PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Po stopách undergroundu (díl VI.)
Vítejte po dvouměsíční pauze u dalšího, již šestého dílu seriálu „Po stopách undergroundu“. V minulém díle jsem zanevřel na metalovou scénu a představil desítku kapel pro fanoušky hardcore/punku, crustu či grindcoru. Tentokrát nás čeká jízda výhradně po thrash, black a death metalových kolbištích. Dnes tedy startujeme v USA a dále navštívíme Chile, Velkou Británii, Norsko, Itálii a Německo. Pohodlně se usaďte, vyrážíme.

Díl VI.

WITCHAVEN (USA) black/thrash metal
Witchaven z amerického San Bernardina patří k nastupující generaci old school thrash metalu. Svůj thrash však velmi zdárně kombinují s nádechem starých black metalových kapel. Vznik Witchaven se datuje do roku 2006. Již v tomto roce kapela vydává svou první demonahrávku „The Vehemence of Attack“, která zaujme nejen svým povedeným obalem, ale především chrastivým a poctivým thrash metalem. O rok později vychází druhé demo „Black Thrash Assault“ a hlavně první EP „Faces of Death“. Witchaven vydávají také kompilaci „Unholy Thrash Attack“, na které se nachází většina demonahrávek. Na sklonku roku 2008 vychází také splitko s Avenger Of Blood a po další kompilaci „Totalitarian State of War“ kapela vydává v roce 2010 konečně své první album s názvem „Terrorstorm“. Výborný thrashing obohacen i o několik sociálně – politických textů.


NUNSLAUGHTER (USA) old school death metal
Nunslaughter jsou na undergroundové death metalové scéně poměrně známým jménem. Vždyť jejich historie sahá až do roku 1987, kdy se tahle parta dala dohromady a nahráli své vůbec první demo „Ritual of Darkness“. Nunslaughter za více než dvacet let své existence nikdy nevybočili ze svého zajetého stylu a postupně se vypracovali mezi death/thrash metalovou elitu ve Spojených státech. Nikdy však Nunslaughter nebyli tolik doceněni jako některé další kapely stejného ražení. V diskografii najdeme několik desítek kvalitních či méně kvalitních splitek (např. s Agathocles, Unholy Grave nebo Radiolokátor), podobný počet EP, ale hlavně tři studiové desky. Tou první byla až v roce 2000 deska „Hell's Unholy Fire“. O tři roky později následovalo album „Goat“ a v roce 2007 zatím poslední deska s názvem „Hex“. Nunslaughter by rozhodně neměli chybět ve sbírce každého fanouška starého death/thrash metalu.


DEATHEVOKATION (USA) old school death metal
Kalifornští Deathevokation působí v bezedných vodách death metalu od roku 2005 a hned v tomto roce nahráli své první demo „Blood“. Old school death metal, který je lehce říznutý thrash metalem, nechybí pomalejší pasáže, vyhrávky nebo lehká dávka progrese. V roce 2007 Deathevokation vydávají své první EP, které rovněž nese název „Blood“. Ve zdařilé práci pokračují i o rok později na split albu s Mandatory a Kingdom, na kterém se objevují taktéž vály ze zmiňovaného EP. Hutný a dunivý death metal se však v celé své kráse představuje na zatím jediném dlouhohrajícím albu „The Chalice of Ages“. Velmi dobrou desku pak následují další dvě splitka. Obě z roku 2009. To první je s kapelou Graveyard a to druhé pak s kapelou Lie in Ruins.


MISERYCORE (Chile) old school black metal
Jihoamerická parta Miserycore se dala dohromady v roce 2004 v chilském městě Valparaíso. Tuto trojici vždy inspirovaly kapely jako Hellhammer nebo jim velmi blízcí Brazilci Sarcofago. Bylo tedy jasné, jakým stylem se Miserycore budou ubírat. Špinavý a chrastivý black metal starého střihu. Vůbec první nahrávkou kapely se stalo v roce 2005 demo s názvem „Civilization Torture“, na kterém se objevilo prvních sedm opravdu naštvaných a špinavých válů. O rok později přicházejí Miserycore se zatím jediným EP „Get Total Apart“, které je našlapané poctivou starou školou. Další nahrávka přichází až o dva roky později a je jí druhé demo „Prelude to Destruction“. V roce 2009 Miserycore vydávají splitko „Unleashing Hell's Wrath“ s kapelou Unholy Force. Texty Miserycore se objevují v angličtině i rodné španělštině. Na regulerní desku si však budou muset fans Miserycore zřejmě nějaký čas ještě počkat. O tom, že se v případě Miserycore jedná o totální underground svědčí fakt, že kapela nemá ani žádné webové stránky či myspace profil.


PERVERSOR (Chile) black/thrash metal
Dalším zástupcem bohaté jihoamerické thrash metalové scény je kapela Perversor z Chile. Tato čtveřice se dala dohromady v Santiagu v roce 2007 s jasným cílem drtit old school thrash metal se silnou příchutí starého black metalu. Hned v roce 2008 vydávají svou první desku „Cult of Destruction“ a v deseti válech zcela jasně předvedou, co v nich je. Výborné album plné syrového thrashe, který složil snad sám Lucifer. Perversor si užívají také živého hraní a další nahrávka přichází o dva roky později. EP „Demon Metal“ z února roku 2010 potvrzuje kvality Perversoru. Tentýž rok vychází i splitko se spřízněnou kapelou Morbosidad. Také v roce 2011 Perversor nezahálí a z hlubin pekel se vylouplo druhé EP s názvem „The Shadow of Abomination“. Vyzrálejší a technicky lépe zvládnutá nahrávka je jistě předzvěstí dalšího povedeného materiálu a kvalitní porce black/thrash metalu.


AMOK (Velká Británie, Skotsko) thrash metal
Amok jsou jednou z mnoha mladých thrash metalových kapel. V posledních letech se i na „ostrovech“ vytvořila slušná základna těchto mladých thrasherů a bezesporu do ní patří i kluci z Amok. Vznikli v roce 2004 ve městě Glasgow a hned v tomto roce nahráli své první demo „Sanctuary in Sin“. V následujících letech pak Amok pilně zkoušeli a nahrávali nové vály. Výsledkem je pěkná řádka demáčů. Některé jsou povedené jiné horší. V roce 2005 to byly dema „3 Pints of Metal“ a „Nuclear Blast Demo“, o rok později pak „Drink 'Til You're Sick... Then Drink Some More!“ a v roce 2007 demo „Operation: Thrash“. Završením celé této kapitoly se stala první řadová deska „Downhill Without Brakes“ z roku 2008. Čtyřicet minut plných energie a thrash metalového uragánu. Současně je album „Downhill Without Brakes“ zatím poslední nahrávkou Amok a tak nezbývá než čekat na to, s čím kapela přijde příště.


ZOMBIFIED (Velká Británie) death metal
Zombified je další velmi zajímavá sebranka na death metalové scéně. Tato kapela z „ostrovů“ vznikla v roce 2009 původně pouze jako sólový projekt kytaristy Jamie McCleneghana, ale později se obklopil dalšími death metalovými maniaky a ze Zombified se stala regulérní kapela. Svůj death metal starého střihu lehce prolínají s brutal death metalem „made in USA“. Zombified mají zatím na kontě dvě EP. Tím prvním je nahrávka „Outbreak“ z roku 2010. Černobílý obal se zombíky a špinavý death metal jak se sluší a patří. Druhá nahrávka „Backroom Eugenics“ vyšla v září 2011 a rok vývoje kapely je velmi dobře znát. V případě Zombified se jedná o porci kvalitního death metalu, který vzdáleně připomíná třeba Bolt Thrower na jejich prvotině „In Battle There Is No Law“. Samozřejmě s dávkou svých nápadů a lehké „moderny“.


NEKROMANTHEON (Norsko) thrash metal
Thrasheři Nekromantheon působí na norské scéně teprve šest let. Takhle banda se dala dohromady v roce 2005 v Kolbotnu a navzdory faktu, že byla kapela obklopena téměř samým black metalem, rozhodli se pánové vydat jinou cestou. Tu thrash metalovou v Evropě před mnoha lety vydláždili Kreator či Destruction. A právě s odkazem na tyto velikány Nekromantheon vstoupili na scénu. Ryzí a nefalšovaný thrash, nabroušené kytary a strhující tempo. Debutní EP „We're Rotting“ z roku 2007 obsahuje sedm energií nabitých skladeb. O rok později následuje split album „Speed n' Spikes Vol. III“ s japonskými Abigail a v roce 2010 pak první dlouhohrající deska „Divinity of Death“. Vydařené album se špinavým zvukem a poctivým thrash metalem. Zatím poslední zářez na pažbě si Nekromantheon připsali splitkem s kapelou Audiopain také v roce 2010.


UNDEAD CREEP (Itálie) old school death metal
Taktéž na Sicílii se zrodila kapela, která má rozhodně co říci na současném death metalovém poli. Undead Creep se dali dohromady v roce 2009 v Palermu a s energií sobě vlastní se vydali po stopách starých death metalových vykopávek, jakými jsou například Entombed, Grave či Morgoth. Death metal s pasážemi v thrashovém tempu, valivé riffy, chorobný vokál a dunivý smrtící sound. Undead Creep se s tím v žádném případě nemazlí a svůj old school death metal v plné parádě prezentují již na své první nahrávce. Demo „Undead Creep“ z roku 2009 svými patnácti minutami smete vše, co se mu postaví do cesty. Druhou a zatím poslední nahrávkou kapely je plnohodnotná deska „The Ever-Burning Torch“, která vyšla v červenci roku 2011. Zdařilé dílo, které ze svého kráteru vyvrhl snad sám sicilský vulkán Etna. Old school až do morku kostí.


PESSIMIST (Německo) thrash metal
Německá bruska Pessimist se směle vrhla na thrash metalovou scénu v roce 2006. Zástupce nové thrashové vlny pochází z města Weil am Rhein, ve kterém se v osmdesátých letech zrodili také legendární Destruction. Pessimist svůj old school thrash metal vyšperkovali jemnou melodikou a první nahrávkou se stalo demo „Nuclear Holocaust“ v roce 2007. O rok později následuje další demáč s názvem „Pessimist“ a také amatérský „live“ záznam koncertu „Live Im SAK“. Že to Pessimist myslí smrtelně vážně se potvrzuje v roce 2010. Kapela nahrává své první album „Call to War“. Deska s vlivy staré školy, ale také se svými nápady. Thrash metalová vichřice, která zaručeně nemůže nudit a patří k tomu lepšímu, co dnešní mladé thrashové kapely nabízí.


Zobrazeno: 1119x

Thrashator


» Po stopách undergroundu (díl VII.) (6.1.2012)
» Po stopách undergroundu (díl VI.) (8.11.2011)
» Po stopách undergroundu (díl V.) (9.9.2011)
» Po stopách undergroundu (díl IV.) (20.7.2011)
» Po stopách undergroundu (díl III.) (23.6.2011)
» Po stopách undergroundu (díl II.) (18.5.2011)
» Po stopách undergroundu (díl I.) (31.3.2011)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Článek | Po stopách undergroundu (díl VI.) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist