PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl V.)
Vítejte u dalšího dílu seriálu mapujícího rockovou historii a její významná jubilea osobností a desek. Tento díl se zabývá aktuálním týdnem 18.7.-24.7. Tento týden se zdá, že se rodili samé kytarové osobnosti jako Slash nebo Brian May. Z desek tento týden slaví opravdové klenoty od kapel BLACK SABBATH, PANTERA a GUNS N´ROSES. Rock On!


Oslavenci týdne

18.7.

Daron Malakian vl.jménem Daron Vartan Malakian (36) – Americký hudebník arménského původu známý jako kytarista a skladatel většiny skladeb metalové kapely SYSTEM OF A DOWN a zároveň zpěvák, kytarista a skladatel alternativně rockové kapely SCARS ON BROADWAY. Magazín Guitar World ho umístil jako #30 v seznamu The 100 Greatest Heavy Metal Guitarists Of All Time. (na obrázku)
Jack Steven Irons (49) – Americký hudebník známý jako zakládající bubeník americké rockové kapely THE RED HOD CHILLI PEPPERS.

19.7.

Brian May vl.jménem Brian Harold May (64) – Anglický hudebník, nositel řádu britského impéria (titul komandér získal v roce 2005) a hlavně známý kytarista a skladatel anglické rockové legendy QUEEN. Jako kytarista si sám postavil kytaru s názvem Red Special. Jako skladatel je podepsán pod hity jako "We Will Rock You", "Who Wants to Live Forever" nebo "Hammer to Fall". Časopis Rolling Stone vyhlásil Briana Maye jako #39 v seznamu 100 Greatest Guitarists of All Time. (na obrázku)
Robert Flynn vl. Jménem Lawrence Matthew Cardine (43) – Americký hudebník, zpěvák a kytarista americké metalové kapely MACHINE HEAD. Je také znám jako zakládající člen dnes již neexistující thrash metalové kapely VIO-LENCE.
Russell Allen (40) – Americký hudebník a zpěvák americké progresivně metalové kapely SYMPHONY X.

20.7.

Stone Carpenter Gossard (45) – Americký hudebník a kytarista americké grunge rockové kapely PEARL JAM. Společně s Jeffem Amentem, Mikem McCreadym a Eddie Vedderem patří k zakládajícím členům kapely. Jako hudební producent a majitel vydavatelství podporuje mladé kapely. V roce 2001 vydal své první sólové album Bayleaf. (na obrázku)
Dave Evans (58) – Australský hudebník a bývalý zpěvák australské hard rockové legendy AC/DC v období 1973-1974.
Paul Thomas Cook (55) – Anglický hudebník a bubeník punk rockové kapely THE SEX PISTOLS.
Andrew James Stockdale (35) – Australský hudebník, zpěvák a kytarista rockové kapely WOLFMOTHER.

21.7.

Jim Martin vl. Jménem James Blanco Martin (50) – Americký hudebník a kytarista známý jako Big Jim ze slavné crossover rockové kapely FAITH NO MORE. Zde působil od roku 1983 až do roku 1993. Jako kytarista se objevil i na thrash metalovém all-star projektu VOODOOCULT na stejnojmenné desce. Jim Martin byl znám díky svému extravagantnímu vzhledu, který se skládal z mohawkéso účesu, dlouhé vousy a rudě zbarvené brýle, které nosil samostatně anebo přes jiné tmavé brýle. (na obrázku)

22.7.

Jon Oliva vl.jménem John Nicholas Oliva (51) - Americký hudebník a hlavní zpěvák metalové kapely SAVATAGE. Jeho mladší bratr Criss Oliva byl pak vůdčím kytaristou této kapely. Po turné a psaní hudby pro vánoční operně-rockové uskupení TRANS SIBERA ORCHESTRA založil vlastní kapelu a to JON OLIVA´S PAIN v roce 2003. (na obrázku)
Donald Hugh Don Henley (64) – Americký hudebník, zpěvák, bubeník a skladatel známý především jako zakládající člen americké rockové kapely EAGLES, kde působil až do roku 1980. Jako zpěvák se podílel na velkém hitu kapely "Hotel California".

23.7.

Slash vl.jménem Saul Hudson (46) – Americký hudebník, kytarista a skladatel známý především jako zakládající člen a hlavní kytarista americké hard rockové kapely GUNS N´ ROSES. Po odchodu z kapely založil vlastní projekt SLASH´S SNAKEPIT. Je spoluzakladatelém rockové superkapely VELVET REVOLVER. V roce 2010 vydal své první sólové album, kde se objevilo mnoho hvězdných hostů. Magazín Time ho zařadil na seznam The 10 Best Electric Guitar Players. (na obrázku)
Nick Menza (47) – Americký hudebník německého původu a bubeník známý hlavně jako člen thrash metalové legendy MEGADETH, kde působil od roku 1988 do roku 1998.

24.7.

Paul Geary (50) – Americký hudebník, manažer a bubeník. Do roku 1994 byl členem rockové kapely EXTREME, kdy ho nahradil bubeník thrash metalové legendy ANNIHILATOR Michael Mangini, který je nyní bubeníkem progresivní metalové formace DREAM THEATER. Jako manažer úspěšne vedl kapely jako SMASHING PUMPKINS, GODSMACK či ALTED BRIDGE. Zároveň je spolumajitelem restaurace v Bostonu s názvem Tresca. (na obrázku)Desky týdne

18.7.1995 – Americká punk rocková legenda THE RAMONES vydává 14. a poslední studiové album "Adiós Amigos!". RAMONES po nahrání tohoto alba vyjeli na dlouhé rozlučkové turné při němž navštívili i Prahu. Poslední koncert se konal 6. srpna 1996 v Los Angeles.
Sestava desky: Joey Ramone – zpěv; Johny Ramone – kytara; C.J.Ramone – basa; Marky Ramone – bicí.
21.7.1971 – Britská legenda těžkého kovu a rocku BLACK SABBATH vydává své třetí album s názvem "Master Of Reality". Někdy bývá označováno jako první stoner rocková deska v historii. Deska se stává dvou platinová za prodej 2 milionů kopií. Magazín Rolling Stone umístil toto album #298 v seznamu 500 Greatest Albums of All Time.
Sestava desky: Ozzy Osbourne – zpěv; Tony Iommi – kytara; Geezer Butler – basa; Bill Ward – bicí.
21.7.1987 – Americká hard rocková kapela GUNS N´ROSES vydává své debutové album "Appetite For Destruction". Bylo zakrátko kladně přijato kritiky a u fanoušků mělo nebývalý úspěch. V roce 2008 se album stalo 18-násobně platinové za celosvětový prodej 28 milionu kopií. Časopis Rolling Stone umístil desku #20 nejlepší album 80.let. Stejný časopis umístil desku #61 v seznamu 500 Greatest Albums Of All Time.
Sestava desky: W. Axl Rose – zpěv; Slash – kytara; Izzy Stradlin – kytara; Duff McKagan – basa; Steve Adler – bicí.
4.7.1990 – Americká groove metalová kapela PANTERA vydává své paté studiové album "Cowboys From Hell". Deska znamenala první komerční úspěch kapely a představila groove metal širšímu okruhu posluchačů. Pro většinu fanoušků je tato deska považována za oficiální debut. Deska získala platinový status za prodej 1 milionu kopií.
Sestava desky: Philip Anselmo – zpěv; Diamond Dimebag Darrell – kytara; Rex – basa; Vinne Paul – bicí.
Zobrazeno: 1720x

ThrashPanda


» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl V.) (18.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl IV.) (14.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl III.) (5.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl II.) (27.6.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl I.) (21.6.2011)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Článek | Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl V.) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist