PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Anketa o nejlepší logo kapely (výsledky)


Jedním z poznávacích znaků rockových a metalových kapel jsou jejich loga. Některá jsou obyčejná jiná nečitelná. Některá jsou přímo úchvatná a jiná zase povedená méně. O které kapele si myslíte, že má to logo nejpovedenější? Ovšem pozor! Neptáme se na logo vaší oblíbené kapely. Podívejte se po kapelách i z jiných žánrů, které třeba nemusíte. Možná víte o pěkném logu kapely, jejíž muziku byste třeba nechtěli poslouchat ani ve špatným snu. Do komentářů můžete ostatním zanechávat zajímavé tipy i náměty k zamyšlení. Dejte si na čas a potom zašlete svůj tip na: juzapepa@seznam.cz

Posílejte vždy pouze jeden tip a v případě, že kapela za svou kariéru využívala povícero log, tak uveďte případné album, na kterém bylo logo použito.

Anketa potrvá do 17.12.2017, kdy bude vyhodnocena a z tipařů bude vylosován jeden, jenž obdrží vánoční balíček.

Partneři akce:
Support Underground, Dooweet Agency, Sliptrick Records, Human Fault


Vyhodnocení


Již komentáře pod anketou nasvědčovaly, že mezi favority nejpovedenějších log budou patřit spíše osvědčená a pod kůží zažraná jména. No a v mailech bylo vidět, že většina hlasovala pro své oblíbené kapely. Ono se to tedy nevylučuje, přesto záměr ankety byl trochu jiný a některé tipy docela zaskočily. Ovšem někteří i hodně překvapili, a tak balíček obdrží Bohumil Boudník za email znění:
„Tak díky za pěknou anketu, díky pátrání po zajímavém logu znám zase o pár kapel víc. :)) No, ale zde můj favorit, kde prostě název značící pavouka (sklípkana) je uměleckým písmem de facto vykreslen - Avicularia.“

Výsledky:
Kapely, jelikož nezískala žádná více jak jeden hlas, jsou řazeny abecedně.

ABSU
AC/DC
ACCEPT
AVICULARIA
DEATH
GORGOROTH
IRON MAIDEN
JUDAS PRIEST
KATAPULT
KREATOR
MAYHEM
METALLICA
MORBID ANGEL
MOTÖRHEAD
NAPALM DEATHv OBITUARY
POSSESSED
SINNER
SLAYER
TANKARD
TEN YEARS AFTER
UNLEASHED
VENOM
W.A.S.P. (logo se všema šroubkama ve znaku, cirkulárkou a bleskem)

Zobrazeno: 4737x

Rock´N´Roll Hell

PŘIDAT KOMENTÁŘ

6.1.2018 (23:48)

Blahopřeji výherci. Dle jeho zveřejněnýho mailu si myslím, že si výhru zaslouží. Ty výsledky mě teda taky "překvapily".

Taky jsem v komentech očekával ono "Ta jejich muzika mě moc nebere, ale logo mají perfektní."

Ankety jsem se nakonec nezúčastnil. Co bych k tomu měl jsem napsal do komentářů. Nechtěl jsem nikomu přidělávat práci při vyhodnocování.

Každopádně děkuju. Téma ankety mi přišlo zajímavý.




23.10.2017 (17:05)

JAk se říká, v jednoduchosti je síla,ale zas až tak moc jednoduchý font obšlehnutý z PC mě teda nebere. Líbí se mi třeba King Diamond,kterej si nakreslil "mistr King" sám,super je i třeba ale KISS nebo Rush. Samopzřejmě legendární jsou i loga jako je AC/DC, Metallica nebo Slayer, z našich se mi líbí MAsters HAmmer Töor nebo Root. Dál Iron MAiden, Accepty, Anthrax ... měli všichni nakreslené podomácky na džískách. Dnešní kapely si to nechávají dělat od grafiků na PC a působí to hodně uměle. Další samostatnou kapitolou jsou Black a Death metalová loga, některá jsou vyloženě geniální(třeba Morbid Angel), některá tak překombinovaná až jsou totálně nečitelná. JAk jsem říkal, v jednoduchosti je síla apro mě číslo jedna jako logo je AC/DC. To zná každý. Jo a ještě mě jako kluka fascinovalo logo Venom!!!!


7.10.2017 (09:39)

Moje top 5.Unleashed,Tiamat,Masters Hammer,Kreator,Death,bylo by jich mnohem víc,ale to už bych psal snad každou kapelu.


3.9.2017 (14:29)

Vybrat nejlepší logo je opravdu těžké. Mezi jedny z nejhezčích určitě patří třeba MAYHEM, NARGAROTH, GRAVELAND a nebo MASTERS HAMMER. Líbí se mi ale i ten švabach.
Jedno je ale jisté, ty loga, image, obaly, to všechno k té metalové muzice prostě patří.


1.9.2017 (13:53)

Parádních log je spousta a vybrat jedno je teda svinsky těžká věc (aspoň pro mě). Nejlepší bude, když taky zavzpomínám. První logo, které jsem se učil kreslit byl TÖRR! Měl to jeden starší borec na džisce a já, jak jsem chodil s aktovkou ze školy (asi čtvrtá třída), tak jsem si ho vždycky prohlížel a to logo s dvojitou sekerou se mi strašně moc líbilo. Jak jsem pak začal muziku pořádně poslouchat, tak přišly klasiky jako Iron Maiden, AC/DC, Judas Priest, Metallica, Slayer, Kreator atd... Ty loga se kreslily celkem dobře. Z těch složitějších bych určitě zmínil logo KING DIAMOND, to je skvělé!

Hodně se mi ale líbí (a to i po letech) loga kapel UNLEASHED, MOONSPELL (logo z původního obalu desky Wolfheart), SAINT VITUS, CELTIC FROST, BENEDICTION, REVEREND BIZARRE a samozřejmě i zmiňovaní MOTORHEAD, VENOM (zakulacené i ostré logo) a OBITUARY. Svého času mě docela zaujalo i logo kolumbijských MASACRE (z alba Requiem). Líbí se mi i relativně jednoduchá loga jako TRIPTYKON, SODOM, NAPALM DEATH.....

Je jich prostě spousta. A určitě souhlasím s tím, že loga, obaly, maskoti, kostýmy atd. ke kapelám a téhle muzice patří. Je to jako značka nebo podpis. Vždycky jsem žral i povedené kreslené obaly desek. Člověk to prostě všechno vnímá i očima.


31.8.2017 (20:53)

Diskuse se rozjíždí...

1) Nezastávám postoj "Čím větší čmáranice - tím víc true."

Moje oblíbený logo těch TRISTE je dělaný jako cigaretovej dým. Když Vás popadne splín, pusťte si třeba raný Sabbathy, votevřete flašku, ubalte si cigaretu (s náplní dle vlastního uvážení), natáhněte - vyfoukněte.... Zadívejte se do dýmu...

2) Jsem o něco mladší, takže počátek mýho metal punkovýho běsnění začínal až v devadesátkách. Nějaký věci už byly jednodušší a D.I.Y. aktivity jely neplno. Daly se už sehnat, poměrně kvalitní, barvy na textil, nebo jsme namáčeli štětce do Sava a malovali jsme si na trika loga kapel. Naše, výtvarně založená, kámoška Anča pro nás vyšívala nášivky. Taky byla hrozná androš móda si polejvat Savem černý džíny, který jsme si kupovali u Ťamanů, nebo v nově vzniklejch sekáčích, narvanýma hadrama ze západních smeťáků.

Byly jsme jedna sídlištní parta a punk, metal, skejt thrash, nebo OI! spolu drželi. Takže se malovala loga Death, Morbid, Torr, Sex Pistols, Blitz, Cockney Rejects...

Moje první black metalový cédéčko byl slavnej bootleg Mayhem, na jehož obalu je vyobrazenej Dead s prostřelenou kebulí. Z party měl tenkrát CD přehrávač akorát jeden vyvolenej, kterej nám to pak nahrával na kazety. (Tohle pro mě představoval zásadní mezník.)

Četl jsem rozhovor, kde někdo líčí, jak nemohl znát Mayhem, protože nebyl internet.

Co si pamatuju, tak Mayhem, Setherial, Dark Funeral, Enslaved... To všechno se dalo úplně v klidu sehnat. Jednak to v licenci začal vydávat Globus, nebo tady bylo poměrně silný zastoupení polskýho Metal Mindu, kterej tahal na východ nahrávky, převážně, z Roadrunneru. Pak tady jistý lidi založili svoje podzemní distra a už to jelo... Nikdo z nás neměl moc peněz, takže,když někdo s něčím přišel, všichni si to nahrávali... Náš největší problém byl nedostatek peněz,než že by se nedala sehnat nějaká muzika. I když všechno se pochopitelně taky nedalo sehnat. Přetrvával problém s merchem, takž jsme si ho dělali sami.

3) Starý logo ARAKAIN se mi taky moc líbí. Líbí se mi i logo VITACIT z alba "Vzhůru přes oceán", nebo logo žateckých AGMEN.


28.8.2017 (19:39)

Tak to je moc, moc a moc těžké vybrat jedno logo.
Staré logo Arakain z desky Thrash the trash. To je parádička.
Logo Kreator z alba Extreme aggression. Taky bomba.
Děsně jsem ulítával na Logu Assassin z alba The upcoming terror. To jsem čmáral furt a všude :)
Ale asi nejhezčí je pro mne logo Motörhead.
Nevím , fakt těžký se rozhodnout :)


27.8.2017 (12:09)

Tak samozřejmě, že je nejdůležitější ta muzika. Ale ty loga, maskoti, image, obaly desek k tomu prostě patří. Pamatuju, jak co by malý smrkáči jsme v osmdesátkách malovali na školní tašky, penály i somradla loga jako Iron Maiden, Judas Priest, Twisted Sister a dalších. Dokonce jsem si z dektury vyřezal logo DIO, abych si jej mohl nastříkat barvou na karosérie na tričko. Taky jsme za pomocí obalů na občanky a žehličky dělaly nášivky. Takhle se mi povedlo udělat použitelně pouze Kreator.
Jinak jsem narazil na vcelku povedené logo portugalské heavy metalové kapely RAVENSIRE.


14.8.2017 (12:22)

Já si myslím že je uplně jedno jaká kapela má svoje logo.Podle mne je duležitější čím se prezentuje a jakou kvalitu dovede ze sebe vydat.To je u mne něco jako načančaný dort pod kterým se schovává zhnilé jablko a pod.Kolikrát se mi stalo že jsem ani nepřečetl co ten či onen nosí na triku nebo na obrázku a to většinou u deathových nebo black metalových kapel(nerad bych někoho urazil).Ale o logu to přeci snad není nebo ano?Jenom si myslím že tahle anketa je pro mne celkem zbytečná...


13.8.2017 (20:51)

Tak ten ilustrační obrázek není zrovna moje práce a je pravdou, že přeci jenom mohl být žánrově pestřejší. Ale nijak to neřeším a vcelku dobře se k tomu vyjádřil Kang.
Osobně si vcelku ujíždím na logách, co vypadají jako když se rosype jehličí. Něco jako PATHOLOGIST. Ovšem strašidelný domeček alá DARKTHRONE má taky hodně do sebe. Líbí se mi i loga slammig death metalových kapel jako třeba CONGENITAL ANOMALIES, ale dá se říci, že zde je spousta log na jedno brdo. Když sáhnu do skutečných prasečinec, tak A.C. v podání ANAL CUNT je fakt fajnovost. Podzemní hluk za nejagitačnější, hezký a čitelný logo bere logo DEATH. Proti tomu teda rozhodně žádná. K tomu přidám, že se mi v tomto ohledu líbí logo SAXON. Jako ještě mladýmu smradoj mi ty písmenka přišli jako špatně naplněný jelita. Taky se mi pořád líbí první logo, který jsem musel opravdu luštit a to VENOM. Jo a taky heavy angláni SATAN to logo nemaj špatný. Pokud bych měl nosit triko čistě jenom s logem, tak by mi zcela určitě nevadili OBITUARY. Potom je tu ještě jedno, ale k tomu se možná vyjádří někdo, od něhož přišla prvotní myšlenka na tuto anketu.
Jinak švabach, i když se mi toto písmo líbí, považuji za nejnudnější verzi loga a je jedno, jak je kapela dobrá.



13.8.2017 (13:40)

Pěkný logo mají taky RADIOLOKÁTOR. Viděl jsem jeho velkou výšivku na nějaký džísce a vypadalo opravdu dobře.

Koukal jsem na jiný ankety podobnýho tématu a je to těžký objektivně posoudit. Deťákům se líbí deathový loga, blackošům zase blackový, atd...

Osobně mám moc rád depresivní subžánry blacku, což nevnímám jako hudbu,ale jako širší umělecký vyjádření pocitů. Takže se mi líbí jako loga interpretů, tak jejich booklety cédéček a, v neposlední řadě, pochopitelně muzika... (Jasně, že se i tady, stejně jako všude jinde, najdou naprostý sračky!)

Nemám rád, až na výjimky, křišťálovej ortodox black a jejich "Satan je nejlepší, všichni se sejdeme v pekle a tam nám Belzebub vošuká kaďák vidlema, blé blé blé ..." Z logiky věci vyplývá, že mi i loga takovejch kapel budou připadat kýčovitý a imidž protagonistů mnohdy infantilní a stupidní...

Co se týče Raw Punku, kterej taky vyhledávám, tak loga těchhle kapel jsou, buď kopírka loga DISCHARGE, nebo je to samej švabach a nábojový pásy... Díla těhle kapel provázejí povětšinou nádherný ilustrace v bookletech, ale jejich loga nepředstavují nic, z čeho bych si sednul na prdel...

Heavíčkáři, hodťe sem nějaký pěkný heavy logo. Jsem zvědavej...


6.8.2017 (09:54)

Eicherik...pozitivní pro tebe,ale i nás ostatních je dost... co tam Pepa dal,to tam prostě je... myslím,že to tam dal spíš proto,že ty loga jsou většinou opravdu nečitelná,ale graficky naopak pěkně zpracovaná...


6.8.2017 (09:48)

Pozitivní je, že u ilustračního obrázku převládají loga blackmetalových kapel.


4.8.2017 (18:19)

Výborné anketní téma.

Nabyl jsem pocitu, že v tom mám celkem "jasno", protože už jsme se tím, se známými, před léty zaobíraly.

Moje favoritní dva typy (které ve výsledku budu muset vyselektovat na jeden) jsou tato loga:

- amerického one man DSBM projektu TRISTE, které bylo použito na EP z roku 2006 a neslo prostý název "V" (římská 5).
https://www.metal-archives.com/images/6/4/1/7/64176_logo.jpg

- druhý typ náleží logu bandě z jiného ranku - a sice českým ABADDON, nesoucí se v retro duchu s patosem tancovaček

https://www.metal-archives.com/images/9/4/1/6/94162_logo.jpg

No, a už mimo soutěž se hned v závěsu na favorita pyšní logo WHEN MINE EYES BLACKEN:

https://www.metal-archives.com/images/3/5/4/0/3540271337_logo.jpg

a LEPROCIDE od Franty Štorma:

https://www.metal-archives.com/images/3/5/7/2/35720_logo.jpg

Jinak: loga MAYHEM a DARKTHRONE jsou skvělá a ve své době byla asi doslova revoluční.

Nejagitačnější, hezký a čitelný logo mají, podle mě, DEATH.

Osobně se moc těším na další příspěvky.

Přeji krásný víkend všem.



Článek | Anketa o nejlepší logo kapely (výsledky) | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT



© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist