PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

MINDWORK, DESPISE, IMPERIAL FOETICIDE, SMASHED FACE (26.9.2009, Exit Chmelnice - Praha)
Prázdniny už dávno skončily a pomalu se blíží konec dalšího měsíce. Pro žáky tolik neoblíbené září. Studenti si už pomalu zvykají na školní povinnosti a ranní vstávání. Jako oživení všedních dnů jsem bral sobotní koncert v klubu Exit Chmelnice. Už dlouho avizovaný koncert, který lákal na velmi zvučná jména české scény. Na poslední chvíli potvrdili svojí účast i Smashed Face, takže čekání bylo velké. Ikdyž Exit neoplývá zrovna nejlepším zvukem, mně ten klub nějak přirostl k srdci a moc rád tam jezdím.

Do klubu jsem dorazil asi s patnácti-minutovým zpožděním, ale nic se nestalo, protože v klubu panovaly ještě nějaké přípravy se zvukem. Došel jsem si pro zlatavý mok a zabral volné místo. Když bych si troufnul odhadnou náštěvnost, tak to bylo určitě kolem stovky. Možná i více. Pořadí kapel se mělo losovat, ale nakonec to nedopadlo, ať už z těch nebo oněch důvodů. Jako první se představili brutální death metalisté IMPERIAL FOETICIDE. Kluci hráli s bicím automatem, který za hradbou zesilovačů řídil ze svého notebooku jejich autor Tom Corn. Osobně si myslím, že to nějak neubíralo brutalitě a kvalitě této hudby. Kolem půl deváte odstartovali svůj set. Všichni se soustředili na pohyb prstů na hmatníku a Sepp potvrzoval své kvality a utvrzoval mě v tom, že je jeden z nejlepších zpěváku na české death scéně. Zpíval a hecoval fanoušky, kteří se pomalu dostavili pod podium a začali pařit. Nesměla chybět ani „The Hate is Real“ ze stejnojmeného EP, které nedávno vydali. Jako poslední představili novinku, u které jsem bohůžel přeslechl název. Už teď ale mohu říct, že nový materiál bude stát za to. Jejich set, který měl kolem dvaceti minut utekl rychle a ani se mi nechtělo věřit, že je konec. Odehráli pět songů a konec. Tom Corn si sbalil svůj drum-notebook a v poklidu odešel domů. Doufám, že se jeho stav zlepší natolik, že ještě zasedne na bubenickou stoličku.

Dalšími pány na holení byli Kolínští DESPISE, kteří po delší době zavítali do Prahy, aby ukázali, jak se hraje brutální death metal. Po kratších peripetiích se šlo na věc. Co mě zaujalo, byl velký set bicích s motivem desky „Fragments of Reprisal“ a logy kapely. Kapela zde měla představit nového pěvce, ale ve skutečnosti tomu bylo jinak. Byl to poslední koncert se zpěvákem Seppem, který se nyní bude soustředit na jiné kapely. Rozloučení problěhlo velkým potleskem samotné kapely a všech fanoušků. Kapela udělala průřez svým materiálem, takže zazněla „Serenity Through Indulgence“ z debutu nebo skladby z nového proma. Kapela nastavila laťku hodně vysoko.

Jako „odlehčení“ (co do tvrdosti, nikoliv náročnosti) se mohla jevit domovská kapela tohoto klubu, kapela MINDWORK. Kluci si libují v progresivně laděném death metalu, jako tomu holdují kapely typu CYNIC nebo legenda DEATH. Plno nečekaných zvratů, obohacených o jazzové vyhrávky a melodie. Kapela začala hrát za úvodníha intra „Into the Swirl“ po kterém následovala „Unrecognised Entity“ s hitovým refrénem. MINDWORK přehráli celý debut, pouze přeházeli pořadí některých skladeb. Jako poslední zahráli „Twisted Priorities“, po které složili nástroje a končili. Ani krátké vyvolávání dalšího songu kluky nedonutilo vzít své nástroje znova do ruky.

Poslední kapelou na podiu byli nově potvrzení SMASHED FACE, kteří měli tento večer už jeden koncert za sebou, což bylo trochu znát na některých členech. Kapela měla menší zpoždění, protože při cestě do Prahy zakročili muži zákona a dělali kontrolu vozidla. Po větších úpravách zvuku a nástrojů se šlo znova a naposled na věc. Fredova parta do diváků prala jednu skladbu za druhou, což donutilo některé fanoušky rozvířit prach v kotli. Někdy si říkám, jestli to mají zapotřebí. Zazněly důležité skladby jako je „I Despise You“ nebo „Spawn to Evanesce“. Před nedávnem přišel ke kapele kytarista Kili (nyní už i člen Translunarie), který určitě obohatil projev kapely. Čas mě neúprosně tlačil, proto jsem byl nucen odejít ke konci setu domů, abych stihnul poslední tramvaj a autobus.

Když shrnu tento večer, tak nejlepší bude zažité rčení „Za málo peněz, hodně muziky“. Plno kvalitních kapel, které patří mezi špičky naší scény a pokec s kamarády. O fanoušky bylo postaráno velmi dobře. Jak co se týče alkoholu a jídla, tak merchu všech zúčastněných kapel. Každý si mohl vybrat, co se mu líbí. Mnoho trik, desek nebo spodního prádla. Osobně jsem spokojený s tímto večerem a rád bych si tuto sestavu kapel ještě někdy zopakoval.


Za fotky děkuji vášnivé fotografce DeeDee!


Přidáno: 28.9.2009

Kuba

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Reportáž | MINDWORK, DESPISE, IMPERIAL FOETICIDE, SMASHED FACE (26.9.2009, Exit Chmelnice - Praha) | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist