PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Petr Junek - Apokalypsa: Poslední revoluce
Dny končí – prolog

Ráno se zdálo, že bude pršet, ale večer přišla tragédie. Stíny se propadly do temných ulic, jimiž protékal jed. Léto, zda kdy vůbec bylo, se obrátilo v pustý podzim. Nadchází nekonečná mrazivá noc – dny končí. Naše duše se ocitly v divokém světě. A jen ten, kdo je zvyklý držet vysoké tempo, může obstát alespoň chvíli, než jej srazí nezvládnutelná síla chaosu civilizace. Planeta se otáčí rychleji, než kdykoliv před tím. Letí vesmírem jako střela. Život v jejích ulicích bujně tepe – trpí vysokým tlakem. Planeta je útlocitná, má strach. A přitom by se zdálo, že cesta je otevřená. Jen nejet tak rychle, jen nezávodit, nemít strach z toho, být někdy druhý… Jen nestřílet do dalších duší. Ale jednou se tak muselo stát. Vládci nezvládli řízení (snad pro svou hamižnost), výsledkem jsou pak kotrmelce, kvílení plechů, ostrá bolest všeho a všech a nakonec milosrdná náruč smrti. Zvláštní to svět rozpadající se na kusy. Padající ze strmé skály a čekající na poslední ránu. Proschlý iluzí záchranářů, kteří jej stabilizují a pak uzdraví. Ne, je příliš pozdě – naše dny končí.

Tak tohle je prolog knížky, kterou bych vám chtěl představit. Ale, ale. Co že dělá knížka na hudebních stránkách, když ani o muzice nepojednává? Mé odpovědi jsou dvě a jsou naprosto jednoduché. Odpověď první: Autorem tohoto apokalyptického příběhu je hudebník, textař a zpěvák kapel TROODON, NO BELIEF Petr Junek, který se též podílí na různých projektech, jako třeba AFTER RAIN a provozuje hudební vydavatelství IFA Records. Odpověď druhá: Dokáže si někdo představit, o kolik rockových a metalových písniček by svět přišel, kdyby nebylo toho tématu apokalypsy, věčného souboje dobra a zla, nebe a pekla, všemožných revolucí a válek. Samozřejmě, apokalypsa není alfou a omegou metalových či rockových textů, ale je to téma hodně využívané a pro pány textaře vděčné. A kdo ví, třeba se tato konspirační kniha taky stane zdrojem inspirace textařů budoucích. Kdo si na tomto tématu neujíždí, tak tuto knížku číst nemusí, i když by mohl přijít o zajímavý děj. No, a ten, kdo nemá rád knížky, tak ten už nemusí ani číst dál. Máme přeci demokracii a možnost volby. Každý si může číst, co se mu zachce. Ale pozor, aby se to s tou demokracií moc nepřehánělo. Svým způsobem i o ní je tato knížka.

A o čem že tento příběh je? No, zapomeňte, že vám prozradím víc, než musím. Dějová linka vám zůstane utajena a snad se probudí ona lidská zvědavost a stejně jako já se necháte provést příběhem osobně. Celý příběh začíná koncem osmnáctého stoletím ve Francii v době před dobitím Bastily, která v tomto osudovém příběhu jako by byla prvopočátkem poslední revoluce. Možná budete z počátku trochu bloudit v kruhu a hledat nitky spojitostí, ale vězte, že všechno má svůj řád chaosu apokalypsy a všechno souvisí se vším. V následných časových skocích a přesmyčkách začnete chápat obrazy divnosti. Když mluvím o časových skocích, tak vězte, že děj příběhu končí až ve třicátých letech jednadvacátého století. Přece byste nechtěli, aby poslední revoluce dva tisíce let dlouhé války o nadvládu nad světem mezi černou a bílou trvala pouze rok, pár let, nebo pouze jednu lidskou generaci. Tahle šachová partie je rozehraná hrozně dávno a kdo ví kdy skončí. Jen jedno je jisté. Rozhodně neskončí remízou, protože ani jedna ze stran nezná slitování a snad ani nechce znát toleranci a tak nutně musí v rámci vítězství dojít ke zničení šachovnice světa. Stejně tak, jak je obsáhlé časové pásmo příběhu, tak se samozřejmě děj neodehrává na jednom místě. Je přeci nebetyčná hloupost, aby se válka o světovládu ideologií odehrávala pouze ve Vatikánu a tak se ocitáte mimo Francie i v Itálii, Spojených státech amerických i jinde. Chvíli se nacházíte ve zhýralých městech prolezlých špínou peněz, pak se můžete kochat čarokrásnou majestátností hor, abyste se ocitli v selském stavení, či v nejtemnějším lese a skončili v samotném pekle. A kolik se toho může odehrávat v takto velkolepém eposu? Nic a všechno. Umírání a následné znovuzrození Antikrista s dějovou linkou nekonečného souboje směřujícího k nevyhnutelnému. Co je to nevyhnutelné, tak to vám neprozradím. Zkuste si to vypátrat sami a možná nebudete zklamáni.

Na své by si pak měli přijít zejména milovníci podrobných popisů jednotlivých lokalit, jež celý příběh lemují, stejně jako detailní popis charakteristik i vzezření jednotlivých postav, jakož i barvité líčení událostí, jež celý příběh gradují. Sám za sebe mohu říci, že se jedná o výbornou knížku s velmi poutavým dějem. Pro někoho to bude možná jedna z dalších mnoha konspiračních teorií na variabilní téma, ale pro ty, jež se dokážou pozastavit a zaměstnat své myšlenkové pochody otázkami jako, co je to ta pravá svoboda, kde se nachází to skutečné zlo a třeba, máme vůbec na výběr? Nejsme přeci jenom lehce manipulovatelné loutky ve hře o dvou známých? Nebo jsme dokonce sami sobě loutkou a svou neschopnost vést svůj vlastní život a přizpůsobit se přírodě, omlouváme existencí neexistujícího? Tak kde je ta jediná pravda?

Svět se probudil do disharmonie. Přes gigantické přírodní katastrofy, které si sám přivedl, se přenesl do zmatku, kde nejedna duše tápe a neví, jak dál. Náboženství se roztrhala na tisíce kousků. Nikdo už ničemu nevěří a nikdo nikomu není schopen pomoci. Jediným bohem se tak stala Moc, která společně s penězi drancuje svět od jeho základů… Třetí světová válka již dávno započala. Ovšem nepřítel je neviditelný – jde o válku stínů, kde na lidstvo útočí nelidskost. Mnozí z davu neslyší a nechají se klamat, proto jsou předem poraženi a zotročeni. Ovšem jsou zde i tací, kteří slyší a bubnují do zaprášených doby, aby pozvedli její zaprášený prapor.
Vládne chaos, strach, beznaděj a utrpení.
Toto je doba antikrista.

PS: Na závěr, jako perličku, přidávám cestu do hloubi hlupákovy mysli. Jak jinak si tedy člověk má vysvětlit, že naprosto jednoduchá myšlenka se dá pochopit tím nejhloupějším způsobem. Autor této knihy byl totiž v jedné z recenzí nařčen, že jeho smýšlení je fašistické. Pan recenzent má v hlavě patrně mýdlovou bublinu, po které se rozumné myšlenky smeknou a zlomí si vaz o lebeční kost a ven z jeho nádoby moudrosti, tak často nejspíše prázdné, vypadávají bludy. Já jsem teda v knize nic závadného nenašel, ale pan recenzent si patrně neuvědomuje, v rámci svého ega, jak nebezpečné mohou být jeho prohlášení, stejně jako přežitá církevní dogmata.

Přidáno: 10.12.2012

Rock´N´Roll Hell


» James Curl - RONNIE JAMES DIO: Životopis heavy metalové ikony (24.11.2021)
» Richard Bienstock - AEROSMITH: Kompletní historie bostonské hudební skupiny (28.9.2021)
» Dayal Patterson - Black Metal: Předehra ke kultu (7.9.2021)
» Dayal Patterson - Black Metal: Evoluce kultu (6.9.2021)
» Diagnóza 19932020: Syndrom zapomenutého ticha (5.1.2021)
» Václav Votruba - Dělníci kovu: Necrocock (3.9.2020)
» Peter Bebergal - Sezona čarodějnic aneb Jak okultismus spasil rokenrol (19.11.2017)
» Petr Junek - Hypnosis: Třetí velká destrukce (23.8.2017)
» Punk Not Dead ...dalších 25 let (11.7.2017)
» Václav Votruba - Kniha kovu (15.2.2017)
» Petr Junek - Stigma Diabolicum: Nový světový řád (16.9.2015)
» Petr Junek - Apokalypsa: Poslední revoluce (10.12.2012)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Článek | Petr Junek - Apokalypsa: Poslední revoluce | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist