PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Punk´s Not Dead! (17.12.2011, Sokolík - Frýdek-Místek)




Poslední letošní akci, kterou jsem se s přáteli rozhodl udělat, se odehrála v sále frýdeckého areálu Sokolík. Pozvání tentokrát přijaly čtyři kapely a i když měly všechny blízko k punku, každá to přece dělá trochu jinak a po svém. Kolem osmé se začal sál pozvolna plnit nějakým tím obecenstvem a produkce mohla začít.

Jako první vystoupila kapela Noncode z Frýdku-Místku, která míchá ve své tvorbě směsici hardcore a punku, místy zasahující až někam do grindcoreových vod. Zpěvák Jakub v tričku Exhumed svým rázným growlingem jasně naznačil o co tady v následující půlhodince půjde a pod pódiem se oddali tanci první pogující návštěvníci. Žádný chaos nečekejte, každý z nástrojů má v muzice své místo a neúnavná palba bicích to celé žene vpřed. Žádné bezduché core sypanice nepřichází ten večer do úvahy a kapela patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co bylo ten večer v Sokolíku ke slyšení. Kapela zaujala taky svými texty, kterým bylo docela čitelně rozumět, což nebývá u kapel podobného stylu docela zvykem.

Druhá zaujala místo na pódiu ostravská úderka Ztráta paměti. Pohodoví týpci hrající klasický punk, žádné velké sraní, čtyři akordy, smysluplný text a jde se na věc. Kapela vznikla v roce 2009 a zatím toho pravda moc neodehráli. Dole pod pódiem ale tento fakt ani v nejmenším poznat nebyl. Opět bylo zpěvákovi jasně rozumět téměř každé slovo, takže jsem si texty, v nichž se objevovaly oblíbená punková témata, hezky vychutnal. Jsem si jist, že pokud se chlapi na to nevykašlou, budeme se s nimi setkávat na punkových akcích čím dál častěji. Dokud budou vznikat kapely jako je tahle, dává to naději, že to s tím punkem není přece ještě tak v prdeli.

Hodina pokročila a na jevišti se začali chystat členové kapely Splaš můru, kteří svůj styl označují jako punkový bigbeat. Nejsem odpovědný z jednoho prostého důvodu tvorbu tohoto spolku nějak blíže hodnotit a ono v podstatě ani není co. Tvorba kapely si nehraje na žádné velké umění, ale za to se můžete na pódiu setkat s punkerem, houslistou ve stylu strakonického dudáka, skotem v sukni a s jeho místy obnaženým přirozením nebo zpěvákem a kytaristou, jenž se hrou i zjevem zastavil ve svém vývoji kdesi vprostřed osmdesátých let. Kapele to zjevně nevadí a tak dál servíruje publiku své tříakordové halekačky okořeněné jednoduchými, téměř zlidovělými sóly a lidi v hledišti si to mnohdy užívají spolu s kapelou.

Poslední se jako velká voda vřítili na pódium frýdeckomístečtí B.U.U.T! a s nimi jejich patky, kravaty a pořádná dávka indie-punku, který si získal pro tento večer nejpočetnější část hlavně dívčího publika. Tato kapela zjevně ví, co dělá a to se ji očividně i daří. Profesionálně odvedený koncert, který příjemně vygradoval obsahoval songy z letošního "Middle Of Nodoby" nebo jeho loňského předchůdce "We Are Here..". Jste-li příznivci podobného stylu, udělejte náslech na Bandzone, nemuseli byste být zklamáni.

Okolo jedné hodiny bylo po všem. Pohodová akce, skvělý zvukař, vstup zadarmo - jen více takových.

Zobrazeno: 1113x

Magua

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | Punk´s Not Dead! (17.12.2011, Sokolík - Frýdek-Místek) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT



© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist