PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

SICK SINUS SYNDROME - Rotten To The Core (2021)


Píše se rok 1996 a na značce Epidemie records vychází split 7' palec kapel Mastic Scum a Malignant Tumour, kteří svou část EP pojmenují "Sick Sinus Syndrome". Dnes, o dvacet pět let později, vylézá tento artefakt opět z hrobu, pěkně zetlelý, prohnilý a páchnoucí, tak jak to mají mazlíčci rádi. U jeho exhumace nestojí nikdo jiný než starý známý patolog a hrobník v jedné osobě, jeho stvořitel a vůdčí postava Malignant Tumour, mistr Bilos. Jelikož exhumace ostatků je práce náročná, a není radno páchat ji o samotě, byli k lopatám ještě pozváni stejně smýšlející kumpáni Jurgen (bicí) a Hary (basa).
Popravdě se musím přiznat, že až tak nesleduji tuzemský underground, takže zpráva o nové partě SICK SINUS SYNDROME se ke mě dostala až začátkem léta, kdy byli ohlášeni na Obscene Extreme festivalu. V té době už bylo album "Rotten to the Core" nějaký pátek venku a volně dostupné na platformě Bandcamp. První seznámení s kapelou bylo ve stylu, jo jo solidní old school grindcore, ale to už moc neposlouchám. Nicméně jsem album doporučil kamarádovi, který je v tomto ranku kovaný, ale nesleduje sociálních sítě, takže mu tahle parta unikla. Nelenil a objednal CD u Bizarre Leprous Production. Co vám budu povídat, poslouchat tohle album na hifi věži s krásným analogovým zvukem (studio Mroš) je úplně jiná gore písnička než studený Bandcamp. Ano, opět se ocitnete v devadesátých letech, kdy vaše kazeťáky okupovaly nahrávky "Reek Of Putrefaction" a "Symphonies of Sickness" a vy jako mladý "zkažený" junák jste netoužili po ničem jiném než zažít v Ostravě koncert Carcass, Pungent Stench a Atrocity. Ta syrovost, neučesanost, specifický zvuk (v lepší kvalitě), ale i určitá zkažená melodika materiálu, nemluvě o názvech skladeb, obalu a především logu SICK SINUS SYNDROME, vás přenesou přesně tam, kde byste v ten okamžik chtěli nebo měli být. Do dětského pokoje, plného dobových plakátů z časopisu Rock Hard, kde na vás zhlížejí idoly Carcass, Napalm Death nebo Impetigo, a to přesně vám SICK SINUS SYNDROME, na svém debutu dopřejí plnými doušky.
Nebudu se zde nějak víc rozepisovat o konkrétních skladbách, to co SSS předvádějí, je čistá esence patologického grindcoru v dobách jeho největší slávy, od muzikantů, kteří toto mají a vždycky měli v krvi, ovšem čeho se dnes už od legendárních Carcass nedočkáte, tak s chutí do toho! Jako dezert vás čekají covery od Regurgitate, Dead Infection, Pathologist a samozřejmě Carcass.
Přidáno: 31.8.2021myval 8/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | SICK SINUS SYNDROME - Rotten To The Core (2021) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. Disgusting Aroma of Autopsy
2. Deep Scalpel Slash
3. Rotten Viscera Infest
4. Feast for Parasites
5. Post Mortem Diffusion of Fluid
6. Putrid Breath
7. Body Tissue Decomposition
8. Suspended Rancid Meat
9. Repulsive Digestive Juice
10. Acid Enzymes Autolysis
11. Oxidised Razor Masticator (Carcass cover)
12. Flying Shit in the Outer Space (Dead Infection cover)
13. Septic Infestation of Dissection Table
14. Swarming of Putrid Bacterias
15. Saw Into Cranium
16. Torrid Bones Offal
17. Wrenched Rib Cage
18. Carcass Dismemberment (Pathologist cover)
19. Conserved into Formaldehyde
20. Marbled Cadaveric Crematorium
21. Grind to the Cremains
22. Vulva Fermentation (Regurgitate cover)
23. Carved Pathological Waste
24. Apt´s Hallucinogenic Trip

Hodnocení uživatelůø8/10

Počet hlasujících: 1

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2021. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist