PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl IV.)
Vítejte už u 4.dílu seriálu mapujícího zajímavá jubilea v hudbě. Omlouvám se za zpoždění tohoto dílu. Díky nemoci jsem neměl tolik času a prostoru. Tento díl se zaměřil na aktuální týden 11.7.-17.7. Narozeniny slaví opravdové osobnosti jako Geezer Butler, John Petrucci či Richie Sambora. Desky tohoto týdne jsou opravdové klenoty. Své první album vydali legendární QUEEN, ale i hardcorová legenda SICK OF IT ALL a také metalcorová hvězda KILLSWITCH ENGAGE.


Oslavenci týdne

11.7.

Richie Sambora vl.jm. Richard Stephen Sambora (52) – Americký hudebník a kytarista americké rockové kapely BON JOVI. Vedle hry na kytaru také zpívá vokály společně s frontmenem kapely, Jonem Bon Jovim. Působí rovněž jako spoluautor textů a hudby této hudební skupiny. (na obrázku)
Jussi 69 vl. jm. Jussi Heikki Tapio Vuori (39) – Finský hudebník a bubeník finské rockové kapely THE 69 EYES.

12.7.

John Petrucci (44) - Americký rockový kytarista, známý jako zakládající člen progressive metalové skupiny DREAM THEATER. Je uznávaný jako jeden z nejlepších kytaristů tzv. „mladé generace“ a obdivovaný hlavně díky své perfektní technice a skladatelským schopnostem. Dlouhodobě spolupracuje s časopisem Guitar World. Je absolventem známé hudební školy Berklee College of Music v Bostonu. (na obrázku)
Eric Carr vlt. Jménem Paul Charles Caravello (61) - byl americký hudebník, v letech 1980 až 1991 bubeníkem hard rockové skupiny KISS. Zemřel v roce 1991.

13.7.

Barney Greenway vl. jm. Mark Greenway (42) – Britský zpěvák grindcorové legendy NAPALM DEATH, kde působí od roku 1989 a bývalý člen kapel EXTREME NOISE TERROR a BENEDICTION. Přezdívku Barney získal, když hodně pil alkohol. Mezi jeho oblíbené fotbalové týmy patří Aston Villa. Patří k velkým zastáncům sdružení PETA (organizace pro etické zacházení se zvířaty) a od svých 14 let je vegetariánem. (na obrázku)

14.7.

Kyle Gass (51) – Americký herec a člen rockové skupiny TENACIOUS D (s Jackem Blackem) a skupiny TRAINWRECK. V TENACIOUS D hraje Gass na kytaru a zpívá vokály, a také hraje role v Blackových komických vsuvkách mimo program při jejich vystoupeních. Je často uváděn jako KG, My brother Kyle (J. Blackem), či Kage, občas je mu také dávána přezdívka Rage (vztek) nebo Rage-Kage, jako vtip k jeho jinak velmi klidné povaze. Ve skupině TRAINWRECK Gass hraje a zpíva pod pseudonymem Klip Calhoun. Stal se kmotrem syna Jacka Blacka. (na obrázku)

15.7.

Marky Ramone vl.jm. Marc Steven Boll (55) - Americký hudebník, nejvíce známý jako člen skupiny RAMONES, ale hrál také v dalších pozoruhodných kapelách jako DUST , Wayne County and the Backstreet Boys, Richard Hell & The Voidoids nebo MISFITS. I když není původní bubeník, je jediný žijící člen nejdelší sestavy RAMONES (15 let), ve které s ním byli: Johnny, Joey, Dee Dee a on sám. (na obrázku)
John Dolmayan (38) - Bubeník arménsko-americké metalové kapely SYSTEM OF A DOWN.

16.7.

Stewart Copeland (59) - Americký bubeník, který učinkuje ve skupině THE POLICE a je považován za jednoho z nejvlivnějších bubeníků. Během výluky THE POLICE bubnoval za jiné skupiny a nahrál mnoho hudby k filmům. V roce 1980 vydal album pod pseudonymem Klark Kent. V lednu 2006 byla premiéra jeho filmu o skupině THE POLICE Everyone Stares: The Police Inside Out. (na obrázku)

17.7.

Terence Michael Joseph „Geezer“ Butler (62) - britský baskytarista a zakládající člen legendární heavy metalové skupiny BLACK SABBATH. Svou první skupinu RARE BREED GEEZER založil se spolužákem Johnem "Ozzym" Osbournem na podzim roku 1967. Poté byli na čas odděleni a zase se potkali v bluesové skupině POLKA TULK, spolu s kytaristou Tonym Iommim a bubeníkem Billem Wardem. Skupinu přejmenovali na EARTH, ale poté, co v Anglii našli kapelu se stejným jménem, se na začátku roku 1969 přejmenovali na BLACK SABBATH. (na obrázku)Desky týdne

11.7.2000 (11) – Americká metalcorová kapela KILLSWITCH ENGAGE vydává své debutové album "Killswitch Engage". Desku si kapela vydala sama na vlastní náklady. Deska neměla velký komerční úspěch, ale kapela získala díky ní smlouvu od vydavatelství Roadrunner records, kde kapela vydává svá alba doteď. Kapela do této doby prodala jen v USA přes milión kopií svých desek.
Sestava desky: Jesse Leach – zpěv; Joel Stroetzel – kytara; Pete Cortese - kytara; Mike D´Antonio – basa; Adam Dutkiewicz – bicí.
12.7.1989 (22) – Americká hardcorová legenda původem z New Yorku SICK OF IT ALL vydává své debutové album "Blood, Sweat and No Tears". Byť deska neměla velký komerční úspěch, tak se touto deskou zařadili na přední místa mezi kapely na New York hardcore scéně. Dali tak o sobě velmi hlasitě vědět.
Sestava desky: Craig Setari – basa; Armand Majidi – bicí; Peter Koller – kytara; Lou Koller - zpěv.
13.7.1973 (38) – Britská rocková legenda QUEEN vydává své debutové album s názvem "Queen". Kapela poprvé představila mix klasického rocku, hard rocku, ale také jejich vícehlasé zpěvy, jako jejich trademark. Magazín Rolling Stone umístil skladbu "Keep Yourself Alive" jako #31 v žebříčku „100 nejlepších kytarových songů všech dob“. Magazín Guitarist Magazine pak album umístil jako #19 nejvlivnější rockové album všech dob.
Sestava desky: Freddie Mercury – zpěv; Brian May – akustická a el. kytara, doprovodné vokály; Roger Taylor – bicí, doprovodné vokály, John Deacon – basa.
14.7.1992 (19) – Americká thrash/heavy metalová legenda MEGADETH vydává své páté studiové album "Countdown to Extinction". Tato deska se stala nejvíce prodávající deskou kapely. Deska získala dvojitou platinovou desku za dva milióny prodaných kopií. Deska získala v roce 1993 nominaci Grammy v kategorii Best Metal Performance.
Sestava desky: Dave Mustaine – zpěv, kytara; Marty Friedman – kytara, doprovodný zpěv; Dave Ellefson – basa, doprovodný zpěv; Nick Menza – bicí, doprovodný zpěv.
Zobrazeno: 1366x

ThrashPanda


» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl V.) (18.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl IV.) (14.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl III.) (5.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl II.) (27.6.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl I.) (21.6.2011)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

16.7.2011 (21:52)

Omlouvám se. Tentokrát to opravdu z mé strany nebylo kvalitní. Byl jsem nemocný a ještě jsem neměl moc čas. Odjezd na MOR se blížil. Tudíž jsem přehlédl velkého Satche :(


14.7.2011 (12:15)

* Joe SatrianI - pardon


14.7.2011 (12:14)

Pandí - 15. 7. - Satriany Ale jinak super, kochám se pořád


Článek | Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl IV.) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist