PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Dekadentní večírek (30.1.2009, Melodka - Brno)
Předsilvestrovská noc patřila potemnělým melodiím v brněnském klubu Melodka. Jak dopadlo uvedení projektu LateXjesuS na scénu? Více najdete v aktuálním reportu.

Po mém vstupu do Melodky klub rozhodně nepraskal ve švech. Skutečnost asi jen 70 lidí byla jasným důkazem toho, že i dostatečná reklama nemůže zlomit jasné faktum předsilvestrovské noci. Přítomni však jistě nebyli zklamáni z prezentace alespoň většiny kapel večera.

SHADOWPLAY

Vystoupení tohoto projektu svědčilo o tom, že si na adekvátní docenění jejich prezentace budeme muset ještě chvíli počkat. Přestože sound kapely v lecčems odkazuje na tvorbu osmdesátkové scény atmosférické elektroniky, prezentace kapely byla pro mě vcelku nezáživnou přípravou pro rozjetí tanečněji pojatého vystoupení jejich kolegů.

NO NAME DESIRE

Jako druhé v pořadí bylo na programu vystoupení pražských stálic naší elektroniky No Name Desire. Tento sympatický projekt VeNy a Werea. odkazujícího jak na německou EBM, tak i cyber punkovou scénu přitáhl k pódiu mnohem více fanoušků, než poněkud mdlý Shadowplay. Kapela představila svůj klasický post apokalyptický set, který pod záštitou kvalitního zvuku a světel fungoval velice dobře. Podle slov zpěváka navíc kapela brzy nabídne nový materiál.

LATEXJESUS

Mnou osobně dlouho očekávané vystoupení čistě ženského projektu Ellen Alvaréz bylo bezesporu vrcholem celého večera. Pódium, celé zahalené v dýmu a sympatický počet fanoušků svědčil o jistých očekáváních, které se brzy naplnily. Show vybuchla ve 30 minutovou směs exhibicionistické prezentace současné gotické sexuality v absolutním slova smyslu a skutečnosti, že přesně tohle v naší české kotlině chybělo. Přestože nebyl úplně dokonalý zvuk (utopená kytara a vokály v jistých pasážích) rozhodně bylo na co koukat, přičemž osobně podezřívám jistou část publika, které nešlo o nic jiného, než si užít poctivou dávku estrogenu. Ze strany v latexu oděné zpěvačky i dalších dvou přítomných dam LateXjesuS však bylo i toto očekávaným tahem. Mé reakce z debutního vystoupení kapely jsou tedy velice kladné, sympaticky laděné dámské dark elektro (s povedeným coverem od NIN v repertoáru), které hned napoprvé publikum vyzývalo k přídavku se nevidí každý den.

Zato avizovaná DJ afterparty nesklidila moc velké nadšení a místo nabušeného setu se jednalo o několik skladeb z prostředí klidnější elektroniky, které přiměly k tanci jen několik přítomných. Velký rozdíl oproti jiným DJ setům na naší scéně tedy svědčil o smutné tečce na závěr.

Zobrazeno: 1610x

Blackeye69

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | Dekadentní večírek (30.1.2009, Melodka - Brno) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist