PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

To nejlepší z Bandzone (díl I.)
Seznam (bez pořadí) rock/metal-ových kapel, o kterých byste měli vědět. Kapel, které si zaslouží vaši pozornost. Zajímavá tvorba a maximální počet 1500 fanoušků, jsou kritérii pro výběr. Sehranost, instrumentální zručnost nebo hudební vyzrálost, nemusí být rozhodujícím faktorem pro zařazení na seznam. Proto je součástí seznamu krátký popis tvorby jednotlivých kapel.
Primárním cílem tohoto seriálu je informovat rockového fanouška o zajímavé muzice, projektech nebo dokonce kapelách, které již aktivní nejsou, avšak jejich tvorba rozhodně stojí za pozornost. Cílem je informovat vás o muzice, u které se můžete bavit buď při poslechu z playlistu kapel, nebo na jejich koncertech. A pokud poté zjistíte, že si kapela zaslouží vaši podporu, tak ji sledujte a podpořte ji.
Bavte se.

Díl I.

(Kapela / Styl / Region / Počet fanoušků)THIS NIGHT DRAWS THE END / metalcore-thrash / Plzeň / 974
CR: Kapela jak o život koncertující od začátku roku 2009. Díky kvalitním a leckdy divokým vystoupením si kapela získává stále nové fanoušky. Jejich metalcore je výborným spojením tvrdosti s melodikou a výrazným Morbiho vokálem.
Recenzi EP "Victims" a rozhovor s kapelou najdete zde na Hard Music Base.
M: Myslím, že vše podstatné již shrnul Crippled Reverend ve své recenzi. Při podrobném poslechu jistá melodičnost se přeci jen dostane na povrch, ovšem nervy drásající neklid se Vám zaryje při poslechu "Victims" hluboko pod kůži. Teď jen najít schopnou kytarovou náhradu za Martina.
To nejlepší z playlistu: "The Day The Life Stood Still", "Victims Of Our Own dream"


BLACKSNAKE / heavy-metal / Vroutek / 15
CR: V řadách tohoto bandu můžete slyšet vynikající vokál Alexandra Duždy. Blacksnake hrají klasický heavy metal, tak jak ho znáte z konce osmdesátých let. Výborné retro podtrhuje právě mimořádný Alexandrův hlas. Škoda, že kapela více nepracuje na své medializaci. Poslední čtyři skladby playlistu z roku 2010 jsou beze zpěvu. Doufám že jen zatím.
M: S velkou chutí jsem si poslech všechny uvedené nahrávky na Bandzone. Old school heavy metal tak, jak ho mám rád. Nápisy Vitacit na tričkách jednotlivých členů dávají tušit odkud asi vítr vane. Kapela nyní naléhavě hledá nového kytaristu. Hned bych to místo bral. Sakra, kde že je ten Vroutek?
To nejlepší z playlistu: "Poslední odlet", "Víra"


WARCHILD / thrash-black / Rakovník / 182
CR: Sama kapela popisuje svou hudební produkci jako "skutečně těžko zařaditelnou směs thrash, death a black metalu". Fanouškům black metalu známí Warchild mají na kontě tři studiová CD a pět výborných videoklipů, které můžete zhlédnout na jejich profilu. Upozornit musím i na vynikající oficiální web kapely.
M: Některé skladby od dnes již ostřílených borců Warchild jsou na mě pravda už trochu příliš, ale tím, že nejedou pořád v jedné lajně a vkusně kombinují výše uvedené tři styly, si je rád vychutnám až do konce.
To nejlepší z playlistu: "Revenge", "Old Man's Legend", "Ježíšův pád"


HIBERNATUS / heavy-metal / Chomutov - Praha / 20
CR: Zatím pouhé dvě skladby v playlistu upozorňují na návrat Hibernatus. Od gotických prvků v první skladbě, až po heavy metal skladby druhé. Na živo to kapele hraje skvěle. Teď už jen hodit materiál na CD.
M: Je z toho hodně cítit závan starých časů, což je jedině dobře, i když vím, že kapely s tímhle projevem to mají v dnešní době těžké. Jen přidat na bandzone víc než dvě skladby, nějaký rychlý speedový vichr by mohl být v podání Hibernatus zajímavou záležitostí. A taky lepší vokalista než Speedos (v duhé zpívané věci) by mohl kapele jedině pomoci, ovšem kde ho najít, že?
To nejlepší z playlistu: "Mám pro tebe lék"


AGMEN / metal-metal / Žatec / 18
CR: Na české blackmetalové scéně svou ničivou silou známé to seskupení. Po třech studiových albech, kdy poslední CD kapela vydala v roce 2004, se na jejím novém profilu založeném v lednu 2011, objevili tři skladby s označením téhož roku.
M: Black metalisté Agmen založili nový profil, aby tu svou totální válku dotáhli do konce. "Čas temný nastává.." a volá k poslechu všechny black metalisty, kteří tři vály z letošního roku ještě neměli možnost slyšet!
Strážci děsivých temnot, ochránci smrti a zatracených, temný anděl utrpení krvavým pláčem zkrápí zem.
To nejlepší z playlistu: "Věčnost budiž prokleta", "Triumf moci posvátné"


THE STREETFIGHTERS / hardcore / Rožmitál pod Třemšínem / 290
CR: Stoner nálady a další nezvyklé prvky obohacující HC materiál skvěle graficky vyvedeného CD "Until The End". Vokalista Michal Friedrich se do toho skvěle opírá. Od žánru Oi-Punk, se kterým kapela koketovala v začátcích, je to obrovský krok vpřed.
M: Koukám spousta koncertů na letošek. Naživo to musí být asi docela peklo. Docela by mě zajímala i starší tvorba těchhle chlapíků. Tahle parta se už snad jen tak neztratí.
To nejlepší z playlistu: "Inside Of Hype", "One Day", "Yaaa", "Little Bitch"


MARY COCAINE / hard rock / Hodonín / 169
CR: Energický hard rock se skvělým vokalistu. Síla materiálu CD "Hey man" z roku 2009 řadí tuhle kapelu do skupiny favoritů, jejichž vystoupení vidět prostě musíte.
M: Tak Mary Cocaine a jejich poctivý a svižný hard rock byli pro mě hodně příjemným překvapením. Do CD rozhodně jdu, zatím jen poslouchám na stránkách kapely a všem bigbíťákům rozhodně doporučuji!
To nejlepší z playlistu: "Once", "Hey Man", "These Days", "Easily"


THE AVERAGE / garage Rock'n'Freak'n'Roll / Strakonice / 288
CR: Slovo "garage" je v jejich žánrovém označení důležité. Výborný materiál evokuje šedesátá léta a dává vzpomenout na taková jména jako "13th Floor Elevators". Kapela přesvědčuje svou živočišností a hudební upřímností. Nízký věkový průměr sestavy, nadšení a nasazení, dělá z tohoto bandu jednu z velkých nadějí.
M: Neuvěřitelné a zvlášť k věku jednotlivých členů. Naprosto profesionální provedení, skvělá pěvkyně! Další důkaz toho, kolik kvalitních kapel je někde v hloubi bandzone, jen je najít. Jsem přesvědčen, že o the Average bude ještě hodně slyšet.
To nejlepší z playlistu: "Converse Perverse", "You won't get me", "Follow me"ELEMENTARY / alternative-metal / Domažlice / 440
CR: Nejen masivní sound, využití elektroniky a výborné texty v češtině, dělají tvorbu Elementary tolik zajímavou. Jejich současnou tvorbu skvěle popsal Alan Rohan "Melodické, přitom tvrdé. Uhlazené však temně mučivé. Dravé do krajnosti poslechu".
M: Kurevsky nasraná muzika, česky zpívané texty, které jsou o něčem, i když na rozdíl od Alana moc té melodiky neslyším. Muzika Elementary se dá uchopit z mnoha stran. Jen pozor ať Vás nerozdrtí!
V ohni tancujem, sebe lovíme, hříchy milujem, s bohem mluvíme.
To nejlepší z playlistu: "Čas", "Endemit"


CARPATIA CASTLE / gothic / Most / 111
CR: Dvě studiová alba za poslední dva roky ukazují nadšenecký, aktivní přístup Tomáše Pošvance. Kořeny tohoto gothicrockového (původně) projektu sahají přitom už do roku 1998. Za poslední dva roky udělal Tomáš obrovský kus práce, jejímž výsledkem je skvělé album "Vampire Requiem" z roku 2010.
M: Gothický Rock? Proč ne. Zvlášť když je odveden s takovou chutí a přesvědčením, jaké je Tomášovi vlastní. Nové, pracovní demo na Bandzone mě dostalo od svých prvních tónů.
Zoufalství výkřiků… černého svědomí. Oplácí trestem… věčného mlčení. Černý havran… vidí okem pohřebním. Křídly uvítá… průvod smuteční.
To nejlepší z playlistu: "Amenti", "Vampir Requiem", "Noční můra", "House By The Cemetary"


GREEDY INVALID / gothic-rock / Nový Jičín / 581
CR: Svou melancholickou tvorbou na české scéně, jedna z ojedinělých kapel. Cituji výborný popis z biografie kapely. "Kombinace atmosférických nálad, valivých kytar, podmanivého zvuku klavíru, víření smyčců, ale i akustického oddechnutí".
M: Kdo by neznal novojičínské Greedy Invalid. Pár věcí ze zatím poslední desky z loňského CD "Anna" visí na Bandzone, tak pojďme společně rozjímat.
Z celku zbývá už jen půl a tíha na duši už mi vrásky nedělá. Krev tuhne v žilách a mé rány léčí sůl. Poslední záchvěv zvuku na strunách.
To nejlepší z playlistu: "Anna", "Pohřben v nadějích", "Breath", "Tisíc", "Dancing Little Flames"


HANNIBAL LECTER / hardcore-nu-metal / Kojetín / 1087
CR: Na sobě stále tvrdě pracující, čile koncertující se skvělým materiálem. I přes nepřeslechnutelné vlivy Korn či Sepultury má kapela vlastní ksicht. Úderným skladbám dává vyniknout výborný zvuk a agresivní, někdy až maniakální vokál. Kapela pracuje na novém CD.
M: Kapela rozhodně nezahálí. Ve svém ranku určitě kvalitní záležitost, i když osobně jsem tento styl nikdy moc nevyhledával. Držím palce a snad se ji bude v budoucnu dařit tak jako doposud.
To nejlepší z playlistu: "Uncertainty", "Deathwalker", "Mc-Arpi"


GRANDMOTHER IS DEAD / doom-experimental / Praha / 105
CR: Pozoruhodný jednočlený projekt Pepy Pernikla, který působil v D.O.D. a Lobotomia. Mezi fanoušky progresivního rocku a prog metalu získává tento projekt díky své originalitě a kvalitám alb až kultovní statut. Na oficiálních stránkách projektu jsou všechny alba ke stažení zdarma.
M: Tak tohle si zaslouží velkou pozornost. Jednočlenný projekt mi připomíná, zda-li bych tu svou elektriku neměl přeci jen zahodit kdesi do křoví. Namakané dílo se vším všudy a především se silným poselstvím!
To nejlepší z playlistu: Poslech celého playlistu, stejně jako kompletní diskografie je jedním velkým hudebním zážitkem.


BULLETPROOF / rap-rock'n'roll / Prostějov / 86
CR: Mladá kapela, která poutá pozornost svými rytmicky odříkanými texty a crossoverem, který vás nenechá v klidu. Příznivci RATM si jejich dvě skladby v playlistu užijí. Pokud kapela zůstane u tohoto konceptu, tak se máme rozhodně na co těšit.
M: Zatím dvě skladby na Bandzone ještě nedají až tak najevo, zda bych se při koncertu téhle smečky po čase přece jen nenudil. Tím ovšem v žádném případě neshazuji kvalitu Bulletproof, jen jsem podobný styl nikdy nevyhledával. Ovšem o své fanoušky kapela rozhodně mít nouzi nebude.
To nejlepší z playlistu: "Get Off The Pack"


CHECKPOINT / crossover-nu-metal / Praha / 462
CR: Je netrpělivě očekáváno vydání CD. Fanoušci kapely jsou zvědavi, jakým směrem se bude ubírat tvorba kapely po odchodu Adriany. Nový song zní super a kapela tak pokračuje cestou skvělého melodického crossoveru.
M: Pro mě jsou velké plus texty v češtině, kterým je výborně rozumět. Taky příjemné melodické refrény. Nezbývá než se těšit na desku a mohli bychom se dočkat i nějakých rychlejších songů.
To nejlepší z playlistu: "Návraty", "Dál"


MOMMA KNOWS BEST / alternative-hardcore / Praha / 752
CR: Výborné EP z roku 2010 je jedním z důvodů zařazení této smečky. Jde o jednu z nejzajímavějších nahrávek české coreové scény. Kapela se nyní věnuje hlavně koncertování a až koncem roku 2011 má v plánu točit nové CD.
M: Kapela určitě nejede žádnou druhou ligu. O tom se můžou všichni přesvědčit z jejich profilu na Bandzone, kde dala celé své EP volně ke stažení a nezbývá než popřát plné kluby při jejím únorovém turné na Slovensku.
To nejlepší z playlistu: "7-0-2", "Ain't No Weight Young Lad Can't Take"


Poděkování patří redakčnímu kolegovi Víťovi "Magua" za jeho komentáře.
Bandzone.cz. Všem členům kapel, kteří komunikují se svými fanoušky a nakonec i fanouškům samotným, kteří podporují své oblíbence.

Zobrazeno: 5130x

Crippled Reverend


» To nejlepší z Bandzone (kompilace) (26.3.2012)
» To nejlepší z Bandzone (díl IV.) (12.3.2012)
» To nejlepší z Bandzone (díl III.) (31.5.2011)
» To nejlepší z Bandzone (díl II.) (7.3.2011)
» To nejlepší z Bandzone (díl I.) (6.2.2011)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

25.6.2011 (09:29)

Díky za slova chvály. Podle informací z hostingů si kompilaci stáhlo zatím (kontrola 25.6. 09:10) 214 lidí, což se dá považovat za úspěch. Pokud by si aspoň polovina z nich vybrala ze seznamu kapel svého favorita, tak kompilace smysl měla. Další příjemnou věcí je, že se ozývají kapely s dotazy, jak to že na kompilaci nejsou a kdy se na ní objeví. Jejich zájem na kompilaci být, je potěšující. Vaše slova uznání patří i klukum, kteří se na seriálu podíleli


18.6.2011 (13:32)

Já taky! Super!


18.6.2011 (12:49)

Souhlasím a také přidávám poklonu. Skvělá práce!


18.6.2011 (12:31)

Stando, opravdu hluboká poklona, co se týče Tvé kompilace, a vůbec práce, co pro scénu děláš bez ohledu na žánry!! Moc si vážím lidí jako jsi Ty. Kéž by takových bylo více místo chytrolínů, rýpalů a omezených mudrlantů.. RESPEKT!


Článek | To nejlepší z Bandzone (díl I.) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist