PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

VNV NATION, ROTERSAND, SOLAR FAKE (14.9.2009, Lucerna Music Club - Praha)
V pondělí, 14.9. hostila pražská Lucerna hned tři uskupení temně elektronické hudby v čele s hlavním tahákem VNV Nation. Jak vše dopadlo a zda na české publikum zapůsobila mnohdy neznámá jména se dozvíte na následujících řádcích.

SOLAR FAKE

(30 minut)

Tato temně elektronická a u nás prakticky neznámá bokovka kapely Zeraphine zavítala do Čech vůbec poprvé. Ze svého repertoáru nabídla nejznámější písně jako "Here I Stand", "Hiding Memories From The Sun", či cover Radiohead "Creep". Trochu mrzutá je skutečnost, že vystupovali asi jen půl hodiny, jakožto četní představitelé velkých gotických festivalů typu Castle Party by si toho času zasloužili jistě víc. Pravdou však je, že v nepočetném publiku projevovali nadšení především polští fanoušci, u nichž nášivky typu "Zeraphine fanclub" rozhodně nebyly výjimkou. Celkový dojem z jinak povedené "temně popové" prezentace navíc kazil poněkud utopený vokál, jenž vykrystalizoval především v písni "Creep", kde nešlo slyšet prakticky nic. I tak reakce publika svědčily o jistém respektu a skutečnosti, že se úlohy první, tedy nejméně výhodné předkapely zhostili se ctí.

ROTERSAND

(45 minut)

I němečtí Rotersand si zde střihli premiéru. A nutno dodat, že skutečně stylovou. Během nabušeného EBM setu dokázali nyní už mnohem početnější publikum bez problémů rozproudit. Mohl za to především vynikající zvuk, čilá komunikace hlavního frontmana (rozdávání samolepek) a výborná pódiová prezentace (taneční kreace), kde kombinace vyloženě tanečních mlátiček korespondovala s melodičtějšími kousky pomalejšího charakteru věru dokonale. Z jejich 45 minutového setu stihli zahrát písně jako "Merging Oceans", "Sonic Agony", "I Cry" a další. Na programu byla však i novinka z připravovaného alba "Bastard Screaming". Co dodat, nadšení konečně adekvátně zaplněné Lucerny bylo dotažené k téměř absolutní dokonalosti a provázelo kapelu ještě notnou chvíli po jejich odchodu. "So First time here in Czech Republic hope you will enjoy", věřím, že jsme si to užili všichni.

VNV NATION

(75 minut)

Hlavní hvězda večera, symbol světového future popu, charismatický frontman a vynikající show, tak by se snad dala v rychlosti shrnout vystoupení VNV Nation, pojmu, kterému by i naprostý elektro laik věnoval pozornost. Začalo to vlastně prostě, tma, šum publika, rozsvícení nápisů na obrazovce vítající publikum k nové desce kapely: Faith, Power & Glory, VNV Nation. To, co následovalo posléze ani nejde popsat slovy. Lepší vystoupení a obecně prezentaci kapely jako takové jsem snad ještě nezažil. Ať už šlo o emotivní prožívání písně "Illusion" , jež se dotkla srdcí všech přítomných, nebo energické poskakování na vynikající záležitosti typu "Standing", "The Farthest Star", "Nemesis", či "The Great Divide". Vše však probíhalo jaksi přirozeně a nevnuceně - Ronan Harris je totiž člověk s obrovským charismatem, člověk, co si jedinou větou dokáže získat sympatie všech. A jsou to právě ti "všichni" přítomní, kdož si zaslouží obdiv. Dva vynucené přídavky, znalost repertoáru kapely a intenzivní podpora (nepřetržité skandování buď jména frontmana, či kapely), to vše byly faktory, které zajistily českému publiku úspěšný respekt ze strany VNV spojený s dojetím. Pro Čechy ten večer v Praze dosáhli vrcholu. Ti, kdož jste chyběli bijte se v prsa, podobná zkušenost potká člověka jen párkrát za život.

Svou pověst pan Ronan Harris naplnil dokonale, po koncertě vystupoval jako seriozní pán, ochotně rozdávající podpisy, s každým prohodil pár slov. Byla z něj cítit jistá pokora svému publiku, ať už je to 5000 nebo 300 přítomných v Lucerně. Ronan Harris není okázalou hvězdou, ale cílevědomým umělcem co by rád natočil píseň, která dobude svět. To vše měla naše výprava možnost poznat na vlastní kůži, při cinknutí skleničky u baru, nebo loučení a poslední fotografování u tour busu. Skutečný zážitek, skutečná osobnost, děkuji.

Přidáno: 4.10.2009

Blackeye69

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | VNV NATION, ROTERSAND, SOLAR FAKE (14.9.2009, Lucerna Music Club - Praha) | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist