PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Škatulky - coby orientační slovníček
Když mi bylo patnáct, ani jsem si neuvědomoval, jakým směrem se ubírá vývoj metalu a nikdo se tak ani moc nezabýval tzv. škatulkami. V té době bylo jen několik "odnoží", které člověk vnímal. Heavy metal, black metal, speed metal, thrash metal, death metal, no a pak tu byl grindcore a crossover. Jo, možná bude někdo hledat ještě nějaké styly, které se v 80. letech rozvíjely, ale není podstatné, jestli jsem na nějaký zapomněl či nikoli, protože to samé potkalo i rock, pop, jazz a jiné...
Podstatné je, že vývojem jsme se dostali až sem, kde se kombinuje spousta hudebních prvků a vznikají pak právě tyto tzv. škatulky. Někým odsuzované, někým naopak přijaté. Jestliže však vezmeme v potaz jejich význam, jsou vhodnou náhražkou toho, kam danou kapelu zařadit. Je to taková malá hudební nápověda - orientační slovníček.
Jsou hudební skupiny, které sice odmítají škatulkování a záleží pak jen na fanoušcích nebo na těch, co hodnotí jejich desky, kam je zařadí. Jestli mohu mluvit za sebe, je to opravdu někdy složité. Některé kapely mají tolik prvků ve svém projevu, že škatulka typu: power/symphonic/melodic death nebo avantgard/black metal/ambient/experimental, může někdy působit odstrašujícím způsobem, ale jak tedy vyložit pojem jejich hudby, když je tam od každého kousek? Opravdu to není jednouché, byť to tak na první pohled vypadá.
Možná slovo ŠKATULKA je samo o sobě to, co nám vadí aniž bychom se podívali na podstatu věci. Je to sice jen domněnka, pouhá spekulace, ale nechováme se takhle my lidi přirozeně i v jiných věcech? No, možná ano, ale tohle není žádný psychologický rozbor, ale jen úvaha o škatulkách. Když se na to teda podíváme z pohledu fanouška. I on sám někdy odmítá jakékoliv škatulkování, ale sám je pak rád, když ví, co kapela hraje. Jakékoliv přirovnání, které by mu mohlo říct, o čem to asi je.
Připomíná mi to jednu historku. Na lavičkách v parku seděla skupinka mladíků a jeden z nich říkal, že slyšel nové album U.D.O. a že se mu líbilo. Druhý na to: "Co hrajou za styl?". "No, je to takovej heavík, prostě bývalý zpěvák ze skupiny Accept!", zazněla odpověď. "Jo, tak to už vím. Už jsem doma!". No, a možná většina už byla DOMA, když slyšela to přirovnání, jaký styl skupina hraje a co od toho můžou očekávat. Mám tím na mysli, když mi někdo řekne, že hrajou heavy metal neočekávám black metal. Nebo se napíše hardcore/alternative metal, je zde uvedeno, že tam bude od každého kousek. Je to někdy velmi subjektivní, protože ne každý tam slyší, co ten druhý.
A právě takový případ se odehrál v dalším příběhu na autobusové zastávce, kde se bavili tři mladíci o skupině Slipknot. Jeden povídá: "Slyšeli jste tu písničku Left Behind? To je nátěr, neskutečný hácéčko!". Druhý se otočí a povídá: "To není hácéčko, to je nu metal!", první se samozřejmě ohradil: "To neslyšíš ty kytary!?" - "Slyším! Právě, že je slyším!", odvětil druhý. Jen tak jsem stál a pozoroval mladíky, jak se dohadují, co je to vlastně za styl. Třetí z nich se chvíli usmíval a pak poznamenal: "Nechte bejt na pokoji už ty škatulky, to je pořád nějaké škatulkování. Slipknot je prostě metal!". No, možná měl pravdu v tom, že je to prostě metal.
Ale i v tomto příběhu je jasné, že se o tzv. škatulky opírají, i když někteří je odmítají. Takže co člověk, to názor. V každém případě to opět záleží na každém z nás, jestli bude používat tento "orientační slovníček" nebo se spokojí s jednodušším vyjádřením hudebního zařazení...

Zobrazeno: 1606x

powerhome

PŘIDAT KOMENTÁŘ

10.10.2011 (20:17)

tak to taky nevím co, je....cože? Co jsi říkal??


7.10.2011 (13:13)

Skleroza jakási....


7.10.2011 (12:13)

Stáří??? O čem to mluvíš


7.10.2011 (09:35)

To hjako že s tim,cos napsal souhlasím,to jsem tam zapomněl dát.Stáří klepe na dveře


7.10.2011 (09:34)

To powerhome ..nemáš zač,stehnoblaf je skoro lepší Metalácká a rockerská komunita bývávala hodně o teleranci.


7.10.2011 (08:29)

to steblohaf: ...omlouvám, se za překlep


4.10.2011 (13:33)

Možná se čekalo, že to budu nějak komentovat. Souhlasit, nesouhlasit. Ale každý jsem na určité úrovní vědomí a zlobit se nebo rozhazovat urážlivé hlášky stejně nic nezmění, akorát jen vyvolá další reakci. A to provokatéři přece očekávají...Jak napsal stenoblaf: Plof prostě zkusil trochu ironie a chytl se... I když každá virtuální komunita je dost alibistická, ten „Nadhled a tolerance“, jsou vždycky fajn... Ale kdo z nás je vždy tolerantní, že?? Nikdo. Občas tam zavládnou naše pocítky a EGOuš se probudí. Škoda, že není více komentářů i na některé jiné články nebo recenze. Třeba několik vlastních postřehů jako zpestření a oživení skomírajících komentářů. Nemyslím tím rejpání do druhých, ale v případě recenzí prostě: jen pár slov.......


3.10.2011 (22:21)

Ale no tak chlapi, obraťte už list a zanechte těch ptákovinek


3.10.2011 (19:43)

A nebo to vyvrcholí Plofstorm...?!A jelikož mám stejný problém jako Tom Araya,tak nad tím ani tou hlavou kroutit nemůžu..."a léta(bohužel)letí"!No snad se to tu vrátí do stavu,kdy se tady komentuje nám všem příjemná hudba a přestanou se tu řešit s prominutím píčoviny!!!S tím jsem jsem vstupoval...!P.S.For all...NADHLED A TOLERANCE...forever!!!


3.10.2011 (18:42)

...tak už by mohl být konečně klid... Nebo néé? Jenom musím kroutit hlavou nad panem Plofem


3.10.2011 (11:58)

...no, to teda koukám... To je vyústění.. No comment. Raději.


2.10.2011 (22:16)

Plof: Zase až tak do detailů jsem situaci Vy versus powerhome nezkoumal, reagoval jsem jen na to, kam se zdejší diskuse ubírala a že byly v Komentářích už delší dobu stále na prvním místě agresivitou zavánějící příspěvky a vše ostatní (ne, že by toho bylo mnoho) se tam jaksi ztratilo. Zdejší situaci jsem viděl jako stále se opakující provokaci od nějakého "nového chlápka", která byla neohrabaně oplácena „domorodci“, čemuž jsem již nemohl déle přihlížet – má nenechavost mi velela zapojit se do debaty. Sice tu, pokud tahle diskuse skončí, zavládne protivný klid, ale kdo ví, jestli ten není nakonec lepší.
P.S.: V tom "triumfálním odhalení" nehledejte nic špatného, jednak jsem chtěl nějakým způsobem ukončit tohle vzájemné napadání a jednak také rád vím, s kým mám tu čest. To víte, zkušenost říká, že ty dvě, tři kliknutí by mohly ušetřit mnoho trapasů.


2.10.2011 (21:50)

Rocker-Tialk, Váš koment chápu, celkem. Ale: Provokoval jsem jen powerhoma. Rozhodně však nešlo o zneužití cízí dobré vůle, je to můj kamarád. Myslím, že dobrý. Zná můj humor a vzal to - po cca druhým komentu k jeho textu věděl, kdo je plof. Na vše ostatní jsem jen odpovídal těm, kterým má slova nebyla adresována, ano, svojí formou, která je Vám proti srsti, asi tak jako mě zarputilost a agrese těch, kdož se otírali o kohosi, o kom si mysleli, že ho mohou snadno típnout. Kolektivně. Naposledy – nikdy jsem tu žádnej dialog sám nezačal s nikým jiným než s powerhom. Arogance je dosti na obouch stranách, myslím. Zda to mám v hlavě úplně v pořádku – to úplně 100% neví asi nikdo, díky za optání. Proč v tom pokračuju – jsou to furt jen reakce na podněty, které se nabalují na to, jak nechci sklopit uši. Nechodím sem nikoho provokovat, ale taky nejsem netečnej. Vaše detektivní práce s mail adresou a triumfální prozrazení identity – no to se nezlobte Vy na mne, ale takhle bych se zase nikdy nezachoval já, přesto jaký sem nepodajný zlotřilec. Nicméně - nevadí mi to. Poslužte si. Bavit se o hudbě - nějaké slovo jsem trochu do pléna hodil, avšak nikdo o hudbě zatím moc diskutovat nechtěl, šlo přeci jen o to, vyštípat toho bastarda… Nebojte se, svým jinopohledem nebudu neustále okupovat tenhle web, na opětovné odpovídání nemám tolik času a ani to furt taková legrace nemůže být. Jak správně píšete…


2.10.2011 (20:04)

Magua: Konečně to někdo vystihl


2.10.2011 (17:58)

Rocker-Tialk: neřekl bych, že mě Plof vytočil, to vypadá trochu jinak. Já se tím co píše nejprve bavil, poté co se začal opakovat už byl trapný Každopádně bych ho na Morgoth rád uvítal Ale jak tak koukám, tys odhalil jeho pravou identitu, to už asi nebude taková komedie


2.10.2011 (17:02)

Páni, já se Vám divím, že se necháte tak lehce vytočit obyčejným diskusním trollem, tobě, Thrashatore, zejména.
Pane Marku Černý alias Plofe, čert ví, že mám rád humor, neříkám, že jsem se nezasmál, když jste odhalil některé své hudební znalosti, v tu chvíli se mi potvrdilo, že si tu jen utahujete ze zarputilosti některých metalistů. Co však mi moc nejde pod fousy, jsou dvě věci. Zaprvé je to forma, jakou si z někoho utahujete - že jej nejdříve vyprovokujete (pravda, u někoho stačilo málo, ale u jiných bylo zapotřebí poměrně více příspěvků) na jeho domovských stránkách, poté se chytáte každého jeho slůvka v komentářích a vcelku arogantním způsobem si z dotyčného utahujete. Člověk, který chodí provokovat rockery na web zabývající se výhradně rock-metalovou hudbou, to dle mého skromného názoru nemůže mít v hlavně tak úplně v cajku. A zadruhé, proč v tom pokračujete stále dokola? Nudíte se, protože nemáte s kapelou Vitamín momentálně zrovna moc koncertů? Mrzí mě, že jste se nedal i poté, kdy Vám powerhome v dobré víře ochotně odpovídal na dotazy, pokoj. Tomuhle se říká zneužívání cizí dobré vůle a to je mi hodně proti srsti. Klidně tady dělejte i nadále trolla, nebo toho nechte a pojďte se normálně bavit o hudbě, mě je to jedno, co uděláte, jen říkám, že Vaše chování tady, ač občas vtipné, mi připadá tak nějak na hlavu.


2.10.2011 (15:13)

Plofe, to nejde ještě jednou nereagovat... Na Tvou radu jsem si přečetl vše od začátku, kdy sis tu začal dělat podle Tebe "ironické" šoufky z powerhoma, který Ti na ně ještě v dobrém úmyslu odpovídal. Tvrdíš, že jsem se do Tebe navezl a označuješ mě za radikálního, když jsem Tě před dvěma dny slušně požádal, abys to tu nezasíral svými trapnými výlevy a navážením se do kolegů (to byla mimochodem má první reakce na Tebe)?? Byl jsem na Tebe hrubý nebo vulgární? Neznám Tvou diagnózu, ale opravdu zkus čas vycházek trávit někde jinde než na HMB. Ať už napíšeš cokoliv, nebudu na Tebe více reagovat a ještě něco: já nemám možnost dávat ban, kdybych ji měl, už by tu byl klid.. Uzdrav se, jestli to vůbec jde..


2.10.2011 (13:10)

Je to člověk?..Není to člověk?..Je to idiot?..Není to idiot?..Já se přistih, že už chodím okolo toho kompu jako hobit Glum..Nenacházím odpovědi..


2.10.2011 (13:00)

Miškošmide – som rád, že si nastúpil a pak zase ustúpil ako správny a múdrý cestujúci na vlne rock´n´roll. Eště múdrejší poznali, že pop nieje moja krvná skupina. Bola to sranda, no už viem, že trapná, tvoji radikálny kamarati to povedali. Třeba Thrash som poslúchal, keď si ještě nebol na svetě, ver, že viem čo chcem. Vážne - No výber kapel v tvojom profile je zaujímavý na to kolko ti je, to je ozaj sympatické(pre mňa). Tak sa drž a želám ti, nech sa z teba nestaně taký „obmedzený rocker“, ako z niektorých ostatných…


2.10.2011 (12:59)

ThrashPanda: Vďaka za poučenie o festivaloch a Morgoth. To som opravdu neveďel. Naviac v tom textu to bylo trocha nadsadzeně uvedeno ako ciel. Takže som ani nemohol. No a nemyslím, že by každý musel být ozajstný odborník na to či ono, aby mohol niečo napísať. To by tu zmizela třeba i dajaká časť prispevkov. A ryža v Súdanu – klidně o něj piš, ja to čítat nebudem aj keby to napísala SpeedKoala. No a ty nemusíš čítat moje riadky…


2.10.2011 (12:54)

Thrashator, buď trocha chlap a stoj si za svým názorom. Čo tie veselé smajlíky, keď niekoho fuckuješ?! Preč pojdem až nabudúce. Zatial sa seber a vypadni ty, keď chceš, robíš nám rockerom ostudu, chováš sa ako baba. Fůj! (tak to bolo vo vašom štýle, no radši budem zase trápny…) Tak:


2.10.2011 (12:52)

No čo je to tu? Chvílu tu kocúr nieje a hned taký lynč, od myšiakov. Zdá sa, že radikálne kriedlo je uzavreté. Aj keď sú tieto debaty a napadanie skôr úsmevné, snad trápnejšie ako celý Plof, oslovoli ste ma, otazníky robili, tak tedy pár postrehov, moja reakcia. Prepil, naraz si benevoletný, len držať si tu správňáckú fazónu, vzkazuješ mi - dýchaj, ale opatrne, hlídám ťa. No pár omylov sa v tvom ego výrone nájde: 1. Udičku som nelíčil, psal som konkrétnému človeku(Powerhom). Áno, ironicky, lehce provokatívne, s nadsázkou, ktorou on pochopil. Pravda, úzkoprsosť od jiných sa dala čekať, nebyl však môj ciel, muset sa takto bránit, no patrí mi, takový ludia sa najdú všade. Ale sranda to je, priznávám. 2. „Protřelý provokatér a zkušený virus int.fór“ – chyba, žádnú takú zkušenost nemám. Si môj prvý, buď jemný. Provokacia dál viz bod 1. Ak „ rešiť banem“ znamená zákaz na web, prosím, poslúž si, prežijem to aj keď sa mi po tebe budě smútniť. Do té doby budme reagovat. 3. „Navážení se do lidí“ – opet bod.č1. - „Thrashator“ a ty ste sa navezli do ma, please scroll down a pozri sa, keď máš kratkú pameť. No ja som iba trapne reagoval a provokoval svými textmi, ber to ako druh obrany, predstav si, kdybych vam odpoviedal vo vašem štýle. Pokial budeš nadále ákčný člen tieto rockovej pobrežnej hliedky a budeš sa navážať do mňa, čakaj odpoveďi. Tvoj Plof.


1.10.2011 (20:53)

Thrashpanda to vystihl- moudřejší ustoupí. Na takovýhle ubohý rejpání fakt nemám náladu. Nechápu jak se někdo může během chvíle stát fandou jinýho stylu,to je jen ukázka že Plof neví co chce a co má rád. Tímto jsem v této diskuzi skončil.


1.10.2011 (12:13)

Plof: V Dráďaněch si leda zajdeš na místní Dynamo v 2.lize. MORGOTH hrají jen 2.festivalech - Wacken (ten už byl) a tedka na WOD. Pak už jen jeden v Holadsku a v USA. Myslím si, že jen tak střílíš a snažíš se být zajímavý. Prosím tě nepiš něco o čem nemáš ani šajna. Já taky tady nepopisuji ekonomiku vývozu rýže v Súdanu.


1.10.2011 (11:15)

Poslední komentář k výskytu Plof: nevadí mi, když si tu minule dělal srandu (spíš jsem se divil a bavil se, jak lehce mu pod záminkou neznalosti udička zabrala), je mi úplně jedno, jaký styl drtí, čí je fanoušek a jaké je sexuální orientace. Je evidentní, že je to protřelý provokatér a asi zkušený "virus" internetových fór, který se obvykle řeší banem. Co mi moc nejde pod nos, když tu tentokrát začal vyjíždět do Thrashatora a ani už to nebylo moc vtipné. Nevím, jestli tu někomu zvedl hladinu adrenalinu, mě osobně to příjde jen poněkud trapné.. Takže Plofe: klidně se tu bav, ale nenavážej se do lidí, ju? Howgh.


30.9.2011 (23:59)

Plof: nekomentuju to. Nejsem žádnej zarytej metalák, ale v tvým případě se radši seber a jdi si za tou tvou partou plnou LoveBoyů Pobavils, ale už jsi trapný. A pokud jde o Morgoth, příští týden je uvidím "live" při jejich ojedinělým koncertu...sejdeme se v mosh pitu?


30.9.2011 (23:42)

… No vystupenie na koncertu alebo festivalu - nevadí, keby to foto bylo z takéhoto festivalu. Môžem isť s tebou… Cicko povedá, že by môhol isť tiež… Dresden?


30.9.2011 (23:21)

Plofe a jak chceš získat fotku z koncertu MORGOTH, když ta kapela vůbec nekoncertuje a hraje maximálně na německých festivalech. Kam mimochodem jedu, abych je viděl.


30.9.2011 (23:17)

Wow, vďaka. Pracujem na tom, pán Kangaroo. Sú medzi vámi rockery (ostýcham sa zatial napísať „námi“) ľudia ako u popíkov, sledujem. Niektorý to nerešia až tak, ale sú tu aj radikální členovia. Napr. popíšem Vám našu diskotekovú partiu. Já som Plof , to avšak neznamená user (nie uživatel), nie po vašom „prd“, ale tzn., Pop-Love-Over-Fight. Som skôr taký umírněný stredoprúdár. Milujem Rick Astleyho (postarší znalci znajú). Pak je tu Cukor (PetShopBoys, Bad Boys Blue, Mili Vanili), LoveBoy(East 17, NKOTB, Take That) a Cicko (Black Eyed Peas, Pink, Shakira). No a keď som jim povedal, že buďem „aj“ rockerom, bolo peklo. Iba Cicko bol taký liberálný. Stratil som teda dvoch „priatielov“, Cukora a LoveBoye. Ale je to nutná obeť. No začal som s rockom pomaly – od hard rocka starej školy – Deep Purple (! 1984 - Perfect Strangers), hm, ako jim to šlape, keď sa znovu zošli a sú k sobe milý, pokial Blackmoore nezačal zasa byť protiva (analogia s J.Lennonom?). A chystám sa prejsť pres Led Zeppelin, Metallicu, Obituary aj. až k štýlu Grindcore. Myslítě, že je to možné, takáto porcia? A čo vy, pán Powerhome, zdá sa, že tiež neodsúdiťe len tak. Čo povietě, budem raz riadnym rockerom? Nezmiešal som tie kapely moc hrubo? Kangaroo, repa už mi rásťe. Do roka buďem posielať foto, ako hádzam hlavou pri koncertě Morgoth! Steblohaf, tiež vďaka za support, to sa cení, takto vystúpiť na fóru medzi vlkmi!


30.9.2011 (20:37)

Teda takhle jsem se už dlouho nepobavil...trochu nadhledu,pánové...třeba se z popíka díky HMB stane rocker "ako repa"?!!!


30.9.2011 (20:23)

Ale co,Plof prostě zkusil trochu ironie a chytl se,když se na něj začalo trochu rázněji reagovat.Docela chápu obě strany,někdo nemusí mít rád ironii a někdo zase podrážděné reakce.Občas se berem příliš vážně,ale nic,možná to sem nepatří,jen se mi hádky pro h.ovno celkem příčí.


30.9.2011 (20:02)

Proč na něho vůbec reagujete? Já bych ho ignoroval, pokud vás nějak urazil. Naopak moudřejší ustoupí. Jsem myslel, že v komentářích tady zkušené nic nepřekvapí.


30.9.2011 (19:59)

...no já žasnu, co se tu strhlo...já nevím jaky vy, ale já jsem se docela pobavil...jeden slovačisko a jak vám zvednul adrenalin.....no taky si myslím, že je to provokatér...ale hloupý není, jen si myslím, že prostě nedrtí death a podobné nátěry....a co se týče J. Veselého, jen znalý hudebník ví, že mmj. používá bezpražcovou baskytaru Precision...a co se týče Plofa samotného, jsou i horší provokatéři....takže? Hezký víkend všem...


30.9.2011 (19:18)

To prepil & misasmid: Vy mi dávaťe, cítím sa pod rockového psa. Tolkých drsných na jedného slabého popíka. Ospravedlňujem sa. Nechcel som rozpútať takéto vášně. Prečo provokácia? Prosím odpusťte tu trochu irónie. Chciel by som byť vo vašej komunite ako doma. Neapelujtě prosím na webmastera, aby mi zakázal prístup. Chciel bysom byť ako vy. Vaša krv, taká malá potrefená hus. Alebo ma nechajtě rozprávať s ludmi, kterých neprovokujem. Treba. Pán spolupracovník prepil, prečo Vás provokujem? Že som hlúpý? Za to predsa niemožme, nestrieľa se za to, žijetě, ako ja. Zasieram? Fůůj! Taký velký rozumný chalan a takto sa správá! Misosmide súhlasím, zmizte, provokujete mňa o mojich budúcích priatielov, ktorých tu spoznám ja! Ha! Pre všetkých ostatných prípadných čitaťelov (potencionálnych nie niepratielov) a tiež, aby mňa skutočná hlava tohto webu skutečne hneď nezmazala, tak po pravde, bez ironie a „provokácie“ hús – Je to pekný web i niektoré recenzíe, články sú ozaj vydarené. Tlieskať sa musí snahe, obětavosti, času. Ba niektorý autory dokážú vystihnút atmosféru obdobie treba starých dobrých Anthrax aj. Nič proti tomuto miestu, naopak!(trocha nakoniec - som docela hodný popík, nie?)


30.9.2011 (18:07)

To steblohaf: Úspešne búrame! Zdravim, rád Vás spoznávam. Som možno iba trochu pomalý a trápny, ako píšu niektorý treba i prepitý ludia, no ďakujem za vysvetlenie a nadhľad, pán stebohlaf. Námornícka kotva je vážne dobra vec, môj dedko ju mal na pleciach, aj keď poslúchal len dychovku (speed a doom odnož). No po pravde, i ja som v deväťdesiatých rokov nosil tie elastické čierné džínsy, priznávám. Aj se zemiakom, pre dievčata. Majtě sa pekně pán stebohlaf. Apropós Mišík – perfektné, páči sa mi album Nůž na hrdle, Město z peřin, Ztracený podzim, naiviac. Pán J. Veselý na tú bezpražcovú bassgitaru hraje naozaj mistrovsky!


30.9.2011 (18:06)

Co se to tady děje? Rocková a metalová komunita vždycky držela pospolu,tak mi příjde takovýhle provokování dost ubohý. Každej ať si poslouchá,popřípadě dělá tu muziku,která ho baví a odlišnou hudbu než je ta jeho,tak ať nechá na pokoji. Já mám rád rock a různý odnože metalu a tak to navždy zůstane. Pevně věřím,že ti provokatéři odsud zmizí a z tohodle super webu se stane jedna velká kamarádská rodina


30.9.2011 (13:44)

Plof: Hele, ty jsi nějaký provokatér, že jo? Nevěřím, že by někdo mohl být tak hloupý.. Minule jsi byl ještě srandovní, ale teď už tak maximálně trapný.. Prosím, nezasírej to tu... Dík.


30.9.2011 (13:43)

Ahoj pane Plof.To co si myslíte o reckerech jsou všechno předsudky.Většinou jsme vstřícní a veselí lidé,kteří mají rádi smysl pro humor.Ten váš se mi moc líbí.Já osobně třeba pyramidky nenosím a tetování nemám i když pravda přemýšlím,že si nechám vytetovat pravou námořnickou kotvu na paži.Poslední satanistický rituál jsem provedl asi před pěti roky(bylo to ale spíš voodoo),když mého malého psíka napadl zákeřně zezadu černý kocour,vedl jsem proti němu ten rituál.Takže zbúrajme tie predsudky


30.9.2011 (12:52)

To Trashator: To som možno nedobre napísal. Samozrejme, že nie všetky sú taký hrubý ako vy, pán Trashator(čo je to za čudné priezvisko?). Ale čo ten veselý smajlik? Do tie reákcie mi dajako nezapadně. Je treba súhlasit so svým názorom, někedy. A prečo google, vy vole? Nemožem tu byť? Iba otázka: máte pyramídu na kalhotách a tetovanie okolo pupíka? Dávám radostného smajlíka a pozdravujem do pekla. Dúfam, že aj disco priaznivec sa može priatělit s takým drsným rockerom Trashaterom, zbúrajme tie predsudky!


24.9.2011 (13:40)

Thrashator: neřeš ho-to


9.9.2011 (13:39)

Plof: aha, takže když mám pyramidy na kalhotách a tetování tak jsem okamžitě zlý, hrubý a ošklivý člověk-bubák ty vole vyser se na předsudky.... a nevím, zda si robíš srandu, ale pokud to myslíš vážně tak k zisku informací používej takový vcelku docela známý internetový vyhledávač www.google.cz


8.9.2011 (14:35)

Ďakujem za odpoveď. Avšak v akých? Treba vo folku, alebo aj v strednom prúde? Páčí sa mi, že aj keď ste rocker, dokážetě byť aj jemný a slušný, nie jako treba ostatný rockery, čo majú tie pyramidy na kalhotách a tetovanie na pažiach. Těším sa na odpoveď. Váš fanúšik Plof.


8.9.2011 (13:55)

...díky za pochvalu...ale myslím, že písně o satanovi, zlu a magii dnes naleznete i v jiných hudebních stylech.....


8.9.2011 (13:39)

Zdravím, Dobrý článok. Iba sa opýtám: čo je to black metal? Kamarát mi povedal, že tieto kapely majú radi satana alebo mágiu atp. Aké je v tom čaro? Čo je na také hudbe pekné? Páčí sa to i Vám, pán Powerhome? Velmi ma to zaujímá. Ďakujem Plof


5.7.2011 (11:29)

Pěkný článek, musím souhlasit s autorem. Mě osobně se zdají škatulky naprosto zbytečné a často scestné, jednak proto, že se v nich pořádně neorientuji (opravdu to nepovažuji za nutnost k tomu, abych si poslech nějakou muziku a něco k ní případně napsal), jednak i proto, že žádná kapela nehraje přesný styl té dané škatulky. Díky bohu! A máme-li pak dělat analýzu každé skladby, každého alba, či dokonce komplexně celé tvorby, kterou hodláme zapsat stylem Symphonic/Speed/Power/Progressive/Melodic Death/Blues/Jazz/…/Heavy metal, pak bychom dostávali složité několika řádkové charakteristiky, či spíše výpisy prvků, které skupina ve své tvorbě používá, což může být pro někoho zajímavé, ale rozhodně to nepomůže posluchači utvořit si správnou představu o hudbě, jakou kapela hraje. Daleko šikovnější může vpravdě být spíše srovnání s nějakou notoricky známou kapelou, či nějakým umělcem, popřípadě dodat charakteristiku nějakého nejvýraznějšího prvku, kterým se kapela vyznačuje, viz U.D.O. - Accept.


Článek | Škatulky - coby orientační slovníček | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist