PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Po stopách undergroundu (díl V.)
Po čase je tady opět další díl seriálu „Po stopách undergroundu“. Tentokrát nás čeká již pátá desítka kapel ze scény, která není tolik sledovaná. Ve které stále ještě mnoho záležitostí funguje na úrovni kamarádství a žádná z kapel se nesnaží dobývat velké arény tak, jako to dnes dělá mnoho „euro power metalových“ výmyslů. Tentokrát zabředneme do hlubokých vod hardcore-punku, crustu, grindcoru a thrashcoru. Pokud jsi tedy zapřísáhlý metloš, rovnou tuto stránku zavři. A pokud máš odvahu a je v Tobě kus punkera, čti dál...

Díl V.

FINAL CONFLICT (USA) hardcore punk/d-beat
Kořeny kalifornské kapely Final Conflict sahají až do roku 1983. To se v Los Angeles dali tito kluci dohromady, pobili si křiváky pyramidami a hlavy jim zdobily pořádná číra. Nefalšovaný anarcho-punk let osmdesátých. Po změnách v sestavě a několika nepříliš kvalitních demonahrávek Final Conflict vydávají svůj debut. Tím je v roce 1988 deska s názvem „Ashes To Ashes“. Mix starého britského punku s příchutí old school hardcoru a crustu. Kompilace „Discharged-From Home Front to War Front“ z roku 1991 je shrnutím toho nejlepšího, co kapela do té doby nahrála. Několik raritních kousků jsou opravdu jen pro fans, kteří si libují ve zvuku „made in home“. O rok později následuje EP „The American Scream“. Final Conflict však další nahrávky nechrlí. Vychází další kompilace a až v roce 1997 i další dva sedmipalce - EP „Face Extinction“ a „Institution“. Téhož roku Final Conflict vydávají své druhé album „Rebirth“, na kterém kapela opět sype nekompromisní hc-punk nálož. Podobně je to i na zatím posledních počinech kapely – EP „Final Conflict“ (1997) a třetí studiovce „No Peace On Earth, No Rest In Hel“. V roce 2007 se Final Conflict podíleli i na Tribute albu legendárních Dead Kennedys.


AVSKUM (Švédsko) hardcore punk/d-beat
Ani tentokrát nevynecháme hudebně těžko vyčerpatelné Švédsko. Kapela Avskum vznikla již v roce 1982 v Kristinehamnu, ale neustálená sestava brzdila téměř celá 80. léta Avskum v rozletu. Přesto vycházejí dvě dema a především sedmipalec „Crucified By The Systém“ z roku 1984. Naštvaný a špinavý anarcho punk s vlivy raného hardcoru působí jako rána mezi oči. Kapela se však na nějaký čas ukládá k ledu. Se vší parádou se Avskum vrhají na scénu až v roce 1997 deskou „Recrucified By The Systém“. Plnohodnotné a mnohem vyzrálejší album definitivně zařadilo kapelu Avskum do špičky žánru ve Švédsku. O rok později následuje další album s názvem „Crime & Punishment“. V roce 1999 pak EP „From Vision To Nightmare“. I v novém tisíciletí jsou Avskum aktivní. Postupně vychází další tři řadové LP – „In The Spirit of Mass Destruction“ (2000), „Punkista!“ (2003) a „Uppror Underifran“ (2008). V roce 2002 do diskografie kapely přibylo také splitko s Reality Crisis. Avskum i nadále, v téměř původní sestavě, šíří svůj odkaz, ve kterém zcela pochopitelně nadávají na řežimy, hrozbu jaderné války a neonacismus. Punk's Not Dead!


CRUCIFIX (USA) hardcore punk/d-beat
Tak tohle je naprostý kult! Kapela Crucifix z Kalifornie se vrhla na scénu v roce 1980 a za mikrofon se postavil mladík Sothira Pheng, který utekl s rodiči z Kambodži. Tahle parta již od svých začátků mixovala směsici punku a raného hardcoru a zněli podobně jako třeba Discharge. Vůbec první nahrávkou bylo EP „Crucifix“ v roce 1981. O rok později kapele vychází singl „Nineteen Eighty-Four“. Svou diskografii pečetí svým jediným dlouhohrajícím počinem – deskou „Dehumanization“ z roku 1983. Výborná deska má na svědomí velké turné po státech, ale také po Evropě. Po něm se však Crucifix rozpadají. U různých labelů pak vycházejí ještě kompilace tvorby Crucifix. V roce 1995 to je znovu vydání desky „Dehumanization“ a o dva roky později kompilace s názvem „Exhibit A“. Ačkoliv byli Crucifix aktivní pouhé čtyři roky, kapela má na scéně své místo a staré nahrávky jsou opravdovými raritami.


MG15 (Španělsko) hardcore-punk/d-beat/thrashcore
Ve Španělsku se v roce 1980 zrodilo uskupení, které neslo název Sperma. Teprve o tři roky později kapela mění název na MG15. V první polovině osmdesátek mnoho výrostků tíhlo k anarcho punku a trojice MG15 byla jedni z nich. Po demu „Caos Final“ kapela vydává první EP s názvem „Derecho A La Vida“. Špinavý hc-punk a pořádný brajgl. Jak již název EP napovídá, texty jsou v rodném jazyce, tedy ve španělštině. Témata se týkají především válečných konfliktů. V roce 1988 však přichází singl „Holy Earth“, na kterém jsou dva vály v anglickém jazyce. Další počin MG15 přichystali až na rok 1994 – první řadové album „Clon“. Kapela přerušuje svou činnost. V roce 1997 vychází pouze kompilace „Clonycore“. S dalších EP „Piromanía“ kapela přichází až v roce 2004 a o rok později vychází split s Discharge. Druhé album je na spadnutí a to v roce 2007 skutečně vychází s titulem „El Album Negro / The Black Album“. Po další kompilaci vychází v roce 2010 zatím poslední EP „Estado de gracia“. MG15 tak i nadále drží svou vlajku na undergroundovém bojišti.


VIVISICK (Japonsko) thrashcore/powerviolence
Undergroundová scéna v dalekém Japonsku je taktéž velmi bohatá. Jednou z mnoha kapel jsou i thrashcoroví Vivisick. Kapelu dali dohromady v roce 1996 basák/vokalista Yuki a kytarista Sunao, který nakonec skončil za mikrofonem. Neustálé změny v sestavě dlouhé roky kapele nedovolovaly nahrát nějaký materiál. Povedlo se to až v roce 1999 kdy Vivisick vydávají EP „Alarm Chain Handle on Opposite Wall“. Thrashcorová smršť jak se sluší a patří. Vivisick v roce 2001 vydávají další EP „Punks Were Made Before Sounds“, které je však o tři roky později znovu vydáno jiným labelem. V diskografii kapely nechybí ani tři splitka s dalšími japonskými kolegy a také živák, na kterém je zaznamenáno jejich turné po Brazílii. Vivisick se své první řadové desky dočkávají v roce 2008. Album nese název „Respect and Hate“ a vyšlo i u českého labelu Insane Society Records. Kvalitní a zběsilá nahrávka je zatím poslední fošnou těchto Japonců.


AFTER THE BOMBS (Kanada) crust punk
After the Bombs jsou mladá kapela z kanadského Montrealu. Banda, jejíž členové se shlédli v odkazu starých Amebix, Discharge nebo Axegrinder. Vnik této kapely se datuje do roku 2004 a hned o rok později After the Bombs vydávají své první čtyřskladbové EP „Terminal Filth Stench Bastard“. Jedná se o jedenáctiminutovou nálož klasického špinavého crustu staré školy. V roce 2007 vychází dlouhohrající deska „Relentless Onslaught“, která je sice stále tím správně nasraným matrošem, ale po instrumentální stránce je mnohem dále než prvotní EP. Rok 2007 je u After the Bombs opravdu plodným rokem, protože kapela vydává další EP „Spoils of War“ a dvouskladbový single, na kterém se nachází i cover skladby „Black Horse of Famine“ od kapely Onslaught. Zatím posledním zářezem v diskografii kapely je stejnojmenné EP „After the Bombs“ z roku 2009. After the Bombs jsou kapelou pro každého fanouška nefalšovaného crustu starého střihu a po jejich poslechu se budete opravdu cítit jako po bombovém útoku.


DEVIATED INSTINCT (Velká Británie) crust punk/death metal
Z Anglického města Norwich se v roce 1984 vyloupla partička nadšených kluků, která si začala říkat Deviated Instinct. V té době bylo nějaké škatulkování žánrů tabu, a tak bylo těžké definovat ten „bordel“, který tato parta nahrála na své debutní EP „Welcome to the Orgy“ v roce 1986. Směsice starého anarcho punku a prvotního thrashe. Deviated Instinct v témže roce vydávají i dva demáče – „Terminal Filth Stenchcore“ a „Tip of the Iceberg“. Po dalším demu, které vychází o rok později kapela nahrává v roce 1988 svou první desku „Rock N' Roll Conformity“. Výborný a špinavý crust, který Deviated Instinct lehce okořenili starým a dřevním death metalem. Kapele vychází splitko s Rhetoric a Revulsion. V roce 1989 vychází druhá a poslední studiovka „Guttural Breath“, která je death metalem načichlá více než dost. Po EP „Nailed“ přichází na řadu v roce 1991 splitko s Grave a Devolution a také jediný živák „Wrenched Spine“. Deviated Instinct ukončují svou činnost. V roce 2006 vychází u labelu Peaceville Records kompilace „Welcome to the Orgy“, která shrnuje téměř všechen materiál kapely. Dle dostupných informací Deviated Instinct v nedávné minulosti znovu obnovili svou činnost a třeba se dočkáme i toho, že budou svůj odkaz šířit i nadále.


TRAP THEM (USA) grindcore
Tato čtyřčlenná parta kluků z amerického Seattlu se dala dohromady v roce 2001. Kapele však nějaký čas trvalo, než se sešla ta pravá sestava. Přesto již v roce 2002 vychází EP „Trap Them & Kill Them“. Trap Them zde představují syrový grindcore, který je samozřejmě ovlivněn starou grindovou školou. Další nahrávka – EP „Cunt Heir to the Throne“ – vychází až o pět let později. Trap Them jsou o něco vyzrálejší a techničtější. Přesto se jedná o nekompromisní grindovou sypačku, která je lehce ochucena crust/punkem. Naplno se tito grindeři světovému undergroundu představují na své první desce „Sleepwell Deconstructor“, která taktéž vychází v roce 2007. Následuje další EP „Séance Prime“ a také split album se slavnějšími kolegy ze scény Extreme Noise Terror. Trap Them se rozjíždějí naplno – přichází druhé album „Seizures in Barren Praise“ a v loňském roce i další EP „Filth Rations“, na které navazuje třetí řadová deska s názvem „Darker Handcraft“, kterou Trap Them vydali letos v březnu. Grindcore masakr se vším všudy, při kterém si budeme moci skočit do mosh pitu i v prosinci v Praze, kde se Trap Them zastaví při společném turné s Toxic Holocaust a Kvelertak.


LOOKING FOR AN ANSFER (Španělsko) grindcore
A máme tady další bandu z grindcorových vod. Looking For An Ansfer (dále jen LFAA) vznikli původně pouze jako projekt kytaristy Félixe v roce 1999. Jenže již následující rok přibral pod svá křídla i další členy a z projektu se stala plnohodnotná kapela, jejíž myšlenkou je extrémní grindcore, lehce okořeněný death/grindem, goregrindem i crustem. Vůbec prvním počinem kapely je již v roce 1999 splitko s Agathocles, na kterém se LFAA podíleli čtyřmi vály. V roce 2000 vychází debutní deska, která nese shodný název jako kapela. Jedná se o půl hodinovou a špinavou řezanici. Druhá deska „Extinción“ vychází až v roce 2007. Hudba je přímočařejší a působí na posluchače jako vichřice, která bere všechno s sebou. Třetí album „Eterno Treblinka“ je horká novinka. LFAA tuto desku vydali letos v červnu. Mimo těchto „dlouhohrajících“ desek mají LFAA na kontě dvě EP - „Buscando una Respuesta“ (2003) a „La Caceria“ (2009) a především množství splitek. Na nich se mimo jiné podíleli například Catheter, Cripple Bastards nebo brazilští harcovníci Ratos De Porao. LFAA rozhodně stojí za povšimnutí každého fandy ultra extrémní hudby.


NUCLEAR VOMIT (Polsko) death/grind
Z polských Katowic se přiřítila sebranka s více než výmluvným názvem – Nuclear Vomit. Vznik kapely se datuje do roku 2005 a s tato parta Vás nepřívítá nikde jinde, než na patologických stolech nebo v márnici. Texty s porno-gore-patologickou tématikou se objevují již na prvním zářezu kapely. Tou je demo s názvem „Bestial Masturbation“. Skutečně – celých devět minut death/grindové onanie. Nuclear Vomit však nikam nespěchají a své první album vydávají až o dva roky později. To nese název „Obora“ a jedná se o téměř třicetiminutový materiál, který asi nezkousne leckterý posluchač. Špína, bordel a všudypřítomné „chrochtání“ jsou u Nuclear Vomit na denním pořádku. Nejedná se však o nějakou převratnou placku, ale kdo chce na chvíli vypnout a má rád extrémní hudbu – Nuclear Vomit jsou tady pro něj. Podle neoficiálních informací kapela pracuje na nástupci své zatím jediné řadové desky.


Zobrazeno: 1257x

Thrashator


» Po stopách undergroundu (díl VII.) (6.1.2012)
» Po stopách undergroundu (díl VI.) (8.11.2011)
» Po stopách undergroundu (díl V.) (9.9.2011)
» Po stopách undergroundu (díl IV.) (20.7.2011)
» Po stopách undergroundu (díl III.) (23.6.2011)
» Po stopách undergroundu (díl II.) (18.5.2011)
» Po stopách undergroundu (díl I.) (31.3.2011)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Článek | Po stopách undergroundu (díl V.) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist