PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl III.)
Vítejte u třetího dílu seriálu hudebního kalendária, který mapuje jubilea hudebníků a desek. Tento díl bude o aktuálním týdnu 4.7.-10.7. Tento týden slaví své narozeniny bývalý bubeník kapely THE BEATLES Ringo Starr nebo Courtney Love. V deskách mají svá jubilea většinou debuty. Své první desky vydali v historii rocku kapely jako CREEDENCE CLEARWATER REVIVAL, SUICIDAL TENDENCIES a FOO FIGHTERS.


Oslavenci týdne

4.7.

Christian Giesler (41) – Americký hudebník a baskytarista německé thrash metalové legendy KREATOR. (na obrázku)
William Goldsmith (39) – Americký hudebník a bývalý bubeník americké hard rockové kapely FOO FIGHTERS.

5.7.

Michael Monarch (61) – Americký hudebník a zakládající kytarista americké rockové kapely STEPPENWOLF.
Huey Lewis (61) – Americký hudebník a zpěvák americké rockové kapely HUEY LEWIS AND THE NEWS.
Jimmy Crespo (57) – Americký hudebník a bývalý kytarista americké hard rockové legendy AEROSMITH, kde působil až do roku 1984. Nahrával, ale také i s legendami jako ROD STEWART, MEAT LOAF či STEVIE NICKS. (na obrázku)

6.7.

Bill Haley (86) – Americký hudebník a zpěvák rock´n´rollové kapely BILL HALEY & HIS COMETS. Byl jedním z prvních americkýh rock´n´rollových hudebníků a je též nazýván otcem rock´n´rollu. Jeho největší hit “Rock Around The Clock“ z roku 1954 je nesmrtelnou klasikou rock´n´rollu. Tato píseň zazněla např. v seriálu Simpsonovi a Griffinovi. Zemřel v roce 1981. (na obrázku)

7.7.

Ringo Starr vl.jm. Richard Henry Parin Starkey Jr. (71) – Anglický hudebník, bubeník a zpěvák legendární rockové kapely THE BEATLES. Do kapely přišel v srpnu roku 1962, kdy nahradil bubeníka Peta Besta. Zůstal v kapele až do jejího oficiálního rozpadu skupiny v dubnu roku 1970. Jako zpěvák se v kapele příliš neprosazoval. Nejvýrazněji zazářil např. ve skladbě “Yellow Submarine“. Po rozpadu skupiny se věnoval sólové kariéře. Na své desky si vždy vybíral hvězdné hosty jako např. Ozzy Osbourne, Steven Tyler nebo Alanis Morissette. (na obrázku)

8.7.

Carlos Cavazo (54) – Americký hudebník a kytarista heavy metalových kapel QUIET RIOT a RATT.
Andrew Fletcher (50) – Anglický hudebník, zpěvák, klávesista a baskytarista britské legendy DEPECHE MODE. Je jejím zakládajícím členem od roku 1980. (na obrázku)
Elias Viljanen (36) – Finský hudebník a kytarista finské power metalové kapely SONATA ARCTICA.

9.7.

Courtney Love vl.jm. Courtney Michelle Harrison (47) – Americká rocková hudebnice a herečka. Nejvíc je známa jako vůdčí zpěvačka, kytaristka a textařka rockové kapely HOLE a také jako vdova po frontmanovi skupiny NIRVANA Kurtu Cobainovi. Časopis Rolling Stone ji nazval „nejvíc kontroverzní ženou v historii rocku“. (na obrázku)
Frank Bello (46) – Americký hudebník a baskytarista thrash metalové legendy ANTHRAX.

10.7.

Sharon den Adel vl.jm. Sharon Janny den Adel (37) – Nizozemská hudebnice, zpěvačka a skladatelka známé nizozemské metalové kapely WITHIN TEMPTATION. Od 13 let vystupovala s mnoha skupinami, než se roku 1996 připojila ke kapele WITHIN TEMPTATION. (na obrázku)Desky týdne

4.7.1995 (16) – Americká hard rocková kapela původem ze Seattlu FOO FIGHTERS vydává své debutové album Foo Fighters. Bývalý člen kapely NIRVANA Dave Grohl nahrál celou desku zcela sám. Pouze v písni “X-Static“ na kytaru hraje Greg Dulli. Deska se stala za rok platinovou.
Sestava desky: Dave Grohl – zpěv, basa, kytara, bicí.
5.7.1968 (43) – Americká southern rocková kapela původem ze San Francisca CREEDENCE CLEARWATER REVIVAL vydává své debutové album Creedence Clearwater Revival.
Sestava desky: Doug Clifford – bicí; Stu Cook – basa; John Fogerty – kytara a zpěv; Tom Fogerty – kytara, doprovodný zpěv.
5.7.1983 (28)- Americká crossover hardcore kapela původem z Kalifornie SUICIDAL TENDENCIES vydává své debutové album "Suicidal Tendencies". Deska se stává nejlépe prodávanou hardcore deskou všech dob. Kapela se tak díky jedné desce stala do budoucna velkou hvězdou svého žánru.
Sestava desky: Mike Muir – zpěv; Grant Estes – kytara; Louiche Mayorga – basa, doprovodný zpěv; Amery Smith – bicí.
5.7.1988 (23) – Americká thrash metalová legenda původem z Kalifornie SLAYER vydává své čtvrté studiové album "South Of Heaven". Na desce poprvé použil zpěvák a baskytarista Tom Araya trsátko. Do té doby hrál na baskytaru pouze prsty. Na desce je také poprvé a naposledy cover a to písně “Dissident Aggressor“ od heavy metalové legendy JUDAS PRIEST.
Sestava desky: Tom Araya – zpěv, basa; Jeff Hannemam – kytara; Kerry King – kytara, doprovodný zpěv; Dave Lombardo – bicí.
6.7.1971 (40) – Americká hard rocková kapela původem z Detroitu MC5 vydává své třetí a poslední album "High Time". Následující rok se kapela rozpadla.
Sestava desky: Rob Tyner – zpěv; Fred Smith – kytara; Wayne Kramer – kytara; Michael Davis – basa; Dennis Thompson – bicí.
Zobrazeno: 1503x

ThrashPanda


» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl V.) (18.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl IV.) (14.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl III.) (5.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl II.) (27.6.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl I.) (21.6.2011)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Článek | Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl III.) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist