PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Benefiční koncert pro orlický fanzin Tam Tam (14.12.2012, Hard Rock Klub 65 - Česká Třebová)
Díky aktivním klukům, vydávajících nezávislý fanzin Tam Tam, se mohli opět po delší době nejen českotřebovští fanoušci rockové hudby vydat v pátečním podvečeru na živou muziku, což je v tomto, pro příznivce tvrdé hudby, takřka mrtvém městě tak trochu malým svátkem. Pořadatelé nachystali stylově pestrou sestavu kapel, mezi kterými si vybral každý z přítomných svého koně a i místo konání bylo pro tuto akci jako stvořené - bývalá zemědělská, hospodářská budova, kde vznikl, nebo spíše nejistě vzniká, druhý z třebovských rockových klubů, který má opravdu originální podobu. Kde jinde se mohou pochlubit skutečným osobním autem stojícím vedle pódia a několika dalšími vychytávkami.

Jak je již u nás nepsanou tradicí, začátek akce inzerovaný na skromných plakátcích byl opravdu jen velice přibližný údaj a i když se některým návštěvníkům podařilo dostavit na místo o dvě hodiny později, téměř stihli ještě celé vystoupení zahajovacího seskupení, ale vzhledem k atmosféře uvnitř sálu a přilehlé krčmě zpoždění nikomu vůbec nevadilo a někteří jedinci by zřejmě ani nezaregistrovali, kdyby se nezačalo hrát vůbec...

O úvod celého večera se postarala domácí kapela THE POPS se svým mixem tvrdšího pop rocku, punku a i trošky metalu, kde svým skvělým projevem zaujala především mladá zpěvačka, která si s mikrofonem opravdu rozumí a protože i zbytek sestavy se nechtěl nechat zahanbit, bylo toto vystoupení příjemným začátkem na rozehřátí, čehož důkazem byli první odvážlivci před pódiem.

To, co však přišlo následně, byla pořádná masaž přítomného publika. Na pódiu se chopil svého nástroje, v Čechách žijící, britský baskytarista skupiny 100% MARCO FRANGOS, aby rozjel svoji jam session, při které ho doprovázeli kytarista a bicmen další českotřebovská skupina CITIZEN 37. Při Marcosově basovém masakru se třásl celý sál a na několika místech začala opouštět své místo na zdech omítka a přítomní pouze s otevřenými ústy hleděli a nakonec toto výborné vystoupení ocenili i bouřlivým potleskem a vydupaným přídavkem.

Početnou fanouškovskou základnu měla v sále taktéž třebovská kapela OVERSKY DOE, která se svým death popem, jak svůj styl nazývají, donutila v závěru svého vystoupení k odložení svršků a před pódiem se rozjelo i něco jako pogo.

Na dvě nejtvrdší kapely tohoto večera si fans museli počkat až na závěr a kdo vydržel, určitě nelitoval. Nejprve to na pódiu rozjela trojice, která se jmenuje NOTHING INC a přestože kluci toho spolu ještě moc nenahráli a jak říkají, nejsou zatím dokonale sehraní, nebylo to vůbec vidět a slyšet a jejich scream rock ala Mastodon, Neurosis nebo Meshuggah měl správné grády, což ještě podpořil i vynikající zvukař, kterému se povedl krásně ostrý zvuk kytary, kterou drtil zároven i zpěvák, z jehož hlasu šel občas až mráz po zádech. Pěkně se také sledovalo a poslouchalo bubeníka, který do své hry dával, co mohl, o čemž svědčí několik zlámaných paliček, které skončily mezi publikem. Výborné vystoupení a až se tedy kapela sehraje, tak můžeme očekávat hodně velké věci, protože už nyní je to špica a stojí za to je vidět a hlavně slyšet.

Bohužel, pro většinu ještě zde přítomných byl konec tohoto setu i koncem celého večera a když byla už dlouho po půlnoci připravena spustit závěrečná banda, kterou byli punk grindový E.D.A.E., ocitli se proti lidem před pódiem téměř v početní převaze, ale vůbec jim to nevadilo a nasypali do těch několika málo přihlížejících svoji dávku hudby bez jakýchkoliv cavyků a ohledů, aby s posledním tónem udělali i definitvní tečku za touto vydařenou akcí, která, až na již zmíněný časový posun, neměla žádnou zásadní chybu!

Zobrazeno: 1621x

celter

PŘIDAT KOMENTÁŘ

18.12.2012 (20:43)

Navštivte nás bandzone profil na adrese
http://bandzone.cz/nothinginc


18.12.2012 (18:09)

www.bandzone.cz/thepops


Reportáž | Benefiční koncert pro orlický fanzin Tam Tam (14.12.2012, Hard Rock Klub 65 - Česká Třebová) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist