PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Po stopách undergroundu (díl IV.)
Vítejte u čtvrtého dílu seriálu, který se věnuje výhradně méně známým, či již zaniklým kapelám undergroundové scény celého světa. V předešlém díle „Po stopách undergroundu“ jsme s naší zaprášenou výpravou skončili v dalekém Japonsku. Nasedněme tedy na starý koráb plný hnijících mrtvol a nářků umírajících a vydejme se na cestu vstříc dalším deseti hrdlařezajícím komandům. Z Japonska přes rozbouřený Pacifik zamíříme do Kolumbie. V Jižní Americe zůstaneme, abychom navštívili brazilské podsvětí. Hned čtyři pekelné zastávky nás čekají v metalové velmoci USA, odkud zamíříme do Evropy. Ani tentokrát nemůžeme minout Skandinávii, kde poprvé navštívíme Norsko. V sousedním Švédsku se seznámíme s dalším smrtícím kovem staré školy. Na závěr navštívíme země bývalého východního bloku – Polsko a Slovensko. Vyrážíme tentokrát i s grafickým doprovodem...

Díl IV.

CHEMICAL ASSAULT (Kolumbie) crossover/thrash metal
Tahle partička thrasherů z Kolumbie se dala dohromady v roce 2008. Vždycky byli fanoušky starých klasik žánru jako D.R.I. , Slayer nebo staré Sepultury. Chemical Assault debutují prvními demáči „Betrayer Soldier“ a „Radioactive Forces“, aby ještě v roce 2008 stihli vydat své první EP „Nuclear Mosh“. Kladné ohlasy na jejich syrový a energický thrash metal celou kapelu nakopne a roku 2009 vydávají svou první dlouhohrající desku „What the Fuck?“. Dalšími nahrávkami jsou splitka s Genetic Mutation a srbskými Nadimac. Zatím posledním počinem Chemical Assault je druhé album „Rotten planet“ z roku 2010. I toto je old school thrash metal jako řemen. Hurá do mosh pitu.


AMAZARAK (Brazílie) black metal
Brazílie je na undergroundové scéně zemí zaslíbenou spíše pro thrash nebo death metal. Jednou z kapel, která však poněkud více táhne k rohatému, jsou Amazarak. Tahle banda vznikla v roce 1997, aby začala šířit svůj hnilobný pach black metalu. Jsme v Brazílii a tak inspirací nemohli být nikdo jiný než ikona black metalu této země – Sarcófago. Obrácenými kříži a pentagramy ověšená pětice milovníků staré školy. Zapomeňte na norské parodie black metalu – Amazarak jsou špína, bordel a old school nářez, jak se patří. V roce 2001 přicházejí s prvním demáčem „Officinarum“. Na druhé demo „Comando Blasfemia“ si však jejich příznivci musejí počkat dlouhé čtyři roky. Až v roce 2009 vychází první a zatím jediná deska s názvem „Ascensao Do Anticristo“. Devět skladeb plné prachu, zla a španělských textů. Amazarak jsou vhodnou partou pro všechny fanoušky starého black metalu osmdesátých let.


CARNIVORE (USA) crossover/thrash metal
Na jednu stranu uznávaná kapela, na druhou velmi opomíjená. Řeč je o partě z New Yorku - Carnivore. Kapelu založil v roce 1982 dnes již zesnulý Peter Steele, který se později proslavil s kapelou Type O Negative. V Carnivore však drtil pořádný thrash metal se špetkou hardcoru a byl na stejné vlně jako například Suicidal Tendencies. Carnivore vydávají v roce 1984 demo a o rok později svou první desku „Carnivore“. Osm nadupaných a technicky velmi dobře vybavených skladeb smete posluchače na první poslech. Druhé a zároveň poslední album „Retaliation“ vychází v roce 1987 a je dalším klenotem thrash metalu. Peter na desku zařazuje i brutální cover skladby „Manic Depression“ od Jimiho Hendrixe. Poté se Carnivore rozpadají, aby po dlouhých letech obnovili činnost v roce 2006. Žádné nahrávky se již fandové nedočkají, protože Peter Steele v roce 2010 umírá po selhání srdce...


ASSÜCK (USA) death/grind
Na konci osmdesátých let se po stopách raného grindcoru (Napalm Death, Carcass nebo Terrorizer) vydalo mnoho dalších formací. Jednou z nich, která jistě stojí za povšimnutí, je parta Assück z Floridy. Trojice to začala společně táhnout od roku 1988, kdy vydali i první demo „Born Backwards“, které bylo neskutečným chlívem. Ani následující EP „Necrosalvation“ neoplývalo závratnou kvalitou a tak Assück svůj syrový a nekompromisní death/grind v plné parádně představili až na první řadové desce „Anticapital“ z roku 1991. Svých sedmnáct válů napěchovali do patnácti minut a to byla skutečná řezanice. Assück vydávají další dvě EP „Blindspot“ (1992) a „State to State“ (1994), mezi které se vklíní dvě splitka (například s Hellnation). Vychází i povedená kompilace a v roce 1997 poslední počin v diskografii Assück – deska „Misery Index“. Výborná práce však již nemá dalšího pokračování a Assück se rozpadají.


SADISTIC INTENT (USA) old school death metal
Součástí bohaté kalifornské metalové scény byla a je také banda Sadistic Intent. Kapela, která má mezi fanoušky raného old school death metalu svůj kultovní význam, přestože nikdy nenahrála žádnou plnohodnotnou desku. Sadistic Intent se uskupili v roce 1987, aby o rok později nahráli svůj první demáč „Rehearsal '88“. Mnohem větší význam v diskografii kapely má však demo „Conflict Within“ z roku 1989, na kterém kapela předvádí slušnou dvacetiminutovou jízdu. Následuje dvojice EPček „Impending Doom“ a „A Calm Before the Storm“, které jsou nabušeny pořádným masakrem. Fans čekají na desku, ale místo ní přicházejí další dvě EP „Resurrection“(1994) a „Ancient Black Earth“(1997). Sadistic Intent zůstávají totálním undergroundem a nikam se nehrnou. V roce 2002 vydávají další EP „Morbid Faith“, na kterém se objevuje i cover skladby „The Exorcist“ od legendárních Possessed. A právě členové Sadistic Intent při reunionu této legendy tvoří sestavu okolo Jeffa Becerra. Sadistic Intent vydávají dvě vyvedené kompilace („Resurrection of the Ancient Black Earth“ a „Ancient Black Earth“), které dokonale mapují historii a tvorbu kapely. Na začátku roku 2011 se k bandě připojuje výtečný bicman Nicholas Barker (Lock Up, Benediction, ...) a třeba se již konečně dočkáme dlouhohrající nahrávky.


MORTA SKULD (USA) old school death metal
Dalším z mnoha chroptících death metalových uskupení, které sama smrt vyvrhla na povrch zemský, bylo také Morta Skuld z amerického Wisconsinu. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let probíhal největší „boom“ death metalu a neminul ani tyto kluky. V roce 1990 to společně začali táhnout a prvním výsledkem byly dema „Gory Departure“ a „Prolong the Agony“ v témže roce. Až o tři roky později Morta Skuld svůj temný a chrastící death metal nahráli na první desku „Dying Remains“. Výborné album v roce 1993 doplnilo i splitko s Vital Remains. Morta Skuld na nic nečekají a vydávají o rok později další kvalitní desku „As Humanity Fades“. V roce 1995 vychází třetí album „For All Eternity“, které je další kvalitní porcí nefalšované staré školy. Poslední album „Surface“ z roku 1997 však již tak úspěšné není a Morta Skuld ukončují činnost. Ne tak docela – kapela mění název i styl. Jmenují se MS2 a hrají moderní nu metal s prvky thrashe, ale to už je jiná kapitola. Jak vidno, devadesátá léta pohřbila nejednu kvalitní bandu. Zpětně vycházejí i dvě kompilace, z nichž především „Through The Eyes Of Death“(2011) je opravdu kvalitní záležitostí. Hudba kapely Morta Skuld rozhodně stojí za připomenutí!


NOCTURNAL BREED (Norsko) black/thrash metal
Narazit v Norsku na black metalovou kapelu není žádný problém, ale Nocturnal Breed z norské metropole Osla jsou trochu jiné kafe. Všichni z této čtveřice jsou velkými fanoušky starého thrash metalu a také kapel jako Bathory, Venom nebo prastarý Sodom. A právě tento odkaz na tyto (a mnohé jiné) bandy se odráží v hudbě Nocturnal Breed. Kapela se dala dohromady v roce 1996 a ve stejném roce debutovala demem „Raping the Angels“. O rok později vychází další demo, EP „Raping Europe '97“ a především u labelu Hammerheart první deska „Aggressor“. Po dalším EP „Triumph of the Blasphemer“ přicházejí řadovky „No Retreat...No Surrender“ (1998) a „The Tools of the Trade“ (2000), které Nocturnal Breed dostávají více do popředí zájmu. Následující roky však již tolik nahrávek nepřinesou a tak kromě dvou splitek vychází v roce 2007 zatím poslední výborná deska „Fields of Rot“, na které se kromě „satanismu“ objevují také texty o válce a smrti. Výborný mix thrashingu s old school black metalem rozhodně stojí za poslech.


MAIM (Švédsko) old school death metal
Když se parta kluků ze Švédska rozhodne založit kapelu a drtit death metal, je jasné, že se bude jednat o brutální nářez. Výjimkou není ani mladá kapela Maim, která se zformovala v roce 2006. Jejich old school death metal v lehkou příchutí „gore“ působí jako dobře mířená dělostřelecká palba. Hutné riffy, pořádná masáž, ale také valivé a ponuré pasáže. To jsou Maim. Tahle čtyřka místo nahrávání různých demáčů nebo EP vlezla do studia nahrát rovnou full desku. Tou se stala podařená „From the Womb to the Tomb“ v roce 2009. Deset skladeb, které jsou plné starých postupů, lehké moderny a také samozřejmě odkazu na slavné pilíře švédské deathové scény – Entombed či Grave. Letos v lednu Maim vydávají své druhé album „Deceased to Exist“, které je po instrumentální stránce mnohem vyzrálejší. Maim jsou dalším důkazem, že švédský death metal staré školy stále funguje naplno.


THE NO-MADS (Polsko) thrash metal
Thrash metalová sebranka od našich severních sousedů se zformovala v roce 1999 v Katowicích. The No-Mads hrají syrový thrash metal a mnoha technickými prvky, které vzdáleně připomínají například Flotsam and Jetsam. Poznávacím znamením je však vokál zpěvačky Sylwie, která se na bookletech desek „kryje“ pod pseudonymem „alkohol lady“. Láska k pivu se objevuje také v textech. Po několika demáčích přichází v roce 2003 první deska „No Hush Till Thrash“. Povedené, ale spíše průměrné album kapela překonává svou druhou deskou „Deranged“ o tři roky později. Na zatím poslední studiovce z roku 2009 „The Age of Demise“, jsou slyšitelné zkušenosti kapely. Jedná se o naprosto poctivý thrashing.


ATTACK OF RAGE (Slovensko) death/grind
Poprvé v našem seriálu zavítáme také k našim sousedům ze Slovenska. Grindcorová bruska Attack Of Rage (původně pod názvem The Chliew) z Bánovců nad Bebravou to nekompromisně sype již rovných deset let. Po sehrávání a ustálení sestavy nahrávají Attack Of Rage své první „promo“ nahrávky v letech 2005 a 2006. Undergroundovému světu svůj přímočarý grindcore, lehce okořeněný death metalem, kapela představila na své první desce „Grindpeace“ z roku 2007. V pětadvaceti minutách smetli vše, co jim stálo v cestě. Následující dlouhé čtyři roky Attack Of Rage opět lehce pozměňují sestavu, aby v letošním roce vydali své druhé povedené album, které nese název „Svate zlo“ a vychází u labelu Metal Age Productions. Attack Of Rage se dostávají do podvědomí fanoušků extrémní hudby a také odehráli výtečný set na vyhlášeném festivalu Obscene Extreme.


Zobrazeno: 1404x

Thrashator


» Po stopách undergroundu (díl VII.) (6.1.2012)
» Po stopách undergroundu (díl VI.) (8.11.2011)
» Po stopách undergroundu (díl V.) (9.9.2011)
» Po stopách undergroundu (díl IV.) (20.7.2011)
» Po stopách undergroundu (díl III.) (23.6.2011)
» Po stopách undergroundu (díl II.) (18.5.2011)
» Po stopách undergroundu (díl I.) (31.3.2011)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

13.8.2011 (13:08)

Taky se rád brodím kanály undergroundu a rád vyhledávám novou zvěř. tento Díl je opět perfektní a opět jsem se nechal inspirovat ke schánění nových záležitostí. Ovšem Carnivore by si zasloužily speciální obsáhlejší článek, neboť dle mého soudu se jedná o kapelu kultovní.


21.7.2011 (16:10)

A to jsem si myslel, jak jsem undergroundu znalý Doufám, že tyto články, kde nám jsou představovány kapely budou trvat velmi, velmi dlouho. Vždy objevím nějakou hudební perlu, o které bych se jinak nedozvěděl. Velký dík pánové.


20.7.2011 (13:18)

Opět výborný díl. Něco mě zaujalo a většinu jsem znal. Co mě zaujalo si rád poslechnu.


Článek | Po stopách undergroundu (díl IV.) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist