dějovou linku, akční souboje, potoky krve, milostné scény, obrazy hnusu, přírodní scenérie, při zabrání se do duchaplných, smyslných i nesmyslných dialogů, tak nějak všem uniká hudební podklad. Někteří jej vnímají jako něco podružného a někteří jej dokonce ani snad nezaregistrují. A přitom je spousta umělců, kteří se specializují na obor filmové hudby. No, ale nechme umělce umělcem a zkusme se držet rockového směru. Kolikrát si sám rockový fanoušek uvědomí až na konci filmu, že mu v jeho průběhu zaznělo něco povědomého, až zjistí, že se jednalo o jeho oblíbenou kapelu. Prostě tu muziku ve filmu vnímáme tak nějak podvědomě. Teda pokud film není přímo životopisný o nějaké kapele či umělci jako THE DOORS, THE RUNAWAYS, nebo PERNÝ DEN BEATLES. Nebo pokud se nejedná o muzikál jako v případě nesmrtelných VLASY. Nebo dokonce operu jako RAPO! GENETICKÁ OPERA. V těchto případech, kdyby nebyla muzika sledována, tak by to bylo jako válečný film bez bitev, případně romantický film bez polibku, případně porno bez... Jinak je hudba ve filmu vnímána opravdu jen okrajově. Tak bychom si mohli osvěžit pár filmů, kde právě rocková a třeba i ta metalová muzika ve filmu zastoupena je, aniž by si to člověk uvědomil.

Jeden z nejgeniálnějších filmů, na kterém se kdy podílela rocková kapela, je film z roku 1986 režiséra Russella Mulcahyho HIGHLANDER. Christopher Lambert a Sean Connery v hlavních rolích. K tomuto výbornému filmu neudělal hudební doprovod nikdo opravdu menší než legendární Queen a určitě to nemá chybu. Ti už ovšem v té době měli jednu zkušenost s filmovým světem a to se scifi snímkem FLASH GORDON, jenže tento film bych zrovna neřadil do síně filmové slávy.
U vytržení byli určitě milovníci tvrdé muziky a gothického akčního hororu. Režisér James O´Barr roku 1994 natočil nesmrtelný a pro Brandona Lee bohužel i poslední film VRÁNA. Už jenom fakt, že Brandon hraje zemřelého rockového kytaristu a zpěváka, je příslibem patřičné hudební kulisy a tak do tohoto temně akčního snímku přispěli Stone Temple Pilots, Machines Of Loving Grace, Violent Femes, Nine Inch Nails, Rage Against Machine, Pantera, Rollins Band, Jane Siberry a další. Pro rockového fanouška prostě pastva pro uši. Mimoto, tenhle úžasný soundtrack vydali Atlantis Records.
VRÁNA se dočkala i dvou svých pokračování, leč bohužel jak to bývá, nesahají původnímu filmu ani po kotníky. Druhý díl, spíše nudně zvrhlou mystikou oplývající, z roku 1996 s podtitulem MĚSTO ANDĚLŮ alespoň tedy obšťastnili svou účastí Busch, Above The Law, Seven Mary Three, White Zombie, Deftones, Korn, Linda Perry, Hole, Iggy Pop a další. Mimochodem, Iggy Pop si v tomto filmu zahrál jednoho ze záporáků. Díl třetí, s podtitulem NÁVRAT, z roku 1999 je spíše akční záležitostí, přesto se na soundtracku podílela jména jako Monster Magnet, Static-X, Pitchshifter, Kid Rock, Rob Zombie, Danzig, Filter, Hole.
Prozměnu metalový fanoušci a milovníci tekoucí krve mohli být nadšeni z italského hororu režiséra Lamberta Bavi DEMONS z roku 1985. Krvavý démonský film oblažili svou hudební účastí Saxon, Pretty Maids, Billy Idol, Mötley Crüe, The Adventures a další. Ale asi nezapomenutelná zůstane scéna, jak se maník prohání na motorce po sedačkách v kině a za zvuku „Fast As A Shark“ od Accept stíná démonům hlavy samurajským mečem. O rok mladší, avšak mnohem krvavější, bratříček DEMONS 2 má už trochu kultivovanější sountrack, přesto se zde nachází perly od Dead Can Dance, The Cult, Fields Of The Nephim a pár dalších.

Opět rok 1985 a perla THE RETURN OF THE LIVING DEATH, nebo taky známá pod českým názvem NÁVRAT OŽIVLÝCH MRTVOL. Snad jeden z prvních zombie filmů hozený do poněkud komediálnější koleje. A co se třeba nejvíce hodí k nahé tančící punkerce na hřbitově, či vcelku akčně vylézající kostře z hrobu? Samozřejmě pořádnej rockec v podání The Damned, Roky Erikson, The Cramps, The Flesheaters a dalších. No, a v roce 1988 se samozřejmě musela natočit i dvojka. Ta sice není tak zábavná jako její předchůdkyně, ovšem na soudtracku se podíleli i Anthrax s Leatherwolf.
No, abychom nebyli pouze u hororů a sáhli ještě více do minulosti. Tak mladý Sylvester Stallone a démonický terorista Rutger Hauer ve strhujícím akčňáku své doby NOČNÍ DRAVCI z roku 1981 režiséra Bruce Malmutha. Na sountracku, který vydali Backstreet Records, se podílí mimo jiných i Rossington Collins, Foghat, Libre.
Tak a máme tu scifi komedii Georga Lucase (ano, toho od Hvězdných válek) v režii Willarda Huycka z roku 1986 KAČER HOWARD. No, aby se zde nevyskytovala rocková muzika, když milý hvězdný cestovatel kačírek se ubytuje u rockové kytaristky a zpěvačky. Hudbu k tomuto filmu napsal John Berry, co by doprovodná kapela i na plátně byla vybrána Cherry Bomb a o zpěv se postarala sama představitelka hlavní role Lea Tompson. Mimochodem, tento film byl vyhlášen jako jeden z nejhorších všech dob, což trochu nechápu.
I NOČNÍ MŮRA Z ELM STREET objevila krásy rocku ve svém čtvrtém pokračování pod názvem VLÁDCE SNU, kde se na sountracku vedle Sinead O´Connor podíleli i Blondie a Billy Idol. To snad, aby páté pokračování DÍTĚ SNU mohlo zmetalovět. Tak se vedle popové prsatice Samanthy Fox postavili i Bruce Dickinson a WASP.

A co takhle další akčňák, tentokrát z roku 1989. Patrick Swayze, co by barový vyhazovač, ve snímku ROAD HOUSE. Zde uslyšíte písně autorů jako Jima Morrisona, Boba Dylana a dalších, akorát teda v podání The Heft Healey Band a dvě skladby si dokonce nazpíval sám Patrick Swayze.
Ale patrně rocková a metalová muzika nejvíce sluší hororovému žánru. Tak si vezměte jinak sladkou Lucy Liu, co by Blada v sukních, v upírském filmu Sebastiana Gutirreze OBĚŤ: LOVEC KRVE. Zde se v průběhu filmu představí E.K.U.K., Dan Dee, 12 Rounds, Laboratory Of Sound. Ovšem nesmrtelnou hláškou by se mohl stát proslov nejvyššího upíra o pubertální mládeži, sludge metalu a koktejlech z prasečí krve.
Španělký film Briana Yuzny FAUST: SMLOUVA S ĎÁBLEM je sice tak trochu satanskej hororovej blábol zmodernizovaného Fausta plný krve a sexu, ale sountrak je více než luxusní. No, posuďte sami: Machine Head, Fear Factory, Baby Box, Nailbomb, Soufly, Sepultura. Nevím sice jakou spojitost mají tyto kapely s Faustem, ale člověk se u tohoto rádoby hororu alespoň trochu pobaví.
Máte-li rádi zombíky v podobě třeba zmrzlích vojáků SS a těžce morbidní humor, u kterého se krutě pobavíte, tak zkuste norský film MRTVÝ SNÍH. I zvuková kulisa je stejně hustá jako ten humor. Nachází se tam neznámé moderně znějící kapelky, jejichž názvy asi těžko někomu něco řeknou, ale snad možná The CC Cowboys, Animal Alpha...

Tak a novodobým zombíkům, který jsou mnohem akčnější a krvežíznivější, než bylo dříve zdrávo, patrně metal svědčí. Důkazem toho je i snímek z roku 2007 EXPERIMENT: ZOMBIE. A čím brutálnější, tím řezavější muzika v podání Blinded Black, Dance Floor Tragedy a třeba i Nine. Tady si toho ušního marastu s tím očním fakt užijete.
Samozřejmě byla a je rocková muzika populární v různých komediích, zaměřených na mládež. To dokazuje i tak trochu bláznivý WAYNŮV SVĚT z roku 1992. Mimo super ztřeštěných situací si užijete rocku plnými doušky a zazní Cinderella, Bullet Boys, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Ugly Kid Joe, Black Sabbath a další. Nezapomenutelná je asi scéna z auta při „Bohemian Rhapsody“ od Queen. Mini roličku si zde střihnul i Alice Cooper, který dal do vínku i „Feed My Frankenstein“. O rok později přichází, na rozdíl od jiných dvojek, i vcelku povedený WAYNŮV SVĚT 2. To samé v bledě modrém. Spousta legrace a rocku. Mimo jiných i 4 Non Blondes, Robert Plant, Bad Company. Živě si tentokrát vystoupili Aerosmith.
Je to komedie, nebo horor? Vyberte si. Ve filmu SVŮDNÉ ZOMBIE si užijete gore scén a legrace vrchovatě a navíc pěkných nahých bab. Teda pokud se některým striptérkám se zombie celulitidou tak dá říkat. A při čem se nám tedy ta nebohá zombátka svlékají? Maroon, Vistalance, Bylli White Acre, The Dirtbombs a tak dál. Mimoto má film i exklusivní obsazení v podobě Jenny Jameson, známé z hodně lechtivých filmů pro pány a Roberta Englunda, známého co by Fredyho Krugera z Nočních můr. A svůj nahý taneček u tyče zde předvede i Roxi Saint z gothické kapely Roxy Saint And The Blackoust, která je zde taky pár fláky zastoupena.
Když se ovšem vrátíme do drsnějších formátů hororu, tak tu máme film DŮM VOSKOVÝCH FIGURÍN, který roku 2005 natočil režisér Jaume Doplet-Serra. A co nás bude dopovat adrenalinem, když se bude krev mísit s voskem? Tak třeba Prodigy, Deftones, My Chemical Romance, nebo mimo jiných i Disturbed a Marilyn Manson. Mimochodem, už jste viděli jak krásně zemře všemi oblíbená Paris Histon, která si taky střihla jednu z hlavních rolí?

A když už jsme u těch drsnějších filmů, tak přidejme ještě trochu úchylnosti a vyjde nám jméno, které se zde v článku už zjevilo. Rob Zombie osedlal poslední dobou i režisérský post a jeho prvotina DŮM TISÍCE MRTVOL je opravdu pro otrlé nátury. A samozřejmě, kdo by hudbou nejlépe vystihl atmosféru filmu než sám autor, teda za pomoci Scotta Humpheyiho. A propo, ti, jež měli s tímto filmem už tu poctu, tak určitě budou vědět, kdo si střihnul krutě ujetou Baby Firefly. Samozřejmě to samé v bledě modrém se dá napsat i o volném pokračování VYVRŽENCI Z PEKLA, snad jen s tím rozdílem, že se nejedná o ujetej horor, nýbrž o úchylnou kriminální honičku.
Víte třeba, který nejromantičtější město leží na největším masovým hrobě? Pokud to nevíte, tak na to by vám mohl odpovědět film KATAKOMBY z roku 2007, který byl inspirovaný skutečnými událostmi. Soundtrack je sice hodně prošpikován klubovou elektronikou, ale nás budou spíše zajímat kapely jako Skinny Puppy, Avenged Sevenfold, Atreyu a The Human Abstract.
Rock se nevyhnul ani akčnímu hororu z roku 2003 UNDERWORLD se skvělou Kate Beckinsale. Hudbu tvořil muž pod pseudonymem Renholder, leč není to nikdo jiný než Danny Lohner, známý z Nine Inch Nails, Marilyn Manson a Puppy Skinny a svou hudbou se nádherně vtěsnal do gothické atmosféry filmu. Na soundtrack přispěl i David Bowie. Ovšem z nízkorozpočtového projektu se stal hit a poněkud monstroznější pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. UNDERWORLD II: EVOLUTION už přináší hotové skladby Lacuna Coil, Meat Beat Manifesto, či Trivium, nebo remixy My Chemical Romance, Slipknot a cover Creadle Of Filth. A zatímco se nám děj UNDERWORLD III: VZPOURA LYCANŮ vrací tak nějak zpátky, kdy ještě ani postava Kate nebyla upírem a tak jinou ženskou bojovnici si zahrála další tvrďačka Rhona Mitra. Sountrack tvoří vyloženě remixy kapel The Cure, Deftones, Puscifer a dalších. A kdo ví, čeho se ještě dočkáme.
Patrně další nekonečná série, tentokrát akční zombárna RESIDENT EVIL v čele s nesmrtelnou Millou Jojowich se taky může chlubit kvalitními soundtracky. Tak hned na úvodním můžeme slyšet Coal Chamber, Static-X, Fear Factory, Marilyn Manson, Iggy Pop, Rammstein a další. Ovšem něco jsou pěkně zmutované remixy. To víte – T-Virus je pěkný svinstvo. Mnohem krvavější RESIDENT EVIL – APOKALYPSA na tom se sountrackem není o nic hůře, a jako důkaz jsou tu Rammstein, Creadle Of Filth, Slipknot, HIM, The Cure, Lacuna Coil, Rob Zombie, Massive Attack, Deftones. Samozřejmě, v některých případech jde opět o remixy. Tak zatímco se tvůrci snažili třetí díl RESIDENT EVIL – ZÁNIK nabušit totální akčností, tak sountrack je pro rockery už méně zajímavý, neboť už se jedná převážně o remixy. Ovšem perličkami jsou účasti OverKill a Nightwish.
Sountracky k filmové street akčňákové sérii RYCHLE A ZBĚSILE jsou spíše založeny na hip hopu, klubové elektronice a industriálu, přesto na prvním díle z roku 2001 spolupracovaly i kapely Tank a Limp Bizkit. I když se jejich skladby k sountracku od původních originálů značně liší.
Když se podíváme do fantasy dobrodružného rajónu, tak se nabízí film KULL DOBYVATEL z roku 1997 s Kevinem Sorbo a překrásnou Tiou Carrere. Tady nejde o účast některých rockových kapel. Sountrack složil Joel Goldsmith a v mnohých pasážích se přibližuje symfonickému metalu.

A dalo by se jít dál. Dalo by se taky probírat, kde se jaký interpret mihl, aniž by se následně stal součástí soundtracku. Třeba jen zazněl z rádia jako AC/DC v NEZVRATNÉM OSUDU II či Alice Cooper ve VŘÍSKOTU I. Nebo se ozve z ampliónu, jako doprovod k události, jako třeba Ozzy Osbourne ve filmu GHOST RIDER. Případně z pódia v klubu, jako ve ztřeštěné komedii ZVÍŘECÍ DETEKTIV Cannibal Corpse. A toho by vážně byla spousta. To bychom museli projít veškeré mejdanové filmy od PRCI, PRCI, PRCIČKY až po KLUCI TO CHTĚJ TAKY nebo HOLKY TO CHTĚ TAKY - ALE POŘÉDNĚ, přes motorkářské filmy třeba jako STONE GOLD až kamsi... Tady se nabízí nepřeberné množství možností. Jen je třeba zašátrat v paměti a archívech.

Pak taky vznikaly písničky, takzvaně titulky, které nebyly součástí sountracku samotného, nebo se ve filmu objevovala zkratkovitě, či v jiných, nejčastěji instrumentálních verzích, ale bylo možno je slyšet při titulcích. Obvykle vznikaly dříve než film samotný a následně byl na ně natočen reklamní promo videoklip. Zajisté páni rockeři viděli asi už dnes nejspíše kultovní film Jamese Camerona TERMINÁTOR – DEN ZÚČTOVÁNÍ z roku 1993 s Arnoldem Shwarzeneggerem a Lindou Hamilton v hlavních rolích, ke kterému nahráli jako titulní skladbu Guns´n´Roses vypalovačku „You Could Be Mine“. Pak samozřejmě další hodně známý film je ROBIN HOOD: KRÁL ZBOJNÍKŮ, natočený Kevinem Reynoldsem v roce 1991 s Kevinem Costnerem v hlaví roli, ke které napsal nádhernou skladbu „(Everithing I Do) I Do It For You“ Bryan Adams. A třeba takový Scorpions natočili titulku „Hit Between The Eyes“ k filmu FREEJACK z roku 1992, který natočil Geof Murphys s herci jako Emilio Estevez a Antony Hopkins. Mimoto, jednoho z padouchů si zahrál i Mick Jagger. Jenže ještě o dva roky dříve opět Emilio Estevez tentokrát s Kiefrem Sutherlandem pod taktovkou stejného režiséra ve westernu MLADÉ PUŠKY II a Jon Bon Jovi to okořenil skladbou „Blaze Of Glory“. V roce 1987 vzniklo třetí pokračování hororu NOČNÍ MŮRA V ELM STREET - DREAM WARRIORS. Titulní skladbu „Dream Warriors“ propůjčili Dokken. A což pro změnu ostřejší akčňák z roku 2002 XXX a famózní hymna „Feuer frei!“ od Rammstein. Ke komediálně akční podívané VÍTEJTE V DŽUNGLI byla v titulcích použita píseň Johnyho Cashe. Titulku „You Know What You Are“ ke scifi hororu DOOM připravili Nine Inch Nails. Vlkodlačí, tak trochu ne extra povedenej, horor VLCI z roku 2006 s Rhonou Mitra v hlavní roli okořenili v titulcích Braintoy skladbou „Destitutorial“. No, a co by to bylo za motorkářskou duchařinu GHOST RIDER z roku 2007, kdyby to alespoň trochu nezahřmělo při titulcích a tak zatímco můžete číst jména jako Nicolas Cage, Eva Mendes či Henry Fonda, do uší vám proudí country rockovka „Host Riders In The Sky“ v podání Spiderbait. TEMNÉ PATRO z roku 2008 je takový trochu nic moc duchařský finský horor. Pro rockového fanouška bude však zajímavý tím, že v něm hraje celá kapela Lordi a to v maskách, ve kterých je bývalo běžné vidět na koncertech. Mimoto, pro film samozřejmě natočili titulní skladbu „Beast Loose In Paradise“. Sám Mr. Lordi navrhl logo pro tento film. Pro velkolepou akční podívanou SOUDNÝ DEN, kde neohrožená majorka Rhona Mitra hledá lék na zákeřný virus, byla použita, co by titulní píseň, „Adam and The Ants“ od Dog Eat Dog. Rockové, nebo možná už spíše metalové, titulní skladby se nevyhnuly ani gore hororové serii SAW, jehož prvního dílu z roku 2004 se účastní Fear Factory se skladbou „Bite The Han That Bleeds“. Jenže u SAW II je už těch titulek hned několik a namátkou třeba Papa Roach se skladbou „Blood“, Skinny Puppy s „Rodent“ a Marilyn Manson s „Irrensposible Hate Anthem“. Tady mají výhodu ti, kdo vlastní originál DVD, neboť většina klipů je přiložena v bonusech. Ale jdem na SAW III. Perla za perlou a z těch dvaceti vyberu jen Slayer „Eyes Of The Insane“, Static-X „No Submission“, Ministry – „Fear Is Big Business“. SAW IV – čím víc krve tím víc metalu. Vynechám názvy skladeb a dáme alespoň něco málo jmen kapel jako The Red Chord, Avengeld Sevenfold, Submersed, Ministry a Skinny Puppy. SAW V podpořili mimo jiných i Testament, Filter, Die Krupps a Prong. SAW VI – Chimaira, Suicide Silence, Lacuna Oil a další. A závěrečný SAW 3D – Krokus, My Darkest Days, Saliva, Hinder a další a další. V tomto díle si mimo jiné zahraje a samozřejmě kvalitně zemře i Chester Bennington, zpěvák Linkin Park. Tahle série je pro ucho metalové pastva. Ale opět upozorňuji, že ani jednu ze skladeb nenaleznete přímo ve filmu, neboť se jedná o takzvané titulky.

A dalo by se jít dál. Probrat filmografii každého státu zvlášť (záměrně jsem vynechal tuzemskou), dala by se probrat podrobněji každá dekáda a jít tím více do historie a asi bychom se divili, co všechno by se dalo objevit. Ono by se dalo i probrat, kde se který muzikant objevil a co ztělesnil. Třeba jako Sting Karla Frakenstaina v hororu NEVĚSTA. V upírském akčňáku BLOODRAYNE si požitkářského upíra zahrál Meat Loaf. A třeba v totální úchylárně Davida Linche TWIN PEAKS si odkroutí drobnou roličku David Bowie. No, a takovej Jon Bon Jovi má těch rolí na triku už povícero a některé z nich rozhodně nebyli vedlejší. Ovšem myslím si, že tento hrubý nástin stačí k tomu, aby se každý z nás rozpomněl na to, kde co slyšel i eventuelně viděl.

PS: Názvy filmů nejsou volné překlady, nýbrž názvy, pod kterými jsou distribuovány na DVD v České republice.

Přidáno: 3.1.2013

Rock´N´Roll Hell


» Lords Of Chaos [DVD] (26.9.2019)
» Bohemian Rhapsody [DVD] (18.3.2019)
» Filmotéka - Rock ve filmu II (13.3.2013)
» Filmotéka - Rock ve filmu (3.1.2013)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

10.1.2013 (16:47)

Pepi díky za doporučení skvělého článku .
Připoměl jsi mi několik filmů,které jsem už dávno neviděla , díky ,jseš dobrej
PS : božeeee , kde mám smajlíka s pusinkou ?8.1.2013 (22:53)

powerhome: Dobře si udělal. Lepší je psát


8.1.2013 (22:30)

Rock‘N‘Roll Hell: Třeba se toho článku o rockové muzice v počítačových hrách někdo ujme. Nějací pařmeni mezi námi jsou viz. volná diskuze - pc hry.


8.1.2013 (20:22)

Skvěle Pepane Všechny skladby, které se objevily v tebou zmíněných snímcích asi v hlavě nemáš. Pak je za tím obrovský kus práce. Ať je to tak či onak, tak každopádně respekt.

Minulý týden jsme viděli pohodový film se skvělou muzikou. Šlo o komedii "Je třeba zabít Bona"
http://www.csfd.cz/film/289886-je-treba-zabit-bona/


8.1.2013 (20:01)

pepo, nevím o tom, že by Voivod hráli v nějakém filmu, dělali hudbu pro počítačové hry (Away a Piggy), ale jestli nemyslíš, jenom to že se jejich klip neobjevil v telce nějakýho filmu, to je hodně časté...


8.1.2013 (19:59)

magua: to jsem na to stejně, hru jsem hrál tak před šesti roky, Return to Castle Wolfestein, jestli se to tak jmenovalo, ale pohltilo mě to, tak jsem se toho rychle zbavil, chápu tu závislost na ně...


8.1.2013 (19:53)

magua: to já taky nehodlám se s někým přetahovat, jen jsem prostě řekl svůj názor...


8.1.2013 (19:10)

To já jsem filmoholik a stejně jako u muziky jsem i sběratel, tak že scháním raritná, režisérské a další verze a dost si ujíždím na bonusech. Ovšem při těch hrách jsi mě teda nerozesmál. Mě je hrát nějak nebaví, ještě tak čas od času pasians. Proto jsem nadhodil, žeby na toto téma měl nastoupit jinej odborník.


8.1.2013 (18:44)

Rock‘N‘Roll Hell: Neviděl. Já se kouknu tak na jeden film za měsíc a to ještě na nějakou českou klasiku. Ale když říkáš, tak se na něj až bude čas podívám.
Rocková muzika v počítačových hrách.. To je taky zajímavé. Asi tě opět rozesměji, i když trávím na kompu hodně času žádné hry nehraju, to je pro mě už úplně španělská vesnice. Teda mimo šachů, u nich trávím dvě, tři hodiny denně Na filmy a hry nemám čas


8.1.2013 (18:12)

Jo ať na to sere pes. Ale přece. Myslíš, že třeba tvoji oblíbenci Voivod se v nějakým filmu neohřáli. Ale jo, schodou okolností je to taky horor,ale ne gore, teda jak se to vezme.
Magua ty jsi nikdy neviděl film Highlander? Jestli ne tak to naprav. Ten opravdu doporučuji.

Třeba jsem ale taky čekal, jestli někdo nepřijde s podobným nápadem a to rocková muzika v počítačových hrách. toho by se, ale musel ujmout jiný odborník, protože ke hrám moc vřelí vztah nemám a to i přesto, že jsou i gore hororové haha. Samozřejmě by se dala probírat škodlivost her na děti (a to nejen násilných) a možná bych se za to i postavil. Ovšem je nutné podotknout, že článek by nebyl o samotných hrách, ale o interpretech, kteří zapůjčili k tomuto účelu svoji tvorbu.


8.1.2013 (17:24)

Powerhome: Já ti taky rozumím, nechtěl jsem se jen plést do debaty, o které nic nevím. Jediný film co jsem viděl z těch, o kterých se v tom článku píše byl "Návrat oživlých mrtvol" kdysi na intru. Děkuji pěkně. Pak jsem viděl asi dvacet minut z filmů "Vřískot" a "Terminátor". To mi stačilo po zbytek života. Nějak tyhle díla nemusím a nechybí mi to. S těmi kapelami to mám obdobně. Když vyšel Carcass "Reek Of Putrefaction" bylo mi z toho spíš smutno a hned jsem věděl, že podobnou hudbu nikdy poslouchat nebudu. Nebaví mě to, nerozumím tomu. Pepovy články ale čtu rád, protože píše dobře a je to takový výlet do jiných světů a třeba psal recku na Tvář HMB Nocturnal Pestilence, docela jsem zíral co všechno je schopen v podobném žánru objevit. Tvá filozofie mě taky baví, je to fajn, mít takovou cestu. Musím se mrknout po té tvé knížce. Jen se tu už nehádejte, toho jsme si tu dříve již užili dosytosti.


8.1.2013 (13:12)

stéblo: díky, že jsi si všimnul aspoń ty, také už nehodlám na to reagovat...


8.1.2013 (09:20)

Zdar chlapci,já bych to nijak nehrotil...proč?Ten článek je v pohodě a Dan ho ani nijak nekritizoval.Jen ty filmy s goore tematikou,které se opravdu nemusí líbit každému a ne každých deset rockerů z deseti je doporučuje ke shlédnutí


8.1.2013 (06:29)

Já na rozdíl od tebe nemám ty touhy komentovat věci v kterých se nepohybuji a nich o nic nevím. Moje ego možná trochu povstalo, ale tvé IQ se projevilo. Mě ani nevadí kde se kterej komantář nachází. Mě vaděj sociopatický výlevy a ještě k tomu s vlastní filozofií. no tak to o sobě netvrdil ani Platon a to byl nějakej borec.


7.1.2013 (23:35)

...klidně si komentuj kapely jaké chceš, je to tvoje přece věc, od toho ty komentáře tady jsou, a jestli ti připadá nesmyslnej komentář ke skupině Nasum: „JAK MÁLO STAČÍ K VELKÉ RADOSTI..“, tak v tom nevidím nic špatného ani nesmyslného, bylo to na to, že jsi si udělal radost, což je hezký ne? a jestli to bylo urážející tak si nemocnej...(jinak si také kupuji CD, abys věděl…) a u Pathologist jsem žádnej nenašel, tak nevím, kde jsi to vzal.... i kdyby, je to snad moje věc...tady je ta tvoje tolerance, ani by člověk nemohl napsat svůj názor, byť nevyjadřující nic duchaplného (podle tebe)...je to můj názor...můj komentář...a co se týče ztráty času, tak tím myslím, že nemá cenu tobě vysvětlovat co a jak - každý jsme na jiné straně, nehledě na to, že ti vadilo především, že to byl tvůj článek, (egoušek trochu povstal, že?) ale jak už jsem řekl nebylo to nic proti tvému článku, ale ty asi už dál nečteš... bla bla bla a pak zase něco a pak šum...
Jinak mé pozitivní myšlení je na tom dobře, co se týče této kauzy…7.1.2013 (20:56)

Kangaroo, Čermi a Steblo. Jsem rád, že vás článek zaujal. Patrně bude pokračování a dostane se i na romanťáky.


7.1.2013 (20:54)

Opravdu nemusím vytahovat jiný slovo ze slovníku. tohle bohatě stačí. Mimochodem, kdy jsi přišel na to že je to stráta času. Proč tedy plýtváš časem na psaní nesmyslných komentářů a to nemám jen na mysli tady ten nepovedenej sociologickej elaborát. Máš vůbec představu, kolik jsi napsal komentářů k mým komentářům na grindový kapely, kdy komentáře připomínali nějakej powerhomův google překladač, když na můj komentář to je zvířecí perla se tam oběví komentář snad zvířecí sračka. Komentář k interpretovi Nasum taky není zrovna duchaplnej a pro fanouška a sběratele je vcelku urážející komentář od někoho kdo muziku stahuje. Kdysi, u komentářů Pathologist jsem to bral jako srandu, ale už neberu. Píšu já snad hanlivý komentáře o power metalových kapelách? proto slovo tolerance je více než na svém místě. Stačí ti tento argument. Mimo to, co na to tvoje pozitivní smýšlení. Nená to na konec tak trochu póza.


7.1.2013 (13:03)

Opravdu velice zajímavé čtení... tím nemyslím to vaše dohadování,ale článek samotný...


7.1.2013 (08:03)

pepo: hádat se tu s tebou nehodlám, je to ztráta času...a netolerance, máš tam ve slovníku něco jiného, jinej argument? tolerance, svoboda, demokracie, jsou jen pomyslné...


6.1.2013 (18:54)

Kdyš slyším nebo čtu něco o zbytečným filmu, zbytečné kapele, nebo o zbytečné nahrávce, tak mě napadá pouze slovo netolerantnost. Tady opravdu není co dodat.
Vždyť se na to nemusíš dívat, když se ti to jeví zbytečný.


6.1.2013 (15:08)

jasný, vždyť to také nebylo mířené proti nikomu, každý ať už kouká na co chce, já jsem to jen komentoval, s příchutí té mé filozofie, i když možná kritické, ale realistické...pže si myslím, že tyhle filmy by nevznikali, kdyby jsme na to nekoukali...použiji slovo, jednoho bývalého člena HMB, "zbytečné", protože filmy tohoto typu jsou opravdu zbytečné...


6.1.2013 (14:41)

Dane,já SAW,taky nemusim,hlavně proto,že to podle mne nemá děj a je to samoúčelná zabijačka,kde jde jedna scéna za druhou.Na druhou stranu,je to na každém dospělém jedinci,co si z toho vezme.O dětech jsem mluvil níž.


6.1.2013 (14:24)

pepo: článek jsem četl, ale reagoval jsem na ostatní komentáře: SAW a celá série Saw a Mrtvý sníh to je taková prdel...to že ti připadá nedemokratický či moralistický je tvůj pohled na věc, já mám na to svůj názor. a myslím, že je to právě o názoru každého jedince. nebudu tady přizvukovat něčemu co prostě nepokládám ani za prdel ani za nadhled...
jinak se neschovávám za děti, jen jsem upozornil na jistej fakt, který jsem zpozoroval, nic víc, a myslím, od člověka, který děti nevychovával, to je úplně mimo mísu..a jestli nemusíme nebo musíme ventilovat škodlivost a přenášení do reality, což některé věci jsou velmi spjaté s realitou, je snad každého věc...tak proč ten obranej postoj, bylo tam něco proti tobě? občas si to přečti dvakrát než začneš soudit druhé...nesoudil jsem tebe, až to budu chtít udělat napíšu: pepo ...


6.1.2013 (14:09)

steblo: to není o nadhledu, některé brutality viz SAW nejsou o nadhledu...ale každý na to má svůj názor a já jen řekl svůj...


6.1.2013 (12:52)

No jéje, to je ale ošklivej blábolojidní komentář. Moralistický, nedemokratický a hlavně jednostranný. Máme přece možnost volby. Můžem si pustit jakejkoliv film, přečíst si jakoukoliv knihu, poslechnout si jakýkoliv album a nemusíme při tom ventilovat názory o škodlivost i jiných subkultur a přenášení jejich vlivu do reality. Nevšiml jsem si, že bych nějak brutálněji opriti dřívějšku zatloukal hřebíky, nebo že bych při řezání prken viděl odpadávat nohy a ruce. Tady totiž záleží především na mentální a psychické vyspělosti jedince a už ne tak na vlivu okolí. Masový vrazi a sadisti už existovali mnohem dříve než heavy metal a televize. Klidně se div, že je mezi námi tolik šílenců a vrahů. Možná by to chtělo žít více v realitě. Ovšem co je mi prozi srsti, je brát děti jako alibi svého názoru. To je největší srabárna, zvlášť když děti ještě nemaj ucelenej názor na svět a nemaj tu možnost volby, protože jsou někým neustále vedeni, školou a hlavně rodiči. Pak se tedy nabízí otázka, zda rodiče vedou své děti ne správně, ale rozumě. Třeba dítě, které je od malička vychováváno jako vegetarián se dostane do školy a tam vidí jak se spolužáci ládují něčím, co mu bylo v tloukáno do hlavy, že je nezdravé a přitom jim to chutná. Pak se dostane do cirkusu, kde se mu strašně líbí a to i přes to, že mu bylo tvrzeno, že jde o týrání zvířat. Jak se potom tváří to dítě a kde je ta chyba. Navíc nezpůsobuje nervozitu až agresivitu dětí otázka položená desetkrát za hodinu" Co bylo dnes ve škole?", zvlášť, když ten den nebyl zrovna úspěšný. To se pak nálady dětí svádějí na cokoliv včetně muziky a televize, jen né na sebe samého.

PS: Tento článek nepojednává o hororových filmech, ale o rockové muzice ve filmu. Mimo těch hororových tam jsou i akční, dobrodružný, scifi, fantasy, komedie, westerny a hned první film, který jsem nazval geniálním, toho má s hororem společného hodně málo. Pouze v komentářích chlapi probírají čistě horory, což mě vede k závěru, že powerhome reagoval pouze na komentáře a o článku nemá absolutně šajn, protože ho nečetl.


6.1.2013 (10:27)

Ono to chce vlastně to samé jako všechno ostatní,notnou dávku nadhledu a brát to s velkou rezervou.Proto,je zřejmý fakt,že děti by měli být o tyhle filmy ochuzeny,jelikož ještě nadhled nemají vybudován.


6.1.2013 (10:01)

Hudební styl, ale i ten filmový vkus se rozvíjí do mnoha stran naších chutí, představ i obscesí. Je to všechno, o čem smýšlíme a co se nám honí hlavou. Tyto své představy a někdy i zážitky přenášíme prostřednictvím hudby a filmu mezi nás, do tohoto světa. Jestli pak skupina tvrdí, že to je sranda, když zpívá o zvrhlostech, hovnech nebo o brutalitě a násilí, libuje si v potocích krve, a tím údajně upozorňuje na to, co se děje není to vždy pravda. Všechny tyto aspekty se autorovi honí hlavou. Velmi podobný případ jsou i filmy; brutální horory, tedy jestli to má dělat co z hororovým žánrem, protože některé vymyšlené příběhy se někdy stávají skutečností nebo jsou podle skutečnosti natočené.
Lidé jsou tím ovlivněni a inspirováni mnohdy takovým způsobem, že jejich mysl podlehne tlaku a….. (no závěr si každý může domyslet).
V tomto případě se může někdo pozastavit nad tím, není toho hnusu ve světě dost?? Kde jsou ty filmy, kde horor byl hororem (tím nechci říct, že takové už nejsou, ale poskrovnu) a ne jenom přehlídkou precizní a detailní chirurgické práce...Ani se nedivím, že je tolik šílenců a vrahů mezi námi. Sám mohu posoudit, jak na děti působí tyto věci, co to dělá s jejich nervy, jsou podrážděnější, a násilnější...a to jsou děti v letech 12-17...to je fakt...5.1.2013 (18:50)

Čermi - Je to hustý ale ještě se to dá,má to atmosféru Já třeba SAWI vůbec nemusimto už je podle mne moc,a jde to moc ráz na ráz...


5.1.2013 (18:32)

Steblohaf: jo, to je správná kruťárna, myslím že to bylo vyhlášeno jako jeden z 10 nejodpornějších (v dobrém slova smyslu)filmů všech dob


5.1.2013 (18:01)

Dobrej nápad..Ja úplně miluju I Spit on Your Grave(Plivu na tvuj hrob).To je správná rokeřina
Dobrej námět pro deathový a blackový texty.Samozřejmě ten původní,z roku 1978,ten remake už za moc nestál.


5.1.2013 (17:16)

Krásně jsem si početl velice zajimavej nápad napsat takovej článek u mě vede Vrána, celá série Saw a Mrtvý sníh to je taková prdel... Nejlepší je ta scéna s tím skútrem


3.1.2013 (16:01)

Pekný článok..filmy a muzika idu podla mna ruka v ruke. Svoje miesto si v ňom však určite zaslúži aj kultovka The Stöned Age / Rockmánia .. najlepšia rockerská komédia široko ďaleko, pocta Blue Oyster Cult atď.
http://www.csfd.cz/film/11210-stoned-age-the/


Článek | Filmotéka - Rock ve filmu | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2021. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist