PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Po stopách undergroundu (díl VII.)
Hluboké vody undergroundové scény jsou bezedné a jen těžko vyčerpatelné. V sedmém díle seriálu „Po stopách undergroundu“ se tak podíváme na dalších deset kapel, které se nacházejí v hlubokých vodách death metalu, útrobách podzemí black metalu či na divokých pódiích grindcoru. Tentokrát se zastavíme v USA, Japonsku, Chile, Švédsku, Belgii, Německu, Polsku a Maďarsku. Tak ať Vám chutná…

Díl VII.

MORGUE (USA) old school death metal
Americká death metalová scéna na přelomu let osmdesátých a devadesátých vychrlila obrovské množství kapel. Výjimkou nebyli ani Morgue, kteří vtrhli společně do zkušebny poprvé v roce 1990. Cíl byl jasný – valit smrtící death metal po vzoru tehdejších vycházejících hvězd této odnože – Death a Obituary. Úderný death metal s lehkou příchutí thrashe, ale také později i trochu death/grindu. Morgue se uvedli v roce 1991 prvním demáčem „Random Decay“, aby se o rok později vytasili s výrazně lepší demonahrávkou „Severe Psychopathology“. Jediným oficiálním albem v historii kapely Morgue se stala deska „Eroded Thoughts“ z roku 1993. Sedm skladeb plných hněvu a nelítostné death metalové masáže. Také Morgue však potkal osud brzkého rozpadu, ale to nic neubírá na faktu, že Morgue svůj rukopis na death metalových kolbištích zanechali.


DEMENTED TED (USA) old school death metal
Nepříliš dlouho trvala existence úderné death metalové party Demented Ted z Chicaga. Ovšem i ty pouhé dva roky (1991 – 1993), kdy byla tato kapela aktivní, stojí za povšimnutí. Čtveřice vydává své první demo v roce 1991 chvíli po svém vzniku a trojice skladeb ihned zaujme. Old school death metalu, který v sobě mísí odkazy floridské, ale i švédské scény, vévodí chorobný vokál Rona Janise. V roce 1992 Demented Ted nahrávají své druhé demo s názvem „Despair“. O poznání více vyhraná kapela se však připravuje na nahrání své jediné desky. Ta vychází v roce 1993 u Pavement Music a jmenuje se „Promises Impure“. Osmiskladbové dílo je protkané nápady, tvrdostí a nechybí ani technické a progresivní pasáže. Po několika koncertech však Demented Ted ukončují činnost. Oficiálním důvodem je prý ztráta chuti a patřičného zapálení. Ať tak či onak, odkaz Demented Ted žije ve světě undergroundového death metalu pořád.


TIGER JUNKIES (USA, Japonsko) thrash/crust/d-beat
Velmi zajímavý projekt dvou ikon světového undergroundu nese název Tiger Junkies a jeho vznik se datuje již do roku 2004. A o koho že se to vlastně jedná? Jistě při některé párty se střetly myšlenky Joela Grinda (Toxic Holocaust) a Yasuyuki Suzukiho (Abigail) na společný projekt, slovo dalo slovo a vzniku Tiger Junkies nic nebránilo. Je jasné, že hudebně se Tiger Junkies pohybují ve stejných vodách jako mateřské kapely obou protagonistů. Thrash metal nadopovaný crust/punkem. První nahrávkou se v roce 2006 stalo EP „Sick Of Tiger“. O dva roky později pak přicházejí Tiger Junkies s první a zatím poslední deskou „D-beat Street Rock N Rollers“. Název hovoří za vše – zkrátka špinavý a bordel dělající metal punk. Zatím poslední zářez na pažbě mají Tiger Junkies z roku 2011, kdy vyšlo splitko společně s Bludwulf a italskými Children Of Technology.


VAGINATOR (Chile) thrash metal
Jihoamerická thrash metalová scéna je bohatá na undergroundová uskupení a výjimkou nejsou ani Vaginator z Chile. Kapela, jejíž název nelze přejít bez mrknutí oka či úsměvného pohnutí koutků úst, vznikla v roce 2008 v chilské metropoli Santiagu. Tahle trojice si servítky rozhodně nebrala a hned v prvním roce své existence přišla s prvním demáčem „Demo-lición“, který zaujal především svým jedinečným přebalem. Ovšem pětice špinavých thrashových vypalovaček ve španělštině je pořádným bordelem. Vaginator o rok později vydávají své druhé demo s názvem „Vaginadictos“, které obsahuje rovněž dalších pět kousků. V roce 2010 pak vychází první a zatím jediná deska „Thrash & Roll... A Tu Culo!“. Povedená placka, která obsahuje znovu nahrané vály z obou demáčů. V témže roce pak Vaginator vydávají i živák na DVD „Poor Videos“. Energický a syrový thrash metal z dalekého Chile tak rozhodně stojí za poslech. Kapela však v roce 2011 přerušila svou činnost na dobu neurčitou.


THE ARSON PROJECT (Švédsko) grindcore
The Arson Project ze Švédska jsou partou drtící nekompromisní grindcore, který ochutili lehkou dávkou death metalu. V drtivém tempu se však nebojí ani na pár vteřin ubrat a „zjemnit“ svou hudbu krátkou vyhrávkou. The Arson Project vznikli v roce 2005 a hned ve stejném roce nahráli své první demo, jehož název si přeloží i ten, kdo neumí anglicky – „Good Morning Vietnam“. Kapela se poté věnuje spíše koncertování a v roce 2007 poprvé navštíví i Obscene Extreme festival (podruhé zahrají v roce 2010). Druhá nahrávka přichází v roce 2008 v podobě EP s názvem „Blood And Locusts“. Vydařená nahrávka čítá celkem deset válů a je prozatím poslední. V roce 2010 přišlo totiž „jen“ splitko s kapelou Noisear. The Arson Project rozhodně stojí za povšimnutí každému, komu koluje v krvi alespoň trochu grindu.


BLASPHEREION (Belgie) old school death metal
Belgická sebranka Blasphereion vznikla na troskách formace Morbid Death. Právě Morbid Death začali již v roce 1986, ale svou první a jedinou nahrávku, demo „Diabolic Force“ nahráli v roce 1990. Totální undergroundová parta se rozhodla pro změny v sestavě i názvu a od roku 1991 se na belgické scéně objevili Blasphereion. Svůj valivý, těžký a temný death metal z ardenských lesů ucelili do jedenácti skladeb a ty nahráli na své jediné album „Rest in Peace“, které vyšlo v listopadu 1991. Nekompromisní „nálety“ střídaly pomalejší a hrůzu nahánějící pasáže, temná atmosféra a brutální vokál jen dokonaly dílo této nahrávky. Blashphereion ještě v roce 1993 nahrávají demo a poté kapela ukončuje svou činnost definitivně. Šanci na alespoň částečné oživení definitivně vzalo úmrtí frontmana Dana Vandenplase v roce 1997.


CRUEL FORCE (Německo) black/thrash metal
Také v Německu zažívá tamní thrash metalová scéna návrat na výsluní a jednou ze služebně mladých formací jsou i Cruel Force. Banda pocházející z Rhinelandu vstoupila na scénu v roce 2008 a nikdy se netajila svým obdivem ke starým Celtic Frost nebo jejich německých předchůdců Desaster. Zkrátka thrash metal staré školy okořeněný black metalem té největší špíny. Cruel Force navíc do své hudby vnesli i trochu více melodie. Debut obstaralo první demo již v roce 2008 s názvem „Into the Crypts...“ a Cruel Force se pomalu začali chystat na svou první desku. Tou se v roce 2010 stalo album „The Rise of Satanic Might“. Ani po vydařeném albu Cruel Force neusínají na vavřínech a po singlu vydávají v roce 2011 svou druhou fošnu, která nese název „Under the Sign of the Moon“. Cruel Force je kapela stvořená pro fanoušky starého thrashe, blacku, satanáše a rouhání.


MORTAL SLAUGHTER (Polsko) old school death metal
Také v zemích bývalého východního bloku se na konci osmdesátých let začaly k světu probouzet death metalová uskupení. U nás to byli Krabathor a v Polsku Vader nebo třeba Mortal Slaughter. A právě Mortal Slaughter vstoupili na polskou scénu v roce 1988 a své první demo „Roots of Evil“ do death metalového světa vypustili v roce 1990. Zahulený zvuk této death metalové mašinérie dal nahrávkám Mortal Slaughter jedinečný ponurý nádech. O rok později, v roce 1991, vychází druhý demáč, který nese název „Destiny“. Sedm smrtících válů rozložených do čtyřiceti minut. Obě tyto dema pak vyšly remastrované znovu v roce 2010. Jediné dlouhohrající album tak Mortal Slaughter nahráli před svým rozpadem v roce 1993. Nese název „Lepers“ a je důstojným zpečetěním tvorby této kapely.


MORBID EXECUTION (Polsko) old school black metal
Mladá polská formace Morbid Execution vznikla v roce 2002 s cílem ukázat, že black metal staré školy ještě nevymřel. Žádné „blackové“ povídačky o mytologiích nebo lesích, ale satan a peklo kam se podíváš. Morbid Execution se nejspíš řídí heslem – čím špinavější, tím lepší. A je tomu tak. Kanálový zvuk a tempo starých Hellhammer nebo Bathory dělá z hudby Morbid Execution hudbu pro milovníky staré školy a totálního podzemí. Debutní demo „Necrotorment“ z roku 2003 je prasečina, jak se sluší a patří. Podobně neučesaným způsobem kapela pokračuje i v roce 2005 na svém prvním EP „Total Devotion“. To druhé EP vyšlo v roce 2010 s názvem „Cadaverous Cult“. V diskografii Morbid Execution sice zatím chybí full album, ale najdeme zde několik splitek. Například „Cursed Altars of Sodomy“ s kapelou Empheris nebo „Demonical Communion“ s bandou Throneum. Okultismus až do morku kostí!


HUMAN ERROR (Maďarsko) crust/grindcore
Z hlavního města Maďarska Budapešti se v roce 1996 přiřítila kapela Human Error. Kvarteto maniaků, kteří se rozhodli rozvířit vody maďarského undergroundu svým crustem, který však více či méně nepostrádá prvky starého death metalu nebo grindcoru. První nahrávkou bylo v roce 1999 splitko „Another Bloody Intervention / Kill That Nazi Bastard“ s kapelou System Shit. O tři roky později pak následovalo splitko s českou partou Lycantrophy. Smršť skladeb, jejich stopáž jen zřídkakdy dosahuje dvou minut. První deska nese „pracovní“ název „Promo 2004“ a v roce 2004 vychází taktéž EP „Torture Culture“. Human Error na nic nečekají a chystají okamžitě další materiál. Ten vychází na druhé desce „Life Sentence“ v roce 2006. Šlapající crust/punk v podání Human Error však zatím nemá další pokračování. Nezbývá než věřit, že se brzy dočkáme další maďarské porce hudby, která je zaměřená proti náckům či metodám policie.

Zobrazeno: 1150x

Thrashator


» Po stopách undergroundu (díl VII.) (6.1.2012)
» Po stopách undergroundu (díl VI.) (8.11.2011)
» Po stopách undergroundu (díl V.) (9.9.2011)
» Po stopách undergroundu (díl IV.) (20.7.2011)
» Po stopách undergroundu (díl III.) (23.6.2011)
» Po stopách undergroundu (díl II.) (18.5.2011)
» Po stopách undergroundu (díl I.) (31.3.2011)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Článek | Po stopách undergroundu (díl VII.) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist