PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl II.)
Vítejte u druhého dílu hudebního kalendária, kde se vydáme krátce do hudební historie tvrdé hudby.
Dnes se zaměříme na aktuální týden 27.6.-3.7. Narozeniny tento týden slaví např. velký černokněžník Abbath či křikloun Phil Anselmo. Popřejme jim hodně zdraví a hlavně ať nás zásobují i nadále svojí muzikou. Z desek slaví jubileum tento týden skoro samé prvotiny. Prvotiny tento týden oslavují kapely S.O.A.D., BIOHAZARD anebo rockový zpěvák legendárních LED ZEPPELIN Robert Plant. Oslavme tedy jubilea poslechem těchto desek.


Oslavenci týdne

27.6.

Abbath Doom Occulta vl.jm. Olve Eikemo (38) – Norský hudebník známý především z norské black metalové legendy IMMORTAL. (na obrázku)
Bruce Johnston (69)– Americký hudebník a zpěvák americké surf-rock´n´rollové kapely THE BEACH BOYS.

28.6.

Jon Nödtveidt (36) – Švédský hudebník, kytarista a zpěvák švédské black metalové kapely DISSECTION. V roce 1997 odsouzen za vraždu alžírského homosexuála na 8 let odnětí svobody. (Sebevražda v roce 2006) (na obrázku)
David Knights (66) – Anglický hudebník a baskytarista anglické rockové kapely PROCOL HARUM.
Mark Stoermer (34)– Americký hudebník a baskytarista americké rockové kapely z Las Vegas THE KILLERS.

29.6.

Ian Paice (63) – Anglický hudebník a bubeník anglické rockové legendy DEEP PURPLE. Od roku 2002 je jediným zakládajícím členem kapely, který hraje v kapele po celou dobu její existence. (na obrázku)
Greg Hetson (50) – Americký hudebník a kytarista americké punkové kapely BAD RELIGIONS a CIRCLE JERKS.
Colin Hay (58) – Skotský hudebník, kytarista a zpěvák australské rockové kapely MEN AT WORK.

30.6.

Phil Anselmo (43) – Americký hudebník a zpěvák americké metalové kapely DOWN. Dříve byl členem legendární groove metalové kapely PANTERA, se kterou natočil kultovní desky "Cowboys From Hell" a "Vulgar Display Of Power". (na obrázku)
Andy Scott (62) – Anglický hudebník, kytarista a zpěvák glam rockové kapely SWEET.

1.7.

Debbie Harry vl. jm. Deborah Harry (66) – Americká herečka (např. film Videodrome) a zpěvačka americké punk rockové kapely BLONDIE. (na obrázku)
Roddy Bottum (48) – Americký hudebník a klávesista americké legendární crossover rockové kapely FAITH NO MORE.

2.7.

Rocky Gray (37) – Americký hudebník a kytarista americké metalové kapely LIVING SACRIFICE a bývalý bubeník americké rockové kapely EVANESCENCE. (na obrázku)
Colin Edwin (41) – Australský hudebník a baskytarista anglické progresivně rockové kapely PORCUPINE TREE.

3.7.

Stephen Pearcy (52) – Americký hudebník a zpěvák americké heavy metalové kapely RATT. (na obrázku)Desky týdne

27.6.1981 (30) – Anglická legenda fast rock´n´rollu MOTÖRHEAD vydává své první živé album s názvem "No Sleep ´til Hammersmith". Natáčení laba proběhlo v rámci turné s názvem Short, Sharp Pain In The Neck. Toto album patří mezi „1001 alby, které musíte slyšet, než umřete“, které jsou napsané ve stejnojmenné knize. Zajímavostí desky je ten fakt, že nebyla nikdy natočena v části Londýna s názvem Hammersmith.
Sestava alba: Lemmy – zpěv, basa; Fast Eddie Clarke – kytara; Phil Taylor – bicí
29.6.1982 (29) – Zpěvák Robert Plant z legendární rockové kapely LED ZEPPELIN vydává po rozpadu své první sólové album s názvem "Pictures at Eleven". Na desce se v šesti písních objevil bubeník Phil Collins z rockové kapely GENESIS. V americkém žebříčku Billboard se umístila deska na 5.místě a v anglické albovém žebříčku na čísle 2.
Sestava alba: Robert Plant – zpěv; Phill Collins – bicí (písně 1-3, 5-6, 8-10); Robbie Blunt – kytara; Paul Martinez – basa; Cozzy Powell – bicí (písně 4 a 7); Jezz Wodruffe – klávesy; Raphael Ravenscroft – saxofón
30.6.1990 (21) – Své debutové album vydává americká hardcorová legenda BIOHAZARD pocházející New Yorku. Deska dostává stejné jméno jako kapela - "Biohazard". Na této desce poprvé ukázali svůj styl, který mixuje hardcore punk s heavy metalem. Intro k písni "Retribution" pochází z filmu Kmotr 2.
Sestava desky: Evan Seinfeld – zpěv, baskytara; Billy Graziadei – zpěv, kytara; Danny Schuler – bicí; Bobby Hambel - kytara
30.6.1998 (13) – Americká alternativní metalová kapela SYSTEM OF A DOWN vydala své debutové album "System of a Down". Obal je vytvořen z antifašistického plakátu německé komunistické strany z období nacistického Německa. Text na plakátu zní: „5 prstů má ruka! Použij je k uchopení nepřítele!“. Tento slogan inspiroval část textu na spodní straně obalu: „Ruka má pět prstů, schopných a mocných, s možností jak ničit, tak tvořit“. Dále je tučným písmem psáno: „Otevři oči, otevři ústa, uzavři ruku a udělej pěst“.
Sestava desky: Serj Tankian – zpěv, klávesy; Daron Malakian – kytara, doprovodný zpěv; Shavo Odadjian – baskytara; John Dolmayan - bicí
1.7.1991 (20) – Americká death metalová legenda CANNIBAL CORPSE vydává své druhé album "Butchered at Birth". Obal desky byl zakázan v Německu kvůli násilnému obsahu. V Německu vyšlo album v bílé podobě, kde je pouze název kapely napsán červenou barvou. V Kanadě bylo album prodáváno jen zákazníkům starším 18 let.
Sestava desky: Chris Barnes – zpěv; Jack Owen – kytara; Bob Rusay – kytara; Alex Webster – baskytara; Paul Mazurkiewicz – bicí; Glen Benton – zpěv v 6. skladbě
Zobrazeno: 1715x

ThrashPanda


» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl V.) (18.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl IV.) (14.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl III.) (5.7.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl II.) (27.6.2011)
» Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl I.) (21.6.2011)

PŘIDAT KOMENTÁŘ

27.6.2011 (13:06)

jj, taky dobrý, to mě nenapadlo


27.6.2011 (12:59)

jj, je to super! Jo.. vydržet do prosince a pak to aktualizovat, když se něco stane


27.6.2011 (12:57)

Kua má to šťávu čoveče, jen tak dál. Jen aby si to s touto sérií článků na pokračování vydržel až do toho prosince. Nebo pokud možno co nejdéle.


Článek | Hudební kalendárium aneb cesta rockovou historií (díl II.) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist